The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GPS навигация

GPS навигация Global Positioning System

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 16-09-2018
Аватара на The Joker
The Joker The Joker не е на линия
🃏
 

Дата на присъединяване: Nov 2015
Местоположение: Gotham City
Мнения: 303
Благодари: 68
Получил благодарност:
253 пъти в 121 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране TomTom GO Mobile

За мен лично най-добра е TomTom GO Mobile. 20 € на година, но имаш всички камери-радари и най-важното Traffic!
За западна Европа това е най- важният елемент в една навигация. Всички те водят до адреса, важното е да можеш да избягваш задръстванията! За тези функции обаче ти трябва интернет.
Ако не е платена версията имаш 75км на месец.
__________________
https://i.postimg.cc/QCtFmVHg/Joker-120x20.png
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на The Joker за този полезен пост :
digimp (08-09-2020)
  #12  
Стар 16-09-2018
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък ползвам Гармин стрийт пилот със карта сити навигатор еу 2019.10, също като хардуерната нави Гармин. Само дет не мога да си закъча трафик приемник (то за бг толкоз го инподържат)
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17-09-2018
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Navigon-Баца без интернети и сим карта даже
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T
Отговори с цитат
  #14  
Стар 09-01-2022
Атлантис Атлантис не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 55
Благодари: 33
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте !

Извинявам се, че "съживявам" стара тема и не съм сигурен дали е подходящата, ако модератор реши да премести мнението ми.
Наскоро си закупих нов телефон Samsung A 22 5G, работеше съвсем нормално до последните 2 дни, когато GPS навигацията му ми даде сериозно отклонение в местоположението .Когато съм на домашната

Wi-Fi GPS-а посочва че се намирам в град Варна, а реално се намирам в област Ямбол. Това се отразява на всички приложения, които работят с GPS-а. При ползване на мобилни данни показва точно и няма проблем.
Може ли някой да разясни откъде е възможно да произтича грешката.? Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 09-01-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Атлантис Вижте мненията
Здравейте !

Извинявам се, че "съживявам" стара тема и не съм сигурен дали е подходящата, ако модератор реши да премести мнението ми.
Наскоро си закупих нов телефон Samsung A 22 5G, работеше съвсем нормално до последните 2 дни, когато GPS навигацията му ми даде сериозно отклонение в местоположението .Когато съм на домашната

Wi-Fi GPS-а посочва че се намирам в град Варна, а реално се намирам в област Ямбол. Това се отразява на всички приложения, които работят с GPS-а. При ползване на мобилни данни показва точно и няма проблем.
Може ли някой да разясни откъде е възможно да произтича грешката.? Благодаря предварително!
Я опитай с гугъл мапс през друго устройство, например компютър свързан отново в домашната ти мрежа. Да видим какво ще покаже, дали си в Ямбол или Варна. Според мен не е от телефона, а от интернет доставчика ти.

Ако греша, виж си настройките на телефона, да няма някакво прокси активирано случайно. При ябълките има подобна глупост, понякога те прекарва през няколко проксита и може да те покаже, че си в чужбина.

А приложенията ползват интернет за по-лесна локация. Защото е по-бързо да се свърже с интернет, отколкото да засече GPS спътници и да те локализира.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на vasilstf за този полезен пост
111111 (10-01-2022), Атлантис (09-01-2022), Пъстрина (09-01-2022)
  #16  
Стар 09-01-2022
Атлантис Атлантис не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 55
Благодари: 33
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вероятността с доставчика, отпада, защото на друг телефон в същата мрежа показва точното местоположение - Стралджа, област Ямбол. На лаптоп ми показва гр.Карнобат, което е на 20 км от моята локация Виваком ми е доставчик, а те най-вероятно ми доставят сигнала от там.


Остава да е някакъв бъг в апарата. Не излезе имане телефона, първо се ядосах, че няма вградено FM радио, а сега тия мизерии с GPS-a.


Благодаря, vasilstf

Последно редактирано от Атлантис : 09-01-2022 на 01:22
Отговори с цитат
  #17  
Стар 09-01-2022
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Липсата на ФМ радио едва ли е голяма загуба, ако толкова смяташ да слушаш радио, качваш едно от безбройните приложения и винаги имаш всички станции, без да трябва да ги търсиш наново при пътуване.

Относно локализацията - сателитният ГПС очевидно работи коректно, както пишеш.

Защо взема грешно място от рутера е въпросът. Изглежда някъде нещо се е омазало - може мак-адресът на рутера да е ползвал мрежа от Варна преди и това още да стои някъде загнездено. Или телефонът някога да е хващал такава мрежа, която да е била във Варна. Дай фактори ресет на двете устройства и вероятно ще се оправи - за рутера съхрани файла с настоящите настройки и после го качи, а за телефона - нали е нов, няма какво толкова да се загуби.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоян за този полезен пост :
Атлантис (09-01-2022)
  #18  
Стар 09-01-2022
Кайен Кайен е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 856
Благодари: 60
Получил благодарност:
351 пъти в 214 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране NTG4

Съвременните телефони не използват чист GPS, а асистиран A-GPS, който включва и бърза локализация през интернет.
Вижте през https://www.iplocation.net/ дали wifi-то е позиционирано правилно.

Този A-GPS може да се изключва от настройките.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Кайен за този полезен пост :
Атлантис (09-01-2022)
  #19  
Стар 09-01-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Както казах, погледни си по-добре настройките на телефона. Имаш активирано прокси. При iOS има нови функции като Limit IP address tracking - Limit IP address tracking by hiding your IP address from known trackers in mail and safari.
И още една глупост която ти сменя мак адреса на мрежовия адаптер и те полазва на всякакви невероятни локации. Хванах го когато исках да направя плащане в едно приложение, а цените ми излязоха в долари и доста по-високи от цените в България.

При така описани подробности от теб, предполагам, че и самсунг са изкарали подобна глупост за да не останат по-назад.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
Атлантис (09-01-2022)
  #20  
Стар 09-01-2022
Атлантис Атлантис не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 55
Благодари: 33
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много благодаря, на всички, които се включиха в дискусията. Колегата vasilstf беше прав.Трябваше да поровя повече в настройките на телефона, и по-конкретно в настройките на Wi-Fi мрежата, която ползва телефона. В раздел "Допълнителни" > тип MAC адрес > беше зададен като рандомизиран MAC aдрес, го промених на MAC на телефона. И се оправи. За всеки случай изключих опцията да сканира Wi-fi, дори да няма налична.
Благодаря на всички още веднъж, извинявам се, че задавам откровено глупави въпроси
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Атлантис за този полезен пост :
vasilstf (09-01-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, навигация, телефон


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Android Навигация за кола bu12tras GPS навигация 15 23-08-2017 17:49
Таблет DIVA Model: Q703G и GPS навигация Sygic ХГХристов72 GPS навигация 4 17-12-2013 19:58
Apple работи върху телевизор с гласова навигация Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 28-10-2011 13:45
Навигация+GPRS stareca68 GPS навигация 11 17-12-2009 17:47


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.