The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28-03-2010
Аватара на жк231
жк231 жк231 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 50
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помогнете за избор на чиния и конвертори

Здравейте,

В момента обмислям точно как да си „изградя” сателитната система, като имам няколко въпроса и ще се радвам ако ми дадете мнения и съвети.

Насочил съм се към мултифийд система, като основно имам интерес към Astra 2A/B (SkyUK) и съответно Eurobird 1 тъй като е на много близка честота, както и Hellas 39 или Eurobird16 (за българските програми). Впоследствие като навляза повече в нещата планирам да добавям още сателити.

Спрял съм се на приемник Dreambox 800HD, като имам интерес да ловя колкото се може повече HD програми. Ето ми въпросите:

1) каква чиния ще е най-подходяща според вас? колебая се между Triax 110 и Toroidal 90 на Globo, гледам има и някакви офсетови ГС 140 см.

2) антената ще се ползва от два приемника – кой конвертор е най-добър за HD програми според вас? колебая се между inverto и invacom, като гледам че вече има 0,1 db, има ли смисъл от подобно нещо или 0,2/0,3 db е предостатъчно? съответно и кой DiSEQ ключ? целя максимално качество и сила на сигнала най-вече при HD каналите.

3) тъй като доколкото разбирам при БГ програмите не става номерът с ш.ер – ще мога ли да ги гледам като сложа в Dreambox-а карта на Булсат/ITV?


Последно редактирано от жк231 : 28-03-2010 на 20:45
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28-03-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Здравей. Ето моите препоръки:

1. Каква антена е най-подходяща според вас?

- Ако искаш мултифийд само на споменатите от теб сателити, то Triax110 би ти свършил работа. На Triax 110 би могъл да нанижеш и 5-6 конвертора даже. Ако искаш мултифийд на повече сателити, то тороидалната антена e за предпочитане. Въпреки че с нея ще загубиш най-слабите сигнали на крайните сателити, ще можеш да гледаш 16 спътника едновременно.


2. Кой конвертор е най-добър за HD програми според вас?

- Няма конвертори специализирани за HD-програми. Надписа "HD" върху кутията на конвертора е просто търговски трик. Сред двете марки които си избрал (Inverto и Invacom) бих ти препоръчал трета - ALPS - качествени конвертори произведени в Европа, а не в китай като споменатите от теб марки. Дори цената на ALPS-а вероятно е по-ниска. Ако искаш мултифийд, то задължително трябва да вземеш ALPS, тъй като тяхното "око" е по-малко и позволява конверторите да се наредят един до друг през 3 градуса. Може да се пробва и с новата серия на INVERTO за мултифийд, но ALPS-a е с проверено и доказало се през годините качество. Другата марка, която си набелязал - Invacom е с широко око и е неподходящ конвертор за мултифийд на близки сателити (през 3 градуса).

3. Тъй като доколкото разбирам при БГ програмите не става номерът с ш.ер...

- Не разбираш правилно.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28-03-2010
Аватара на ВЛАДО
ВЛАДО ВЛАДО не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: sofia
Мнения: 152
Благодари: 277
Получил благодарност:
53 пъти в 14 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жк231 Вижте мненията
Здравейте,

В момента обмислям точно как да си „изградя” сателитната система, като имам няколко въпроса и ще се радвам ако ми дадете мнения и съвети.

Насочил съм се към мултифийд система, като основно имам интерес към Astra 2A/B (SkyUK) и съответно Eurobird 1 тъй като е на много близка честота, както и Hellas 39 или Eurobird16 (за българските програми). Впоследствие като навляза повече в нещата планирам да добавям още сателити.

Спрял съм се на приемник Dreambox 800HD, като имам интерес да ловя колкото се може повече HD програми. Ето ми въпросите:

1) каква чиния ще е най-подходяща според вас? колебая се между Triax 110 и Toroidal 90 на Globo, гледам има и някакви офсетови ГС 140 см.

2) антената ще се ползва от два приемника – кой конвертор е най-добър за HD програми според вас? колебая се между inverto и invacom, като гледам че вече има 0,1 db, има ли смисъл от подобно нещо или 0,2/0,3 db е предостатъчно? съответно и кой DiSEQ ключ? целя максимално качество и сила на сигнала най-вече при HD каналите.

3) тъй като доколкото разбирам при БГ програмите не става номерът с ш.ер – ще мога ли да ги гледам като сложа в Dreambox-а карта на Булсат/ITV?
1) Ако имаш повече пари TOR 90 ако не за това което искаш и TRIAX TD 110 е много добър вариянт
2) INVERTO BLACK ULTRA TWIN за DISEQ ключ вариантите са много.
3) Тука нещо не си разбрал както трябва.
За приемника по добър вариянт ми се струва DM 500 HD.
__________________
MAX800HD<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>SAMSUNG P2770HD
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28-03-2010
Аватара на жк231
жк231 жк231 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 50
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вероятно ще инвестирам в тороидалната антена, макар че е два пъти по-скъпа, че иначе с тези собственоръчни рейки трудно ще се справя като гледам, при положение че нямам никакъв опит с настройване.

