The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 08-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Морска система

Яхтата се намира във Виареджо-Италия.Оригиналните декодери са на DIRECT TV ,защото предния собственик е бил американец и е домувала в Щатите.Едва ли при поставяне само на Булсатска карта в тези приемници ще се получи нещо.Затова закачих Булсатския приемник.И там имаше в началото проблем,но с един адаптор скарт-чинч изкарах видеото на телевизора. и дотам.........Не мога да се оправя със настройките на антената.Не знам как да въведа ХЕЛАСА.Чета ,че антената е напълно съвместина със всички европейски декодери.Последните 10 години съм правил телевизия и на Булсата и на itv-partner в Европа без проблем.За първи път виждам следяща система.Каша ми еАзимут към спътника ясно,елевация ясно, но поляризация не разбирам как от 0до99.Нали тя е в четвърти 3/4,7/8 и така......
скайпа ми е pirata_varna помагайте моля

Последно редактирано от Димитър Костадинов : 08-11-2013 на 10:59
Отговори с цитат
Стар 08-11-2013
bate_dino
Това съобщение е изтрито от bate_dino.
  #12  
Стар 08-11-2013
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Гледам някакво ръководство тука
http://www.cobham.com/media/71144/124740_A1.pdf
Предполагам трябва да се сменят настройките за някой от предефиниратите спътници.
в точките от 5.2.3 до 5.2.8. Предполагам поляризация имаш в предвид
Polarization Trim - това мисля, че е параметъра зависи от наклона в каква посока е завъртян конвертора /skew/ за дадения спътник

Последно редактирано от bate_dino : 08-11-2013 на 11:21
Отговори с цитат
  #13  
Стар 08-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Your Location Satellite Data Dish Setup Data View dish alignment line in Google Earth
Latitude: 43.8657°
Longitude: 10.2513°
Name: 39e-HELLAS SAT 2
Distance: 38454km
Elevation: 31.8°
Azimuth (true): 141.6°
Azimuth (magn.): 139.5°
LNB Skew [?]: -26.6°
Имам данни,но как да ги задам?Защо ми иска да вкарам за 2 спътника не разбирам?Никъде няма опция да вкарам азимут.Елевация да.А skew ми го дава от 0 до 99.Що за мерна единица е ,а не е в градуси?Няма как да задам -27 градуса
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-11-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димитър Костадинов Вижте мненията
Яхтата се намира във Виареджо-Италия.Оригиналните декодери са на DIRECT TV ,защото предния собственик е бил американец и е домувала в Щатите.Едва ли при поставяне само на Булсатска карта в тези приемници ще се получи нещо.Затова закачих Булсатския приемник.И там имаше в началото проблем,но с един адаптор скарт-чинч изкарах видеото на телевизора. и дотам.........Не мога да се оправя със настройките на антената.Не знам как да въведа ХЕЛАСА.Чета ,че антената е напълно съвместина със всички европейски декодери.Последните 10 години съм правил телевизия и на Булсата и на itv-partner в Европа без проблем.За първи път виждам следяща система.Каша ми еАзимут към спътника ясно,елевация ясно, но поляризация не разбирам как от 0до99.Нали тя е в четвърти 3/4,7/8 и така......
скайпа ми е pirata_varna помагайте моля
Поляризацията за Европа е хоризонтална Н и вертикална V. Руснаците използват лява L и дясна R поляризация. Корекцията на грешките / FEC / е в дроби 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8, 9/10. Може би трябва да посочиш точната марка и модел на приемниците / системата която е на яхтата за да може да се види и мисли по конкретно.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-11-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димитър Костадинов Вижте мненията
Your Location Satellite Data Dish Setup Data View dish alignment line in Google Earth
Latitude: 43.8657°
Longitude: 10.2513°
Name: 39e-HELLAS SAT 2
Distance: 38454km
Elevation: 31.8°
Azimuth (true): 141.6°
Azimuth (magn.): 139.5°
LNB Skew [?]: -26.6°
Имам данни,но как да ги задам?Защо ми иска да вкарам за 2 спътника не разбирам?Никъде няма опция да вкарам азимут.Елевация да.А skew ми го дава от 0 до 99.Що за мерна единица е ,а не е в градуси?Няма как да задам -27 градуса
Както гледам ти имаш антена с монтиран конвертор за кръгова поляризация и не виждам как ще работиш на европейски спътници, освен ако има като окомплектовка и конвертор за линейна поляризация
Ако намериш и подмениш кръговия с линеен, тогава ще се правят и другите настройки

