The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 08-03-2018
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gogo102 Вижте мненията
Ако се окаже,че ще работи 4К само през HDMI,а в последствие от там ако не иска,както при мен,ще си останеш с подаръка и един Full HD телевизор.Така,че поинтересувай се кое му работи 4К(Smart приложенията;Тунерите S/C/T),HDMI до колко HZ пропуска видео сигнал.При мен е ограничен до 30HZ и т.н.
Успех!

- Всичко си поддържа и всичко работи.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 08-03-2018
КременаМитева КременаМитева не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Хм...

ИлиянБг и Златанов - много благодаря за инфото но тия 2те марки тотално съм ги отписала от листа на желанията... Колебаех се между LG и Panasonic, но сякаш точно този Panasonic ми грабна окото от самото начало, а аз каквото си харесам - това си вземам... По-скоро въпроса ми освен за телевизора - какво да му гледам преди да го взема е за този Съраунд бар или както там се води - http://www.technopolis.bg/bg/Soundba...88EGK/p/151610 - ще ми върши ли работа с този телевизор - ок, предлагат го с него, но виждам сътрудниците по магазините колко разбират - колкото мен , т.е. нищо и не съм сигурна дали си заслужава да дам 200-300 лв отгоре за този т.нар. "подарък"... 🤔🤔🤔

Дедал, благодаря за подробностите - четох в нета каква е разликата между IPS и VA матрица - горе-долу схващам, но при положение че ще се гледа от 3 метра някъде - мисля че няма да ми пречи ако не гледам от дивана, а от фотьойла - за такова малко разстояние не мисля че ще е проблем. Спрях се на 3D телевизор, не защото ще му ползвам функцията, а защото процесора му е по-голям от обикновения UHD телевизор. Ще го гледам със шер и на оптиката на Виваком, така че не мисля че ще имам проблем с кабеларките. А за смарт функциите - едва ли ще се ползват и те често - както каза YouTube и браузъра от време на време когато имаме гости и искаме нещо да видим... Така че от към минусите - устройства ме - всеки телевизор има и плюсове и минуси 😉 Благодаря и на теб за информацията - днес научих и нещо ново.
Това което ми казаха в магазина е че (вече бъркам за кой от всичкте които гледах, но мисля че е за този) по-слаб му е звука, защото нямало вградени колонки, съраунд или там нз си какво... Идеята на темата ми е - с или без "подаръка" и ако реша да го взема този съраунд какво да гледам, за да видя дали става или не за този телевизор... Не съм сигурна в пакетното предложение на магазина, защото не им вярвам на служителите ☺️

Последно редактирано от КременаМитева : 08-03-2018 на 18:02
Отговори с цитат
  #13  
Стар 08-03-2018
янис янис не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: София
Мнения: 452
Благодари: 132
Получил благодарност:
90 пъти в 77 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...7v-p366946543/


Здравейте.Това за мен си заслужава парите.Госпожо Митева,това си заслужава да вложите парите-мое мнение.
__________________
tecatel 1.20,vu duo 4k,uClan Ustym 4k,Octafon sf8008 4k
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-03-2018
янис янис не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: София
Мнения: 452
Благодари: 132
Получил благодарност:
90 пъти в 77 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дзумбата го каза,ако ще влагате пари,само OLED технология.
__________________
tecatel 1.20,vu duo 4k,uClan Ustym 4k,Octafon sf8008 4k
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-03-2018
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КременаМитева Вижте мненията
ИлиянБг и Златанов - много благодаря за инфото но тия 2те марки тотално съм ги отписала от листа на желанията... Колебаех се между LG и Panasonic, но сякаш точно този Panasonic ми грабна окото от самото начало, а аз каквото си харесам - това си вземам... По-скоро въпроса ми освен за телевизора - какво да му гледам преди да го взема е за този Съраунд бар или както там се води - http://www.technopolis.bg/bg/Soundba...88EGK/p/151610 - ще ми върши ли работа с този телевизор - ок, предлагат го с него, но виждам сътрудниците по магазините колко разбират - колкото мен , т.е. нищо и не съм сигурна дали си заслужава да дам 200-300 лв отгоре за този т.нар. "подарък"... 🤔🤔🤔

