The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonivet Вижте мненията
Относно satfinder или стар приемник, ако dreamboxa ти е вързан към рутер и имаш wi-fi от него където ти е мултиключа и антената, напиши в браузъра на телефона IP адреса на приемника и ще ти се зареди страница от която може да управляваш приемника или да виждаш нивото на сигнала.

Между другото не си казал какви са ти нивата на сигнала от сателитите които приемаш, ако Астрата на 19,2 Е нивото на сигнала не ти е на 100% Най-вероятно ти се е разместила антената.
Дали проблема е в конверторите можеш да провериш като вземеш някой от не работещите сателити и го сложиш на работещ.
Извинявай. Докато се преборя да пиша на кирилица и ти си го написал със смяната на конвертори.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonivet Вижте мненията
Относно satfinder или стар приемник, ако dreamboxa ти е вързан към рутер и имаш wi-fi от него където ти е мултиключа и антената, напиши в браузъра на телефона IP адреса на приемника и ще ти се зареди страница от която може да управляваш приемника или да виждаш нивото на сигнала.

Между другото не си казал какви са ти нивата на сигнала от сателитите които приемаш, ако Астрата на 19,2 Е нивото на сигнала не ти е на 100% Най-вероятно ти се е разместила антената.
Дали проблема е в конверторите можеш да провериш като вземеш някой от не работещите сателити и го сложиш на работещ.
За да правя подобни размествания ми трябва сатфайндър за да настроя конверторите след като ги разменя, или не съм прав?

Дийма е вързан към рутер и имам вифи към рутера. Айпада, телефона и дрийма са в една и съща мрежа.
Влизам в сафари браузера на айпада, че му е малко по голям екрана и пша адреса на дрийма, обаче браузера казва че не може да го намери. Това означава, че порта не е 80, на който мога да управлявам дрийма, или не е разрешен на дрийма. как да го конфигурирам това?

Нивата на сигнала за 19,2 на сатфайндъра на дрийма в момента са:

SNR: 76%
AGC: 83%

Кое от 2те нива има значение, за да ви гледам само него следващия път?

Позицияата е:
Sat: 19,2E
System: DVB-S
Fr.: 12460
Pol.: horisontal
Symbol rate: 27500
Inversion: Auto
FEC: 3/4
Отговори с цитат
  #43  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonivet Вижте мненията
Този dreambox не е ли вързан към нета и няма ли OpenWebif да гледаш през него нивата на сигнала на телефона, вместо да се занимаваш с търсенето на булсатски приемник?
За разликата между мултиключа и дайсека, с първото което имаш ще можеш да гледаш четирите сателита на 8 приемника, а с второто на един и то с обикновени единични LNB-и. Това е най-общо казано.

Имам малко време да попиша.
Пъвро да започнем с LNB-ите (конверторите). Сателитния спектър е разделен на хоризонтална и вертикална поляризация и горен и долен обхват.
Когато приемника иска да гледа в горен обхват вертикална поляризация, изпраща сътоветната "инструкция" на конвертора. Ако са два приемника и единя иска да гледа в горен обхват, а другия в долен, няма как да стане едновременно.
Quad конверторите са все едно 4 броя конвертори в едно тяло. Всеки от тях може да се контролира от отделен приемник. В този случай до 4 броя. Ако искаш да гледаш повече от един спътик, можеш да сложиш допълнителни конвертори на същата или на друга чиния и да ги вържеш с дайсек за съответния приемник. Ако дайсека е четворен ще можеш да гледаш сигнал от 4 спътника едновременно. Може да се навържат и какскадно за да се гледат повече от 4 спътника едновременно.
При quattro конверторите имаш отново четери изхода, но всеки от тях е за отделен обхват – вериткален горен и долен, и хоризонтален горен, и долен. Можеш да ги вържеш към 4 приемника но всеки ще може да приема сигнал само от съответния обхват. Ако се вържат към мулти ключа, в твоя случай, всеки от 8-те приемника може да гледа всеки един от обхватите независимо от другите приемници. А мулти ключа ти има възмождност за включване на до 4 конвертора.
Вързан е към нета дрийма и има openwebif на порт 8181.
Закачам се към дрийма от Аипада, но не мога да вляза в меню, сетинги, сат файндър? как да му видя сигнала на сат файндъра?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 24-01-2018
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Твойте конфертори са 2-обхвата /хоризонтал и вертикал/нисък банд демек
приемаш транспондери с честота от 10700 до 11700.И 2 вторите от 11700
до 12750 във високия банд.Като всеки изход е по отделно.
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 4oker за този полезен пост :
швепса (24-01-2018)
  #45  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сигнала изглежда добре. Предполагам, че 19Е не ти е централен. Ако антената и държача са хванати добре и внимателно извадиш конвертора, а после сложиш другия няма опастност да загубиш астрата. Най-много 2-3%. Сигнала е много силен, и ако другия конвертор работи ще изкара сигнал. Поне ще знаеш какви средства да влагаш за напред.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дим0 Вижте мненията
Сигнала изглежда добре. Предполагам, че 19Е не ти е централен. Ако антената и държача са хванати добре и внимателно извадиш конвертора, а после сложиш другия няма опастност да загубиш астрата. Най-много 2-3%. Сигнала е много силен, и ако другия конвертор работи ще изкара сигнал. Поне ще знаеш какви средства да влагаш за напред.
19 ми е централен. След него се редят на пръчката 23,5 28,5 и накрая 39.

