The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени > Мултифийд

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-03-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
Post Мултифийд с универсален държач за 39Е-45Е

Искам да си направя мултифийд с център 39Е, но до сега не съм правил подобно упражнение така, че преди да се втурвам да купувам нещо не съвсем обмислено реших да отворя тема и да питам по-запознатите от мен.


Разполагам само със стара 60см-ва офсетова антена за целта, най-вероятно ще има значение за огъването на рейката след това.



Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Светльо90 не купувай фирмен дъжач, ще имаш ядове с него. Вземи 2 такива:

http://shop.sat.bg/store/product.php?ProductID=201

1. Аз искам да питам тази рейка не трябва ли да е заоблена малко така че центърът на конвертора да гледа към антената а не в страни от нея(най-вероятно заоблянето се прави след покупката според размера на чинията)?


2. Като опция вероятно няма да е възможно със стандартни (широки) конвертори да се постигне и 42Е или с други думи казано през 3 градуса както е тук:

ако тук са през 3 градуса естествено.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-03-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Огъва се без проблеми на ръка според нуждите. Да са насочени конвертори горе-долу към центъра на чинията, на око.

За 45Е-39Е(ф)-31,5Е стават всякакви конвертори. Има достатъчно място и за големи "глави".

За 42Е-39Е не съм пробвал. Може да опиташ със Инверто Ред Лонгнек.
Те са сравнително евтини (до 10лв) и имат по-малки от обичайното глави. За сметка на дълъг врат могат да се наредят "шахматно".

Последно редактирано от братушка : 26-03-2019 на 11:29
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-03-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
Искам да си направя мултифийд с център 39Е, но до сега не съм правил подобно упражнение така, че преди да се втурвам да купувам нещо не съвсем обмислено реших да отворя тема и да питам по-запознатите от мен.


Разполагам само със стара 60см-ва офсетова антена за целта, най-вероятно ще има значение за огъването на рейката след това.





1. Аз искам да питам тази рейка не трябва ли да е заоблена малко така че центърът на конвертора да гледа към антената а не в страни от нея(най-вероятно заоблянето се прави след покупката според размера на чинията)?


2. Като опция вероятно няма да е възможно със стандартни (широки) конвертори да се постигне и 42Е или с други думи казано през 3 градуса както е тук:

ако тук са през 3 градуса естествено.
От колко време го мисля, и така и не се хващам. държа 4 бр. Алпс конвертори, които са точно за тази цел, ако си намериш, мисля, че ще ти се случат нещата, или поне средния да е такъв а другите с по-малки кашачки, като инверто РЕД/Блек. Огъването се прави след това, като за толкова близки спътници е почти незначително. Паницата ти е малка... въпреки, че ще получиш все пак някакъв успех, но ако е от кръглите, ако е вертикална елипса, според мен по-няма да се получат нещата... Успех
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26-03-2019
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Честно казано не мога да разбера, защо трябва човек да се мъчи с 60см булсатка. Признавам си, че и аз се изкушавах да го пробвам този мултифийд, без да имам никакъв опит за реденето му.
Просто извадих късмет и съвсем случайно открих в интернет един магазин, където хората явно бяха приключили с търговията със сателитно оборудване и разпродаваха всичко налично. Успях да си купя мотор Стронг 2100 за 55лв чисто нов и монтирах въпросната булсатка на него за телевизията ми на село......сега ме е яд, че преди да взема мотора продадох една Клик80(от старите, с хубавият държач с две скоби) на един познат, защото понякога на булсатката някои транспондери просто изчезват, малка е. Какво остава за мултифийд на това тиганче
П.С. В този магазин-сайт вече не се предлага нищо свързано с телевизия изобщо.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-03-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Огъва се без проблеми на ръка според нуждите. Да са насочени конвертори горе-долу към центъра на чинията, на око.

За 45Е-39Е(ф)-31,5Е стават всякакви конвертори. Има достатъчно място и за големи "глави".

За 42Е-39Е не съм пробвал. Може да опиташ със Инверто Ред Лонгнек.
Те са сравнително евтини (до 10лв) и имат по-малки от обичайното глави. За сметка на дълъг врат могат да се наредят "шахматно".
Да пропуснах да спомена конверторите които имам в момента:
Единият е този:

с дълъг врат, а другият е голден медиа 204+:

също с дълъг врат, третият е отново inverto с дълъг врат, но е единичен.


Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
От колко време го мисля, и така и не се хващам. държа 4 бр. Алпс конвертори, които са точно за тази цел, ако си намериш, мисля, че ще ти се случат нещата, или поне средния да е такъв а другите с по-малки кашачки, като инверто РЕД/Блек. Огъването се прави след това, като за толкова близки спътници е почти незначително. Паницата ти е малка... въпреки, че ще получиш все пак някакъв успех, но ако е от кръглите, ако е вертикална елипса, според мен по-няма да се получат нещата... Успех

антената е стара булсатка като тази:
всъщност имам две и тази 2-рата е с такъв конвертор (inverto единичen).


Благодаря на колегатафолкръм
За част от снимковият материал който използвах и се надявам да не получа бан за злоупотреба с прекалено много снимков материал.



Този от голден медия е малко с по-малка глава от инверто около 5 мм според мен, но не съм много доволен от него.


Като за начало мисля да си поръчам 2 броя от тези универсални рейки всяка е по 28 см и да пробвам с въпросното начинание.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-03-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
Този от голден медия е малко с по-малка глава от инверто около 5 мм според мен, но не съм много доволен от него.
Не те устройва дълговрат, а малка капачка, имах предвид единично инверто...

и да не забравиш - да напмня от сега, конверторите се кръстосват от лъчите, тези конвертори които са по на исток, или като застанеш зад антената - наляво са за по-малките градуси (ако гледаш источните дателити над 26.5Е) и съответно пак като гледаш зад антената - напред - анй-левия конвертот (при условие че са 3 и повече) - трабва да е най-високо от другите.
Намери си конвертори като този или подобни. Помисли и за ключ
Прикрепени изображения
Тип файл: png LNB_Alps.png (26.0 КБ, 24 разглеждания)
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-03-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Честно казано не мога да разбера, защо трябва човек да се мъчи с 60см булсатка. Признавам си, че и аз се изкушавах да го пробвам този мултифийд, без да имам никакъв опит за реденето му.
Ами да 60см булсатка действително е много малка за целта.


Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
понякога на булсатката някои транспондери просто изчезват.
е това е от атмосферни влияния в повечето случаи, но като цяло си е добре макар и да е с размери на чинийка за салата, има и по-малки като тези яйцевидните:


с размери 50Х45 см или дори тези:

с размери 45Х48 см,на които освен да си изпържиш някое яйце при по-топло време не виждам за какво друго може да се използват


ПС: Голямо влияние оказва конверорът който използваш както в моя случай този "GM 204+" който използвам за нищо не става в сравнение с inverto-то което имам.


Та споменатият "GM"(голяма мизерия) ми е вторият опит, първият ми го смениха след като му изгоря един от изходите още на 2-рия ден. Сега с вторият опит когато влкюча/изключа приемник останалите губят сигнал докато не сменя канала тякова нещо не съм виждал при употребата на двойният inverto конвертор, но нали съм си експериментатор сега ще си сърбам попарата.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-03-2019
Аватара на Верту
Верту Верту не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: София
Мнения: 358
Благодари: 277
Получил благодарност:
167 пъти в 89 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз доста време си гледах с една 60см билсатка мултифийд 13-19-23. Астра 19 ми беше център и дори в лошо време сигнала не изчезваше. Но другите два при лошо време изчезваха. През 6 градуса конверторите са долепени един до друг.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26-03-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Намери си конвертори като този или подобни. Помисли и за ключ
Не мисля да експериментирам с подобни тънки капачки, понеже не ми се виждат много надеждни особенно при по-слаб сигнал.


Относно ключът имам един с 4 входа и при суха тренировка с 1/1 вход изход ми се получи следната ситуация:
9% загуба на сигнал при еднакви 11,4-11,5 db и еднакво качество според драйвера на tecnhi-sat платката на която замерих


Така че определено не очаквам чудеса със споменатото оборудване.
Но ще пробвам, че с покупката на по-голяма тава определено има вероятност да ме изкарат да живея на палатка пред блока.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26-03-2019
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
Но ще пробвам, че с покупката на по-голяма тава определено има вероятност да ме изкарат да живея на палатка пред блока.

Така със сигурност няма да те изхвърлят пред блока:
Гледай, красота


__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
39Е45Е, държач, За, Мултифийд, Универсален


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Универсален алуминиев държач за 4 LNB Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 0 21-04-2018 12:57
Продавам мултифийд държач и Diseqc 4/1 бахретин Приключили продажби 1 16-11-2013 20:34
Продавам мултифийд държач с 3 бр.конвертори баисар Приключили продажби 2 14-11-2013 12:40
Допълнителен държач за мултифийд Б.Борисов КОНВЕРТОРИ 2 12-07-2013 20:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.