The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / -

ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-08-2019
КИРО-РОКИ КИРО-РОКИ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2019
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Какво точно прави мултистрийм?

Здравейте. Искам да сложа сателитна на балкона. Нямам абонамент. Прочетох че с мултистрийм ресийвър ще хващам повече канали. Как така? Това нещо в менюто на приемника как се активира или е активирано? Приемника още не съм го купил - или Zgemma, или Octagon. Включвам приемника, настройвам да подава захранване към антената и там другите стандалтни настройки, давам сканиране и готово, или има и още нещо?
Чудя се дали да е с НН мотор или с мултифийд, защото имам интерес към 39, 45 по принцип, където са българските канали. Мотора шуми ли много? Мога ли да разчитам, че ако ми потрябва друг сателит, примерно Астра 13 изток няма да има нужда да викам пак техник да ми го настрой. А ще се оправя сам да хваща други сателити през настройките на приемника.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-08-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Човек...човек! Колко има да четеш... 1во на 45е няма кой знае какви канали без абонамент. Интернет също ще ти е нужен. Какво искаш да гледаш ? Спорт, научни или бг канали каквито и да са? Без някакъв абонамент... Трудна работа - за хубави канали. Един мотор за 2-3 спътника, някак си - несериозно. А и друго:на къде ти гледа балкона...
А къде е тоз спътник астра 13?
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-08-2019
Аватара на AChechev
AChechev AChechev е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2007
Местоположение: 41.22.40 с.ш./23.36.23 и.д.
Мнения: 894
Благодари: 112
Получил благодарност:
227 пъти в 160 поста
Сваляния: 276
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КИРО-РОКИ Вижте мненията
Здравейте. Искам да сложа сателитна на балкона. Нямам абонамент. Прочетох че с мултистрийм ресийвър ще хващам повече канали. Как така? Това нещо в менюто на приемника как се активира или е активирано? Приемника още не съм го купил - или Zgemma, или Octagon. Включвам приемника, настройвам да подава захранване към антената и там другите стандалтни настройки, давам сканиране и готово, или има и още нещо?
Чудя се дали да е с НН мотор или с мултифийд, защото имам интерес към 39, 45 по принцип, където са българските канали. Мотора шуми ли много? Мога ли да разчитам, че ако ми потрябва друг сателит, примерно Астра 13 изток няма да има нужда да викам пак техник да ми го настрой. А ще се оправя сам да хваща други сателити през настройките на приемника.
Ако е само за мултистрийм канали,има приемници за по 25 - 30 лв,няма смисъл да се охарчваш , а и пък те дават доста много от дъгата за тези пари. Е бонусът им е 1 година,но си заслужава.След този срок си гледай БГ мултистрийм каналите.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-08-2019
КИРО-РОКИ КИРО-РОКИ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2019
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбра ме мисля, 13 изток имам предвид, Hotbird всъщност, извинявам се.
Знам какво има на 45, за възрастен човек го правя предимно, да гледа българските. На 45 също има някой и друг канал. Моля, ако някой има желание да отговори конкретно на въпроса да помогне. Примерно от опит колко повече канала хваща с мултирстрийм на 13, 19.2 изток за да преценя струва ли си декодер с мултистрийм. Телевизора е голям 4К, така че за по 20-30 лева декодер 4К с мултистрийм няма от 180 нагоре са. Сега сигурно ще има съвет да си сложа една ефирна антена, та някой майстор на покрива да й бие един шут и да кацат птиците по нея, кабела да й се напука след години. Приключих с катеренето по покрива. Интернет има, с много сайтове за безплатни тв, но не е това темата.
Поздрави.