Мога да извадя конвертора и да запомня как е стоял, но нямам резервен конвертор. Имам един стар без надписи, предполагам че е четворен, ама не за мултиключ и става много сложно.
Да вадя 2 конвертора не си струва: ще се наложи или да чакам следвващата седмица да дойдат техниците и да ми отрежата главата за една настройка, или трябва да купе един уред: 80 евра за СД или 160 евра за ХД канали и да си ги насоча сам. Ако е изгорял конвертора, според мен няма да вади сигнал на уреда, нали?
Отговори с цитат
  #47  
Стар 24-01-2018
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Къв е тоя уред за СД, че на двойна цена и за HD канали
Отговори с цитат
  #48  
Стар 24-01-2018
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Ако хващаш домашния нет, там където ти е антената, можеш да си спестиш пари за уред. Само ще се псуваш защо си набил кинти за него. За целта трябва да влезеш в уеб интерфейса на приемника и да отвориш сат файндъра, както ти писа един колега по-горе.

Няма ли някой колега в близост до теб да ти помогне? И аз бях тръгнал да ти пиша, ама като гледам що акъл се изля, пресставям си какво ти е в главата. Ще взема да се въздържа. Не че съм някакъв спец де...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
__________________
TOR90 - 1,9E,9Е,13E,16E,19E,36E,39E,45Е;GS120 rotor; Zgemma H9 twin;RPI;
Отговори с цитат
  #49  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
Ако хващаш домашния нет, там където ти е антената, можеш да си спестиш пари за уред. Само ще се псуваш защо си набил кинти за него. За целта трябва да влезеш в уеб интерфейса на приемника и да отвориш сат файндъра, както ти писа един колега по-горе.

Няма ли някой колега в близост до теб да ти помогне? И аз бях тръгнал да ти пиша, ама като гледам що акъл се изля, пресставям си какво ти е в главата. Ще взема да се въздържа. Не че съм някакъв спец де...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Няма колеги около мен, в германия съм, ама то няма и нужда, има нет за целта. Хващам домашния нет - какво да стане като го хващам нета?
Вече установихме, че нито едно от приложенията за мобилни телефони и за айпад - не работят, т.е. няма начин да се свържа към дрийма и да включа сатфайндъра за да мога да гледам как се променя сигнала като въртя антената, най-образно казано.
Има ли други идеи?
Отговори с цитат
  #50  
Стар 24-01-2018
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

А от компа можеш ли да влезнеш в уебинтерфейса?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
__________________
TOR90 - 1,9E,9Е,13E,16E,19E,36E,39E,45Е;GS120 rotor; Zgemma H9 twin;RPI;
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, sd, Булсатком, За, замяна, на, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Нов приемник от Булсатком - FUSION TV Пламен Тачев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 129 09-01-2017 17:14
приемник на Булсатком Николай Пенев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 03-02-2016 15:35
Булсатком -> нормален приемник? хкира ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 23 15-02-2012 03:39
Замяна на приемник за Лаптоп! БАМБУЧА Приключили продажби 2 28-09-2011 22:05
HD приемник на Булсатком joro09 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 145 18-04-2011 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.