The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-07-2013
slavi99 slavi99 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: 43.408518,24.617574
Мнения: 162
Благодари: 13
Получил благодарност:
24 пъти в 20 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране От къде да си купя приемник?От Европа или БГ?

От къде да си купя приемник?От Европа или БГ?

Цени,транспорт,гаранционно обслужване? В кой момент си струва и в кой не! За кой приемник към датата на поста ми си струва от Европа?

пример: В момента ето този е на сметка в Европа www.************
пример: В момента ето този е на сметка в България www.************

Нека си бъдем полезни!

Цитирай:
Първоначално написано от слави99 Вижте мненията
Продавам Xtrend 9200 за 400лв

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Колега,той 240 евра е нов в Германия

http://www.xtrend-shop.de/Xtrend-ET-...-Ready-schwarz
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-07-2013
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,853
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Това е така от доста време,повече от година, но не виждам каква е причината да го прибираш в мазето, освен ако не си минал на кабелна тв
Не е от 1 година,преди 2 седмици смъкнаха цената със 100 евро.Както и на 6500,вече е 190Е.
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-07-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Не е от 1 година,преди 2 седмици смъкнаха цената със 100 евро.Както и на 6500,вече е 190Е.
И за пореден път се убеждавам в идиотията на вносителя за България. В немски шоп разлика между 9200 и 9500 - 50 евро. В България - 250лв.... Вносителя за идиоти ли ни смята?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-07-2013
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз се опитвам да намеря някаква логика дори и в абсурдни на пръв поглед разлики със Запада. От много години го правя и се убеждавам, че не сме идиоти, нито сме по-тъпи, просто условията са такива. Мисля, че причините са пазарни.
"У Немачку" оборотите са големи, пазарът е стабилен, с голяма конкуренция и търговците си докарват нормални приходи с малки надценки, продавайки много бройки.
У нас всичко е обратното - ниски обороти, нестабилен пазар, слаба конкуренция... Търговецът иска да има някакви доходи и ги разпределя върху малкото продавани бройки, затова и надценките са големи. Търсенето на тези два модела вероятно не е същото както в Германия, вероятно затова и разликите в цените им са такива?
Ако немецът дойде да продава у нас, а нашенецът - в Германия, след 1-2 години ще почнат да правят същите неща, защото пазарът и конкуренцията ще ги принудят.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
rico82 (23-07-2013), фолкръм (23-07-2013)
  #5  
Стар 23-07-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Ако немецът дойде да продава у нас, а нашенецът - в Германия, след 1-2 години ще почнат да правят същите неща, защото пазарът и конкуренцията ще ги принудят.
Не смятам, че си много прав, защото все пак в момента почти цяла Европа е един голям отворен пазар. Просто голяма част от търговците в България искат ден годината да храни. И не виждам какво би ме спряло ако реша да си поръчам от немски онлайн шоп. Пейпал ли нямам, кредитна карта ли? А и все пак това е специфичен пазар и не вярвам да са чак толкова много баламите, които ще тръгнат да купуват такъв тип приемници без предварително да са го разучили. За други неща може да се съглася с теб, но за толкова специфичен сегмент - едва ли Разликата в цената на 2-та приемника в България си е пълна глупост, каквото и да си говорим.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23-07-2013
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
И за пореден път се убеждавам в идиотията на вносителя за България. В немски шоп разлика между 9200 и 9500 - 50 евро. В България - 250лв.... Вносителя за идиоти ли ни смята?
Тя чуждата сметка излиза винаги , Вълчо много точно ти го е обяснил, продавай ти два 9500 или 9200 на месец или хич, платени на старите цени или ако погледнеш склада му на вносителя с развалени трендове от ниските серии и с малко бройки от големите,много често с откази да му приемат рекламациите (а той на никой не е отказал рекламации) ще го разбереш. Като сложиш и доставките до БГ със застраховки и парични преводи ще го разбереш!

