The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-05-2011
Галина Галина не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 5
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Unhappy 3D TV - Sony Bravia KDL-40HX800

Привет на всички!
Първо и аз да кажа, че съм съвсем нов участник във форума и ако звуча глупаво, моля не ме хокайте.
Купихме си 3Д Сони-то с идеята да си дърпаме филмчетата от нета (главно от zamunda). ТВ комуникира с компа и чрез DLNA и чрез HDMI.
Това което плейва ТВ-то, обаче е сякаш имитиране на 3Д. Така и до момента не можахме да намерим 3Д филм, който да стартира в истинско 3Д качество и самия ТВ да си го разпознае.
Това, което намерих като инфо е, че съществуват няколко типа 3Д филми, в зависимост от технологията на предаване, но въпреки това все още не съм видяла истинските "мускули" на ТВ-то.
Въпросът ми е следния: трябва ли да си купувам DVD Blu ray или PlayStation3 за да усетя възможностите на ТВ или има и други начини?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-05-2011
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,564
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако е само за "усещането 3D" ,сателитна чинийка с HD приемник и на турския спътник (Turksat 42гр.) има 2 свободни програми в 3D (засичал съм анимационни филми и разни пейзажи,но не и игрални филми). Става и с приемника на Булсат ZHD100. На Еutelsat 9 гр. също има някаква 3D свободна. А иначе кодирани започват да се появяват,наскоро пуснаха Евроспорт 3D.
П.С. Забравих да кажа,добре дошла във форума,колежке !

Последно редактирано от БатеГойко : 23-05-2011 на 06:59
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на БатеГойко за този полезен пост :
Галина (23-05-2011)
  #3  
Стар 23-05-2011
sunaikasabov sunaikasabov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Dobrich
Мнения: 156
Благодари: 13
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Честито
Телевизора си е супер и си струва.Аз работя в една от големите вериги за техника и мога да те уверя че си си купила нещо хубаво.Съдържание има стига човек да знае от къде и как да си го направи.От сателит има програми но удоволствието ще ти струва скъпо,затова остава плеар с възможност за плейване на съдържание.Мога да ти препоръчам DIVA много е добър и възпроизвежда всичко.Блу рей не си купувай няма дискове в България,и ако има то няма субтитри.Ако те интерисува нещо ми пиши на лични мога да ти бъда полезен.Приятен ден!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sunaikasabov за този полезен пост :
Галина (23-05-2011)
  #4  
Стар 23-05-2011
дан4ик дан4ик не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 177
Благодари: 38
Получил благодарност:
26 пъти в 25 поста
Сваляния: 148
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sunaikasabov Вижте мненията
Честито
Телевизора си е супер и си струва.Аз работя в една от големите вериги за техника и мога да те уверя че си си купила нещо хубаво.Съдържание има стига човек да знае от къде и как да си го направи.От сателит има програми но удоволствието ще ти струва скъпо,затова остава плеар с възможност за плейване на съдържание.Мога да ти препоръчам DIVA много е добър и възпроизвежда всичко.Блу рей не си купувай няма дискове в България,и ако има то няма субтитри.Ако те интерисува нещо ми пиши на лични мога да ти бъда полезен.Приятен ден!
Divata от кога възпроизвежда 3D.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-05-2011
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sunaikasabov Вижте мненията
Честито
Телевизора си е супер и си струва.Аз работя в една от големите вериги за техника и мога да те уверя че си си купила нещо хубаво.Съдържание има стига човек да знае от къде и как да си го направи.От сателит има програми но удоволствието ще ти струва скъпо,затова остава плеар с възможност за плейване на съдържание.Мога да ти препоръчам DIVA много е добър и възпроизвежда всичко.Блу рей не си купувай няма дискове в България,и ако има то няма субтитри.Ако те интерисува нещо ми пиши на лични мога да ти бъда полезен.Приятен ден!

