The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 02-09-2009
mileni mileni не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Какво е нужно за да гледам примерно Sky Sports?

Поразгледах из форуми и разбрах, че начинът е с абонаментна карта. Значи ми трябва антена, приемник, нещо друго? Малко обяснение как точно става всичко няма да е излишно. Ако някъде е обяснено просто ми дайте линк и ще прочета. Никога не съм се занимавал с дигинална телевизия, затова ако обяснявате имайте напредвид този факт. Мерси Иначе ТВ-то ми е 42PFL7404H на Phillips и си има там цифров тунер и hd тунер. Не знам това има ли значение. (Приемане на MPEG4 HDTV през DVB-T и DVB-C тунер с CI+).

Последно редактирано от mileni : 02-09-2009 на 02:30
Отговори с цитат
  #2  
Стар 02-09-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mileni Вижте мненията
Поразгледах из форуми и разбрах, че начинът е с абонаментна карта. Значи ми трябва антена, приемник, нещо друго? Малко обяснение как точно става всичко няма да е излишно. Ако някъде е обяснено просто ми дайте линк и ще прочета. Никога не съм се занимавал с дигинална телевизия, затова ако обяснявате имайте напредвид този факт. Мерси Иначе ТВ-то ми е 42PFL7404H на Phillips и си има там цифров тунер и hd тунер. Не знам това има ли значение. (Приемане на MPEG4 HDTV през DVB-T и DVB-C тунер с CI+).
Това с купуването на карти ала-бала, просто го забрави много скъпо идва(над 500пауда първоначална инвестиция, по още 56паунда на месец, 150паунда за подновяване на договора всяга година и накрая може просто да изгориш). Забравяш и за тунерът на ТВ-то ти, просто не ти върши работа.
Най-евтиното решение е IPBox 91HD(цена 450-469лв), антена Tecatel 120 PRO(120лв), мотор STRONG SG2100A(80-90лв), конвертор Inverto LNB 40SL+ (24лв), 4броя F-колектори, коаксиален кабел, UTP кабел + 2броя RJ-45 – „жака” за връзка с рутера ти, рутер(ако нямаш) и не на последно място "продуцент" който да ти "осигури" не само скай, а и почти всички други спътникови провайдъри които може да уловиш с тази антена(30-40лв на месец). Ще ти е нужен и стабилен нет(да не прекъсва често). Това е, сметките ги оставям на теб.

Последно редактирано от Чък Норис : 02-09-2009 на 03:34
Отговори с цитат
  #3  
Стар 02-09-2009
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 736
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако ще гледаш само този сателит, може да спестиш от мотора.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 02-09-2009
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile

Подходящо обурудване и "шейх"
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-09-2009
mileni mileni не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аре са още някоко въпроса, ама никой не се е родил научен. За какво служат мотора и конвртора точно? Иначе самият сигнал без значение HD или не си го приема антената и го предава на приемника и оттам към ТВ-то. А вече самото разкодиране, за него ми трябва интернет, които предполагам е също за приемника? Или бъркам?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-09-2009
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Антената събира електромагнитните вълни във фокуса си, където е разположен конвертора. Той от своя страна преобразува електромагнитните вълни в електрически сигнал, който посредством кабел се предава до приемника в който се намира сателитния тунер.
Тунера преобразува сигнала в ниска честота и по кабел го предава към телевизора, който го ползвате само като монитор. /в случая когато не се използва RF модулатор/
Мотора служи за да може да се върти антената и по тоз начин да се насочва към различни спътници. т.е. да гледате програми от различни спътници.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ники за този полезен пост :
Онджичек (10-08-2011)
  #7  
Стар 08-09-2009
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicky Вижте мненията
Антената събира електромагнитните вълни във фокуса си, където е разположен конвертора. Той от своя страна преобразува електромагнитните вълни в електрически сигнал, който посредством кабел се предава до приемника в който се намира сателитния тунер.
Тунера преобразува сигнала в ниска честота и по кабел го предава към телевизора, който го ползвате само като монитор. /в случая когато не се използва RF модулатор/
Мотора служи за да може да се върти антената и по тоз начин да се насочва към различни спътници. т.е. да гледате програми от различни спътници.
От това по-ясно здраве
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10-08-2011
ЦУНАМИ ЦУНАМИ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, първо да уточня, че не съм на "ти" с материята.Доколкото разбирам, от вашите отговори, вие имате предвид гледане на Sky Sports чрез интернет връзка.За мен това не е вариант, тъй като забавянето на сигнала би било значително.Аз лично се интересувам от Sky Sports и Foxsports, но с условието сигналът да е в реално време, тоест да не дава отклонение от това, което гледат в Англия или Австралия.Моля, да простите, че се изразявам като пълен лаик, но съм си точно такъв.Ще съм благодарен ако някой има оферта по въпроса да ми пише на ЛС или на мейла.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10-08-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЦУНАМИ Вижте мненията
вие имате предвид гледане на Sky Sports чрез интернет връзка.За мен това не е вариант, тъй като забавянето на сигнала би било значително.
Сигнала няма да има никакво забавяне тъй като идва от сателитната ти антена, а не по интернет. Интернет-връзката ти трябва за друго.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10-08-2011
ЦУНАМИ ЦУНАМИ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Както казах съм абсолютен лаик.Нета ми не е от най качествените.Но все пак би ли обяснил какви са изискванията към него?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
sky, sports, гледам, да, за, Какво, нужно, примерно


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Какво е това същество и за какво се бори?! Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 28-12-2010 23:41
С коя програма да гледам? Бонго Бонго КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 2 11-09-2010 13:30
Гледам и не вярвам на уШите си :) Veskop Дъра-Бъра 6 19-06-2010 15:33
DB 800 HD какво искаме от него и какво той може !? koko313 DREAMBOX 21 07-06-2010 19:30
какво бих могал да гледам с този приемник ангелпапа HDTV приемници 2 02-05-2010 05:26


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.