The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 14-10-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,181
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
е ЩО такива глупости пишем ? Не на някоя пиратска, а на всички кбеларки ще излезе, все едно диема спорт хд не излезнаха при всички кабеларки? Или може би знаеш някой който не предлага каналите в хд ? Последни гламавите булсатци ги поуснаха в хд...
Ресурс има, 3-те канала могат да се съберат в транспондер и половина, които всяка кабеларка може да отдели. Въпроса е в търсенето...

А колкото до коментара на зумбата, при положение, че булсат вече не е собственост на булсат не виждам никакъв проблем да споделят с а1 един транспондер на симулкрипт на 39е и да си ги качат.

За 4К имах предвид. А1 защо още не са пуснали 4К канали на коаксиал, не е като да не предлагат в пакетите си, а все още поддържат dvb-c като услуга.

Що се отнася до пиратските - при мен на коаксиал има love nature, trt, ftv и не знам още какво на 4К.


Ако говорим за ХД звучи като глупости, да.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
  #52  
Стар 14-10-2022
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,398
Благодари: 1,036
Получил благодарност:
1,045 пъти в 683 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
А колкото до коментара на зумбата, при положение, че булсат вече не е собственост на булсат не виждам никакъв проблем да споделят с а1 един транспондер на симулкрипт на 39е и да си ги качат.
Симулкрипта явно не им беше сила и навремето с Румънците.

Но за да се случат нещата при була, трябва да заменят приемниците.
Пълно е с приемници на SCART, RCA изводи,
а те и H264 и ААС не поддържат.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
  #53  
Стар 14-10-2022
Аватара на wassl
wassl wassl е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: EB
Мнения: 595
Благодари: 325
Получил благодарност:
321 пъти в 179 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
не виждам никакъв проблем да споделят с а1 един транспондер на симулкрипт на 39е и да си ги качат.
И аз съм си мислил, толкова ли е невъзможно на 39е да има симулкрипт,
от полза и за А1 и Булсат.Например 5те HBO1,2,3,Cinemax1,2 HD/HEVC,
могат да се споделят, освобождава се и място а може и един общ
транспондер в HEVC за повече хд канали, включително и новите по
темата.Но големия проблем на Була е несменените приемници толкова
години, от там и капацитета, 7 транспондера са им предостатъчно иначе.
Мисля че има какво да се оптимизира, особено премахване на повтарящите
се сд- максове,диеми,евроспортове и др. + освободено място от симулкрипт
и може цял транспордер да освободят и да мине в DVB-S2/HD/AVC.
__________________
DMOne4k:Twin/VU+UNO4kSE,2xDvbS2X:SSD250Gb/GI:LX3/GT_V8UHD/Ant:220cm>0,8w&InvacomSNF;Tecatel120pro>23,5E+19,2E+16E+13Е&InvertoBU_Twin;80cm>9E+1,9E&MTI+4,0W=EMP_8/1(TunerA);TelesistemTM100AL>45E+42E+39E+36E&BESTcircular=EMP_4/1(TunerB);SONY65 XE9300&CI+A1;SONY XR65A83K&CI+A1.
  #54  
Стар 14-10-2022
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,134
Благодари: 2
Получил благодарност:
440 пъти в 280 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако Була мине на HEVC 3 SD транспондера минават на транспондер и половина HD каналите на HEVC транспондер ще се съберат 20 канала
без проблем за 4К каналите по 4 с HDR на транспондер един канал по 17mbits
  #55  
Стар 14-10-2022
Аватара на oktay89
oktay89 oktay89 е на линия
Hi-Tech Fan
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Добрич
Мнения: 757
Благодари: 157
Получил благодарност:
98 пъти в 76 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Тестово тръгват на 17 октомври. С едно изключение, каналите на Диема Спорт ще са налични в 4к
От нито един 4к канал, да пуснат цели 3, малко ме съмнява. По-скоро си мисля, че ще има отделен Диема 4К канал. Дори големите оператори от рода на Скай имат по 1, макс. 2 спортни 4к канала.
Все пак ще е супер ако се случи. Дано да ме изненадат положително в понеделник. ОТ правата, които притежават имат достатъчно съдържание през уикенда, което се снима в 4к.
- Ф1
- Премиер лиг
- Бундеслига
- Лига 1
- Световно първенство
__________________
Maximum T85 - 0.8E+7E+13E+16E+19E+23.5E+39Е
Triax TDS88 - 30W <-> 52E
Gigablue UE 4K TeamBlue 6.3 + MediaPortal + IPTV
  #56  
Стар 14-10-2022
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