алоооооо....я ходи се скрий некъде
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23-05-2011
Аватара на archibal
archibal archibal не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 1,532
Благодари: 114
Получил благодарност:
707 пъти в 421 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 4
По подразбиране

В Zamunda.net НЯМА 3D филми. Ако искаш 3D филми трябва да си направиш регистрация в http://hd-torrents.org/index.php . В момента няма свободни места там, трябва да потърсиш покана. Имаше една тема за това пробвай там някой да ти прати покана. Иначе ето част от филмите там:
- Drive Angry 3D 2011 1080p Blu-ray AVC DTS-HD MA 5.1-HDChina
- TRON: Legacy 2010 3D 1080p Blu-ray EUR AVC DTS-HD MA 7.1 DVDSEED
- Alice in Wonderland 2010 3D Field-Sequential 1080p Blu-ray DTS-ES x264-ViSTA™
- IMAX: Hubble 3D Half-SBS 2010 1080p BluRay DTS x264-3D4U
В момента има над 200 торент линка. Като алтернатива може да ползваш това http://thepiratebay.org/

Последно редактирано от archibal : 23-05-2011 на 09:31
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на archibal за този полезен пост :
Галина (23-05-2011)
  #7  
Стар 23-05-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Единия вариант за Сони е плейване на блурей 3д филми с Плейстейшън3. Качеството е най-високо. Другият вариант е да си свалиш 3д филми от някъде /3D SBS/ и да ги гледаш с плеъра на телевизора, но точно там незнайно защо Сони са се изложили и не позволяват гледане на 3д през ДЛНА. Пак трябва външен плеър. bitsnoop.coм е тракер с много 3д филми, голяма част от които са озвучени на руски
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavoor за този полезен пост :
Галина (23-05-2011)
  #8  
Стар 23-05-2011
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Връзваш компа към тв-то или някои сат-хд приемник , пускаш 3д филма (.mkv) към 3д-телевизора и настроиваш тв-то да предава в 3д-формат (трябва да има специално копче на дистанционното).В замунда има вече няколко заглавия (гледаш шотовете да са с двоина картина) или се регестрирваш в специалния торент-саит за 3д http://www.3dblurayiso.com/ и си готова.Може да произвеждаш филми и от PS3 в (.mkv) формат , ама плеистеишана трябва да е хакнато.3д-то трябва да се гледа с очила които трябва да са синхронизирани и произведени за конкретния модел телевизори.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....

Последно редактирано от PayNera : 23-05-2011 на 13:49
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PayNera за този полезен пост :
Галина (23-05-2011)
  #9  
Стар 23-05-2011
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,945
Благодари: 3,693
Получил благодарност:
1,719 пъти в 1,135 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо мислиш,че е незнайно защо ?Сони имат собствено киностудио и очакваш да сложет възпроизвеждане на пиратско съдържание в продуктите им ?!? А иначе ТВ не е нещо кой знае какво ,най-слабо представяне на 3Д от моделите ,които съм гледал /1.Самсунг 2.Панасоник 3.ЛГ ,Тошиба не съм ги гледал ,но отзивите са много добри/ ,освен това доколкото си спомням май имаше проблеми с 3Д филми SBS .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дедал за този полезен пост :
Галина (23-05-2011)
  #10  
Стар 23-05-2011
moonstone moonstone не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 81
Благодари: 129
Получил благодарност:
48 пъти в 21 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране 3D филми

Ако се оправяш с руския има един много хубав тракер който си има специална категория за 3d филми http://rutracker.org .Не изисква покани.Като недостатък мога да изтъкна наличието на руско аудио във всеки филм,но винаги има и английско аудио така че няма проблем.Ще ти трябва също и голям хард диск защото филмите са си големички.А ако искаш отделен плеър то Western Digital са добра марка пример http://sky.911.bg/a2/offers.asp?p=4520816&id=4206 .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на moonstone за този полезен пост :
Галина (23-05-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3d, bravia, kdl40hx800, sony, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
И SONY.... Виктор GSM мобилни комуникации 0 26-04-2011 14:46
Мнение за Sony KDL-26EX320 емка22 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 17-04-2011 23:05
Проблем с Sony KDL-32W5500 Kamikadze ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 3 04-01-2011 22:02
Проблем с телевизор Sony Bravia LCD Манчев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 14-12-2010 19:33
SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача vazmutenuser Кабелни [DVB-C] оператори в България 9 01-09-2009 15:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.