Аз да те питам сега ти защо продаваш S4 52лв на месец за 2г, а Глобул със същия план за 40лв на месец за две години?
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фолкръм за този полезен пост :
hajduk (23-07-2013)
  #7  
Стар 23-07-2013
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,853
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Аз се опитвам да намеря някаква логика дори и в абсурдни на пръв поглед разлики със Запада. От много години го правя и се убеждавам, че не сме идиоти, нито сме по-тъпи, просто условията са такива. Мисля, че причините са пазарни.
"У Немачку" оборотите са големи, пазарът е стабилен, с голяма конкуренция и търговците си докарват нормални приходи с малки надценки, продавайки много бройки.
У нас всичко е обратното - ниски обороти, нестабилен пазар, слаба конкуренция... Търговецът иска да има някакви доходи и ги разпределя върху малкото продавани бройки, затова и надценките са големи. Търсенето на тези два модела вероятно не е същото както в Германия, вероятно затова и разликите в цените им са такива?
Ако немецът дойде да продава у нас, а нашенецът - в Германия, след 1-2 години ще почнат да правят същите неща, защото пазарът и конкуренцията ще ги принудят.

И си прав,и не си! Щото Ганьо не е глупав,ще си го купи отвън.А относно "търговците" в BG,по-добре 10 бокса през 20лв,отколкото 2 през 50,нали?Да не говорим,че покрай тях още неща може да продадеш,я някое дисече,някоя антенка,конверторче,монтажче...На тоя свит пазар,не може да помпаш цени,щото още повече няма да се купува....
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
Цец0 (23-07-2013)
  #8  
Стар 23-07-2013
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Не е 52, а е 45. Цените за ЮЛ няма да ги коментираме, там врътката е съвсем друга. А има и малка разлика, че все пак не съм аз човека, който определя цените във фирмата, в която работя. Просто не се опитвай да отместваш темата. Коментирали сме с теб лично тази разлика, много добре знаеш.
По спомен беше 52 лв, трябва да го попитам, но е факт че бяха взети през 5 дена от различни оператора, и 5лв да е разликата по 24м. са 120лв! Знам ,че не ти определяш цените. А Мтел идиоти ли прави абонатите си тогава? За тва ти казвам,че чуждата сметка излиза винаги!
Не го защитавам вносителя , а знам как седят нещата реално там. И аз искам на тези новите цени (да поправя Веско че има и данък към тях,който се добавя в поръчката и транспорт)!
Набързо една сметка си правя 9200 за 240 евра, още 48 евра близо VAT, и 30 евра доставка(поне толкова ми взеха на мен) стават 318 евро. Или стават 620лева. Тук все още 689. Както повечето знаят на всеки се прави малка отстъпка който е попитал! И какво излиза на края за едни 50 лв цялата хамалогия и да му палиш свещ всеки месец да не се развали! Аз лично не бих си причинил това, говоря като потребител!
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23-07-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
да поправя Веско че има и данък към тях,който се добавя в поръчката и транспорт. Набързо една сметка си правя 9200 за 240 евра, още 48 евра близо VAT, и 30 евра доставка(поне толкова ми взеха на мен) стават 318 евро.
Тук си в грешка. Данъка е включен в тази цена. Единственото, което плащаш над нея това е доставката. И комисионната на Пейпал
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23-07-2013
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Тук си в грешка. Данъка е включен в тази цена. Единственото, което плащаш над нея това е доставката. И комисионната на Пейпал
Изписа ми VAT 19%, още мъни към поръчката,може и да бъркам, правя го без рег.

п.с. Да прав си вътре е, разликата става 120-130лева тогава. В предвид горните ми сметки всеки сам да си реши със 130лв по евтин от Германия или 130 по скъп от тук!
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Да, европа, ИЛИ, купя, Къде, от, приемникОт, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
От къде може да се купи този приемник? хондоман ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 18-03-2012 22:06
От къде мога да купя Glascope миленн ДРУГИ 3 05-03-2012 22:22
искам да купя приемник но.. ban Въпроси и отговори 31 21-09-2011 11:15
Кой приемник да купя за (NTSC) телевизор! Кокича Въпроси и отговори 9 01-06-2010 10:08
Какво трябва да си купя и от къде, за DVB-C? ion4ev КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 08-02-2010 13:47


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.