Последно редактирано от КИРО-РОКИ : 13-08-2019 на 20:43
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-08-2019
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,610
Благодари: 460
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AChechev Вижте мненията
Ако е само за мултистрийм канали,има приемници за по 25 - 30 лв,няма смисъл да се охарчваш , а и пък те дават доста много от дъгата за тези пари. Е бонусът им е 1 година,но си заслужава.След този срок си гледай БГ мултистрийм каналите.
Интересно в по-горната тема за същия тип приемник ли става въпрос?
По мои впечатления занемариха малко тази екстра, преди 2 години приемника който купих (RedLine)работи близо 9 месеца, но наскоро взех същата марка малко по-горен модел 440 - много тегава работа и след 2-я месец престанах да се надявам и си пуснах шер от друго място
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-08-2019
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 815
Благодари: 311
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо си мислиш че на сателитната антена няма да и се напука кабела!?! Мултистрима е да гледаш четирите програми които се излъчват наземно. То си е "функция" на приемника. Нищо не се активира. За интернет колегите питат да знаят дали ще ползваш шер. За 4К - излишни пари за скъп приемник. Уточни какво точно искаш да гледаш и тогава ще има и по-точни отговори.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-08-2019
Аватара на AChechev
AChechev AChechev е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2007
Местоположение: 41.22.40 с.ш./23.36.23 и.д.
Мнения: 894
Благодари: 112
Получил благодарност:
227 пъти в 160 поста
Сваляния: 276
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Интересно в по-горната тема за същия тип приемник ли става въпрос?
Аз имам Г40 и нямам проблеми.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-08-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КИРО-РОКИ Вижте мненията
.... Телевизора е голям 4К, така че за по 20-30 лева декодер 4К с мултистрийм няма от 180 нагоре са. ...
Няма значение какъв ти е телевизора - ще гледаш с такова качество, каквото ти излъчват от сателита. За без пари дори HD е рядкост, а на български няма и HD.

Мултистрим е спициализиран "формат" на излъчване. Това, което се излъчва като мултистрим от сателита, после всички в БГ го гледат ефирно.

За пенсионери лично аз имам отработена схема:
Цитирай:
с 2 булсатски 65см чинийки по 18лв подкарвам 45/46-39Ф-31,5 на едната + 4.9 на втората. Таман с 4 конвертора (от най-евтини, 5лв). Цялата инсталация към 100лв със все приемника. Уточнение: на 4.9Е има няколко канала от поредица Дисковери с български звук, които са кодирани в PowerVU, но се отварят дори с приемник за 30лв.
Още уточнения, като за новак: на 39Е има 5-6 кодирани в Irdeto бг канала, които се отварят с "ключове". Ключове лесно се намират в интернет и се сменят на ръка. Сменят се средно веднъж месечно. Но има приемници, които ги "намират" и сами, без потребителска намеса. Тази функция се нарича аутоапдейт (AU).
Така, че ти трябва приемник с подръжка на мултистрим и AU за 39Е.
Пример за евтин приемник с тези възможности е SatIntegral 1219(1229). Сега ги има в ОЛХ-са за 30-35лв.
Скъпите линукс приемници също го могат, но трябва да си компютърен спец за да им инсталираш сам тези възможности.

Иначе тема за такива приемници: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=43463
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-08-2019
Аватара на Бернар
Бернар Бернар не е на линия
Пингвин
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Местоположение: София
Мнения: 111
Благодари: 56
Получил благодарност:
33 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За готови инсталации на 39 градуса (Булcатkoм) Къщи за гости/вили ... тези канали са FTA , докато някой нещо не промени

https://photos.app.goo.gl/vZEhTahMMEeFQjpY8

Не е реклама! Само пример!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-08-2019
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,151
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КИРО-РОКИ Вижте мненията
Знам какво има на 45, за възрастен човек го правя предимно, да гледа българските.
Поздрави.

Ако го правиш за възрастен човек, който трудно се оправя с техниката най-добре е да се обърнеш към един от 3-мата доставчици на сат ТВ. Те ще сложат антена, приемник и пр. и после човека само ще цъка с дистанционното.


Основен пакет струва по-малко от 10 лв.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
какво, мултистрийм, ПРАВИ, точно


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
4К приемници с мултистрийм възможности direktor 4K UHD дискусии 149 14-01-2019 22:42
4K и Мултистрийм КСГ 4K UHD приемници 6 22-09-2018 17:49
Приемници с мултистрийм възможности и софтуер за тях. gogyto ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 12 13-01-2018 01:44
Мултистрийм сигнали по спътниците gogyto ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 10 22-08-2017 14:00
КАК ТОЧНО СЕ ПРАВИ ПРИНУДИТЕЛЕН ЪПДЕЙТ нсья ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 16 13-02-2013 22:28


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.