А между другото като какъв ранг си на яхтата?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-11-2013
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре

Доскоро работех на моторни яхти в Антиб и Монако, два пъти съм правил настройки на морски сат системи. Ако конвертора е с кръгова поляризация нищо не можеш да направиш те са с жиро конвертори и по добре да непипорчиш, че струват маса пари На едната яхта използвах сателит който го има заложен в менюто ( май на ноякой от Интелсатите ) и добавих транспондерите на Булсат и после градус по градус докато изкочи сигнала. На другата се наложи първо да отиде на Тюрксат и после ръчно до Хелассат а пак с ръчно въведени транспондери.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ивайло Цанков за този полезен пост :
  #17  
Стар 08-11-2013
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димитър Костадинов Вижте мненията
Яхтата се намира във Виареджо-Италия.Оригиналните декодери са на DIRECT TV ,защото предния собственик е бил американец и е домувала в Щатите.Едва ли при поставяне само на Булсатска карта в тези приемници ще се получи нещо.Затова закачих Булсатския приемник.И там имаше в началото проблем,но с един адаптор скарт-чинч изкарах видеото на телевизора. и дотам.........Не мога да се оправя със настройките на антената.Не знам как да въведа ХЕЛАСА.Чета ,че антената е напълно съвместина със всички европейски декодери.Последните 10 години съм правил телевизия и на Булсата и на itv-partner в Европа без проблем.За първи път виждам следяща система.Каша ми еАзимут към спътника ясно,елевация ясно, но поляризация не разбирам как от 0до99.Нали тя е в четвърти 3/4,7/8 и така......
скайпа ми е pirata_varna помагайте моля
Това не е поляризация ,а позиции за спътници от 0 до 99 ,демек запаметяване на 99 спътника.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 4oker за този полезен пост :
  #18  
Стар 08-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ивайло Цанков Вижте мненията
Доскоро работех на моторни яхти в Антиб и Монако, два пъти съм правил настройки на морски сат системи. Ако конвертора е с кръгова поляризация нищо не можеш да направиш те са с жиро конвертори и по добре да непипорчиш, че струват маса пари На едната яхта използвах сателит който го има заложен в менюто ( май на ноякой от Интелсатите ) и добавих транспондерите на Булсат и после градус по градус докато изкочи сигнала. На другата се наложи първо да отиде на Тюрксат и после ръчно до Хелассат а пак с ръчно въведени транспондери.
Явно е с кръгова поляризация.Аз по антената нищо не пипам,просто опитвам да вкарам някакви настройки.Системата си има 2 запаметени спътника за Европа 13 хотбърд и 28 астра.Заложих на тях и през Булсатския приемник да извадя нещо,но и там не се получи.Антената въпреки ,че ги има със вградени настойки,не може да ги намери.А до април ще висим в завода за ремонт и се чудя дали да не опъна обикновената Булсатска антена ,която си нося Може да махна капака и да снимам за да видим какво има под него Шефа май ще сменя всичко,така че мога да пипна тук и там ))))
Отговори с цитат
  #19  
Стар 08-11-2013
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре

Ми аз съм си вадил чиния и съм я слагал до колонката за ток и си зяпах Бях при един шашав руснак той я беше купил от америка и загинахме геройски, нищо не съвпадаше с нашите стандарти от щепселите та до телевизорите. Последно бях на един дзвер Марта Ан която се даваше под наем на всякакви маймуни и имахме техника колкото НАСА, имахме Ku,C и всички видове бандове и поляризации.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ивайло Цанков за този полезен пост :
  #20  
Стар 08-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране







Това са снимки на антената.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
seatel, булсат, За, МОРСКА, на, приемник, СИСТЕМА, СЛЕДЯЩА, спътникова, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова спътникова телевизия в Германия до 2012 г. berks Новини 2 30-04-2012 10:01
Булсат Приемник АнтониоМитов Кошче 13 06-12-2011 19:19
Роскосмос ще заплати милиард (рубли) за създаването на система за спътникова връзка spacebeam Новини 0 06-08-2011 11:10
Кирил Конов - Цифрова спътникова телевизия.pdf netman Домашен майстор 4 22-07-2011 20:49
HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия goro_pd ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 20-02-2008 03:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.