Относно конвертора - ALPS може би наистина е добър избор, защото доколкото знам тунерът на Dreambox-a (клон) който ще си взимам също е ALPS, така че може би ще се сработят добре. Но цената определено не е по-ниска - това което открих в два онлайн магазина беше 50 лв цена за двоен Inverto Black Ultra 0,2 db спрямо 60 лв за двоен ALPS (не пише колко db e).

Ще се радвам все пак да чуя препоръка за марка DiSEQ ключ.

Относно отговора на въпрос 3 - това е добра новина

Ще се радвам да чуя още мнения.

Последно редактирано от жк231 : 28-03-2010 на 23:48
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28-03-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм със следната система:

Антена 1 - 120 см. парабола, линеен мотор, позиционер. Обикаля всички сателити от 45 изток до 30 запад. Единичен конвертор.

Антена 2 - 78 см. триакс за булсатком 39Е. Двоен конвертор.

Антена 1 и единият изход на Антена 2 влизат в дисек, той през позиционера влиза в дрийма. Другият изход на офсета влиза в другия дрийм.

Предимства - имам всички сателити, а не само тези, за които има насочен конвертор при фиксираните антени. И другото предимство - няма въртене при смяната от чуждестр. програми от параболата към булсатком от офсета и обратно.

Ако става дума за фиксирана антена, според мен са задължителни конвертори за 13 и 19 изток. Това за спортните фенове са най-гледаните сателити. Това за Скай ЮК е легенда, но според мен повече се гледат 13 и 19 изток.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28-03-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жк231 Вижте мненията
Ще се радвам все пак да чуя препоръка за марка DiSEQ ключ.
Аз съм с този от година и половина. Нямам никакви оплаквания.
На същата марка има и 16-входов дисек + 1 вход за ефирна антена - виж тук.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28-03-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жк231 Вижте мненията
Вероятно ще инвестирам в тороидалната антена, макар че е два пъти по-ниска, че иначе с тези собственоръчни рейки трудно ще се справя като гледам, при положение че нямам никакъв опит с настройване.

Относно конвертора - ALPS може би наистина е добър избор, защото доколкото знам тунерът на Dreambox-a (клон) който ще си взимам също е ALPS, така че може би ще се сработят добре. Но цената определено не е по-ниска - това което открих в два онлайн магазина беше 50 лв цена за двоен Inverto Black Ultra 0,2 db спрямо 60 лв за двоен ALPS (не пише колко db e).

Ще се радвам все пак да чуя препоръка за марка DiSEQ ключ.

Относно отговора на въпрос 3 - това е добра новина

Ще се радвам да чуя още мнения.
1. Тороидалната от кое е по-ниска, че в писмото ти не става ясно.
2. С нея, както и с всяка друга също трудно ще се справиш ако нямаш подготовка или воля да понаучиш туй-онуй ...
3. Относно конверторите избери тези с добро съотношение цена/качество, без да е необходимо да бъдат непременно с малко "око" ако си се спрял на тороидална антена (за обикновените офсети са за предпочитане при мултифиид на близки сателитни позиции).
4. Това, че тунера се казвал алпс изобщо няма значение, че да му мислиш и алпс конвертори ...
5. За дайзек ключ смело ти препоръчвам от листата на EMP-Centauri ... освен ако не ти се дават двойно повече пари за SPAUN ... макар, че колеги ползват и китайски успешно ...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28-03-2010
Аватара на жк231
жк231 жк231 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 50
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
1. Тороидалната от кое е по-ниска, че в писмото ти не става ясно....
имах предвид два пъти по-СКЪПА

Иначе задължително ли ще ми трябват 2 DiSEQ ключа за двата приемника, защото гледам че има и такива с изход за два приемника

http://www.emp-centauri.cz/products....ateg=19&id=215

Май има само 8:2, т.е. подобен ключ ще ми върши работа само до 4 двойни конвертора, а като реша да добавям пети и край

Последно редактирано от жк231 : 29-03-2010 на 00:01
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29-03-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жк231 Вижте мненията
имах предвид два пъти по-СКЪПА

Иначе задължително ли ще ми трябват 2 DiSEQ ключа за двата приемника, защото гледам че има и такива с изход за два приемника
Тези с изходи за два приемника са два дайзек ключа в един корпус ... така, че може и с такива ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29-03-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И с каква тороидалка мислиш че ще изкараш безпроблемно 28Е (Астра/Юробърд)?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Избор, конвертори, на, помогнете, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помогнете за избор на приемник с емулатор ludmil DREAMBOX 9 01-09-2013 22:11
Чиния ИТВ и 3 спътника! zlosten КОНВЕРТОРИ 21 27-04-2011 21:50
монтаж на сет.чиния цветко Въпроси и отговори 1 07-05-2010 19:25
Конвертори 0.1 dB mony КОНВЕРТОРИ 2 28-04-2008 12:25
Конвертори Inverto - технически характеристики imported_admin КОНВЕРТОРИ 0 08-09-2007 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.