Дедал, благодаря за подробностите - четох в нета каква е разликата между IPS и VA матрица - горе-долу схващам, но при положение че ще се гледа от 3 метра някъде - мисля че няма да ми пречи ако не гледам от дивана, а от фотьойла - за такова малко разстояние не мисля че ще е проблем. Спрях се на 3D телевизор, не защото ще му ползвам функцията, а защото процесора му е по-голям от обикновения UHD телевизор. Ще го гледам със шер и на оптиката на Виваком, така че не мисля че ще имам проблем с кабеларките. А за смарт функциите - едва ли ще се ползват и те често - както каза YouTube и браузъра от време на време когато имаме гости и искаме нещо да видим... Така че от към минусите - устройства ме - всеки телевизор има и плюсове и минуси 😉 Благодаря и на теб за информацията - днес научих и нещо ново.
Това което ми казаха в магазина е че (вече бъркам за кой от всичкте които гледах, но мисля че е за този) по-слаб му е звука, защото нямало вградени колонки, съраунд или там нз си какво... Идеята на темата ми е - с или без "подаръка" и ако реша да го взема този съраунд какво да гледам, за да видя дали става или не за този телевизор... Не съм сигурна в пакетното предложение на магазина, защото не им вярвам на служителите ☺️
Не му е слаб звука, но с оглед стойката и дизайна леко се губят високите честоти - всички съвременни тв разчитат на отразен звук, а при тоя е по-високо (ако се вдигне докрай стойката си е доста голямо разстоянието) - иначе сила си има, но външно озвучаване е по-добър вариант за 99.99% от сегашните тв.
Щом ще се ползва като монитор основно - няма грижи - въпреки, че се губи голяма част от функционалността- модела е с пълен комплект двойни тунери и поддържа картина в картината.

За тестване , то си важи за всички тв - заливки с основните цветове за тестване за изгорели пиксели и равномерност на екрана (сивото е доста подходящо) - не знам дали още е с 5 год. гаранция, до преди няколко месеца беше.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 12-03-2018
КременаМитева КременаМитева не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре... Днес ходих до магазина за телевизора, но ме разубедиха като ми предложиха две 55" LG-та OLED...🤔🤔🤔 За 500-600 лв. отгоре си заслужавало да е OLED... 🤨 В магазина не успяха да ми обяснят каква е разликата - единия имал 4 говорителя, другия нямал... 😵
Някой може ли да ми каже каква е разликата между тези двата, защото в сайта на LG не виждам такава, освен 1 буква в името... 🙄 И съответно заслужава ли си OLED-a? 🤔 Ще се ползва главно за телевизия и филми от флашка.

Ето ги и моделите:
http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...tra-HD/p/16355
И
http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...tra-HD/p/12602
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12-03-2018
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране



Както завършва клипа, най-общо казано, разликата е козметична
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #18  
Стар 12-03-2018
КременаМитева КременаМитева не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за клипа, ефектен е, но и така не мога да определя кой да взема...
в магазина споменаха че единия е с 1 суббуфер, а другия с 2, не съм много наясно, но май по-добре ще се чува на тоя с 2та...
Според служителите в магазина това е разликата... като дизайн повече ми харесва тоя с буквата B в името, ама няма да му гледам дизайна, затова ако С го превъзхожда, него ще взема...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 12-03-2018
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране


-само по дизайн се различават!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12-03-2018
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като картина и възможности са еднакви - дизайн и евентуално в озвучаването(минимална) ... абе вземаш по-евтиния (при унгарците е с 350лв по-евтин 55В7)
... и попрочети малко за елементарни грижи при ползване на ОЛЕД(плазма) тв , че да няма после "мале кво стана"
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lg, panasonic, tx58ex780, ИЛИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Panasonic или LG ??? МИМО ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 26 21-12-2017 15:06
3D PANASONIC или Samsung nusho ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 41 21-12-2012 11:35
Panasonic TX-L37E30E jovito ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 11-03-2012 15:08
PANASONIC TH-46PZ80 или PANASONIC TX-P46S10 nusho ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 5 27-01-2010 18:50
Help: Panasonic Sky DigiBox Bobo-ID ДРУГИ 9 02-05-2008 13:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.