То съдържание може да има въпроса е за какво плащат от Диема. 99% съм сигурен,че всичко ще е един буламач. Ъпскейл на СД към хд и хд към 4к , чудна родна картинка
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
111111 (14-10-2022)
  #57  
Стар 14-10-2022
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,039
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,757 пъти в 984 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oktay89 Вижте мненията
От нито един 4к канал, да пуснат цели 3, малко ме съмнява. По-скоро си мисля, че ще има отделен Диема 4К канал. Дори големите оператори от рода на Скай имат по 1, макс. 2 спортни 4к канала.
Все пак ще е супер ако се случи. Дано да ме изненадат положително в понеделник. ОТ правата, които притежават имат достатъчно съдържание през уикенда, което се снима в 4к.
- Ф1
- Премиер лиг
- Бундеслига
- Лига 1
- Световно първенство
Братле, давам ти инфо каквото са ми дали на мен, с официални параметри от нова, а ти дали се съмняваш не ми е интересно... Местят се в нова сграда, нови студиа, нова техника, нови камери, беийновете имат 4к на всички канали, всеки който пуска нещо ново в момента го пуска и в 4к. Ако не знаеш каква резолюция е тази която съм описал по-горе в техническите данни може да хванеш някой да ти я преведе. 100 процента от спорта вече е наличен в 4к, дали се излъчва в 4к това е друго нещо... За проткола, бг първенството го снимат те, така че няма никакъв проблем и то да е в 4к... Я кажи кое нямат в 4к ?
  #58  
Стар 14-10-2022
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,039
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,757 пъти в 984 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
За 4К имах предвид. А1 защо още не са пуснали 4К канали на коаксиал, не е като да не предлагат в пакетите си, а все още поддържат dvb-c като услуга.

Що се отнася до пиратските - при мен на коаксиал има love nature, trt, ftv и не знам още какво на 4К.


Ако говорим за ХД звучи като глупости, да.
Какъв е интереса ? Какво да ти пуснат ? Сравняваш лав нейчър със спорт в 4к? В Допълнение, както казах според мен ще има и вдигане на цената до 20 кинта лятото... Какво да ти вземат за тия канали дето си ги описал ?
  #59  
Стар 14-10-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,181
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Какъв е интереса ? Какво да ти пуснат ? Сравняваш лав нейчър със спорт в 4к? В Допълнение, както казах според мен ще има и вдигане на цената до 20 кинта лятото... Какво да ти вземат за тия канали дето си ги описал ?
Нищо не сравнявам, казвам какво са ми пуснали. А защо не са пуснали спорт в 4К, техен проблем. Както предлагат цялото си съдържание за 15 лева, не им пречи да го пуснат. Сравнявах това, че освен тях никой не предлага 4К на коаксиал. Или поне не официално. Близу имаха такива мераци, но се спряха.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
  #60  
Стар 14-10-2022
Аватара на oktay89
oktay89 oktay89 е на линия
Hi-Tech Fan
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Добрич
Мнения: 757
Благодари: 157
Получил благодарност:
98 пъти в 76 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Братле, давам ти инфо каквото са ми дали на мен, с официални параметри от нова, а ти дали се съмняваш не ми е интересно... Местят се в нова сграда, нови студиа, нова техника, нови камери, беийновете имат 4к на всички канали, всеки който пуска нещо ново в момента го пуска и в 4к. Ако не знаеш каква резолюция е тази която съм описал по-горе в техническите данни може да хванеш някой да ти я преведе. 100 процента от спорта вече е наличен в 4к, дали се излъчва в 4к това е друго нещо... За проткола, бг първенството го снимат те, така че няма никакъв проблем и то да е в 4к... Я кажи кое нямат в 4к ?
Първо, благодаря, че сподели интересната информация с нас.
Второ, нещо ти куца информацията за чуждестранните оператори - Bein имат точно по един 4к канал (в катар и турция), другото им е HD. Да сравняваме Нова с оператори като Скай/Беин е мека казано смешно, нито са им на опита, нито на техниката, нито на финансовите възможности, нито на броя абонати.
- студиото на Диема (включително повторенията на полувремето) е в СД, с мега "специалиста" по всичко Нойзи, а другите имат репортери на стадиона и бивши играчи на отборите, които предстоят да играят
- беин имат права за Лига европа/Шампионска лига, а Диема ще въртят повторения през седмицата
- Нова ще снимат великата ЕФБет лига, а Беин ще снимат световното първество
.......

За това писах, че се съмнявам. Нека карат всичко по реда си. Крайно време е да има БГ спортен канал в 4к! Да се изместят в новата си сграда, да си оправят качеството на студиото, да пуснат в 4к всичко, за което имат права, било то с 1 или 3 канала.
__________________
Maximum T85 - 0.8E+7E+13E+16E+19E+23.5E+39Е
Triax TDS88 - 30W <-> 52E
Gigablue UE 4K TeamBlue 6.3 + MediaPortal + IPTV
Следните потребители (2) благодарят на oktay89 за този полезен пост
Nerv3n (13-11-2022), Дънди Крокодила (13-11-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Всички, Канали, на, НОВА, Октомври, от, хд


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
изчезване на всички канали с хоризонтална поляризация dinko КОНВЕРТОРИ 11 05-08-2019 22:27
Всички канали на bTV вече в HD БониБо Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 39 19-09-2016 14:35
всички канали на AngularPos при DBViewer pavel5044 КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 10 20-08-2013 18:13
BTV УБИ ВСИЧКИ ТЕЛЕВИЗИИ, НОВА СЕ ПРОДАВА Джак Дъра-Бъра 24 13-08-2011 18:56
Всички HD канали по спътниците ! plmko HDTV дискусии 0 10-06-2008 19:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.