The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 08-09-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лун2лан Вижте мненията
Защо имаш 2 дебиана?
А уина 32 битов ли е?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Защото ми трябват в момента два
Кой уин да е 32 битов ?
Влизаме в офтопици!
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 08-09-2016
милстан милстан е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Местоположение: Ямбол
Мнения: 281
Благодари: 190
Получил благодарност:
91 пъти в 69 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

1659 с FullHD IPS матов:
https://www.pic.bg/laptop-acer-aspire-v5-591g-29093
Отговори с цитат
  #23  
Стар 09-09-2016
лун2лан лун2лан не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 479
Благодари: 20
Получил благодарност:
127 пъти в 74 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Защото ми трябват в момента два
Кой уин да е 32 битов ?
Влизаме в офтопици!
Колега лаптоп с толкова рам няма смисъл, затова и не се произвежда
Линукс цикли процеси в рамта и колкото повече толкова по добре(зависи естествено какво му е зададено да прави и дали му е необходим) за да не върти харда от който компенсира за сметка на рам.
За уиндиус има огромно значение 32 или 64 битов е. Ако е 32битов разпознава до 4 Gb.
От ревюто на твоя лаптоп пише това:
Memory8192 MB
, DDR3, dual-channel, two memory banks (both filled) или и 2та слота са пълни...

...и накрая ти пускал ли си тестове кога си употребил тези16Gb поне на 70% с този процесор и уиндоуса ти???

Последно редактирано от лун2лан : 09-09-2016 на 02:04
Отговори с цитат
  #24  
Стар 09-09-2016
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Наистина съм оффтопик, но от време оно сървърите на меките даже и 32 битовите поддържат повече от 4 ГБ РАМ
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
om63 (09-09-2016)
  #25  
Стар 09-09-2016
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Сървър на лаптоп и особено на някой ейсър
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
om63 (09-09-2016)
  #26  
Стар 09-09-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Може да ползва виртуални машини.
Не виждам що му трябва на един линукс сървър толкова памет, освен ако не държи някой web-server на него. На домашното ми VMware има инсталирана 8GB и съвсем прилично се справя с 2 debian и 1 pfsense. Виж ако беше уиндоус сървър, особено 2016, особено с AD ще му дойде добре
Но за колегата който търси лаптоп само за сърфиране и мултимедия мисля 6-8 GB са му предостатъчни.
Цитирай:
Първоначално написано от лун2лан Вижте мненията
Колега лаптоп с толкова рам няма смисъл, затова и не се произвежда
Линукс цикли процеси в рамта и колкото повече толкова по добре(зависи естествено какво му е зададено да прави и дали му е необходим) за да не върти харда от който компенсира за сметка на рам.
За уиндиус има огромно значение 32 или 64 битов е. Ако е 32битов разпознава до 4 Gb.
От ревюто на твоя лаптоп пише това:
Memory8192 MB
, DDR3, dual-channel, two memory banks (both filled) или и 2та слота са пълни...

...и накрая ти пускал ли си тестове кога си употребил тези16Gb поне на 70% с този процесор и уиндоуса ти???
Колега, нарочно съм пуснал quote на моя постинг - къде видяхте, че става дума за лаптоп ? Говорих за нуждата от памет евентуално при ползване на виртуални машини. За пример дадох домашния ми сървър, който е HP Microserver Gen8, с инсталиран VMware ESXI 6.0 хипервайзор. На него уиндоус изобщо нямам инсталиран.
Адски ми е любопитно къде видяхте точно ревюто на моя лаптоп Изобщо пък не ми стана ясно къде видяхте точно число 16 GB RAM.
А иначе - да такива лаптопи с 16 пък и с 32 GB се произвеждат и да има определено смисъл от тях в някои случаи.
Иначе благодаря за популярното и общо взето вярно разяснение коя ОС как ползва паметта
Та затова питах кой уин..
Нещо тотално сте се объркал.



Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Сървър на лаптоп и особено на някой ейсър
О... да.. ама шемети всякакви по света
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 09-09-2016
лун2лан лун2лан не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 479
Благодари: 20
Получил благодарност:
127 пъти в 74 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, нещо се обърках...
В пост 16 започваш да хвалиш някакъв лаптоп, който си закупил и веднага след покупката си забил още 8Gb РАМ на свободния му уж слот.
В пост 16 има линк на ревю на т. нар. лаптоп. Там пише че и 2та слота с които той разполага са заети с 8Gb, респективно 2х4 предполагам.
Оттам се повдигна въпроса за какво може да се ползва този лаптоп с толкова много рам. Там намеси някакви сървари с по 3-4 виртуални линукса, оттам всички ние помислихме че иде реч, че ще се ползва за сървър и изроптяхме.
Не виждам нищо нередно, но както и да е.

Въпроса ми е в крайна сметка с каква операционна система си че да ти трябва толкова рам ?? Така и не отговаряш... Естествено можеш и да не ми отговаряш. Просто ми е любопитно.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 09-09-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вокстер Вижте мненията
Аз бих препоръчал този модел Acer : http://www.notebookcheck.net/Acer-As....146525.0.html

Когато го купувах миналия декември нямаше по-добро съотношение цена хардуер. Точният модел на моят е: V3-574G-76BX. Цената беше ако не ме лъже паметта 1420лв. Много добро впечатление ми направи лан картата на Атерос простто е върха. Държи 300Mb/s и няма да варира като на Интел нагоре на долу. Компа идва с един свободен слот за рам, така че беше детска игра да му добавя още 8GB.
Цитирай:
Първоначално написано от лун2лан Вижте мненията
Колега, нещо се обърках...
В пост 16 започваш да хвалиш някакъв лаптоп, който си закупил и веднага след покупката си забил още 8Gb РАМ на свободния му уж слот.
В пост 16 има линк на ревю на т. нар. лаптоп. Там пише че и 2та слота с които той разполага са заети с 8Gb, респективно 2х4 предполагам.
Оттам се повдигна въпроса за какво може да се ползва този лаптоп с толкова много рам. Там намеси някакви сървари с по 3-4 виртуални линукса, оттам всички ние помислихме че иде реч, че ще се ползва за сървър и изроптяхме.
Не виждам нищо нередно, но както и да е.

Въпроса ми е в крайна сметка с каква операционна система си че да ти трябва толкова рам ?? Така и не отговаряш... Естествено можеш и да не ми отговаряш. Просто ми е любопитно.
Колега ли ? Друг път! Паметта яко Ви лъже.

Първо по-горе е quote на пост 16 от съфорумеца - Вокстер - аз съм друг - om63 и не страдам все още от раздвоение на личността. Който пък ме познава, знае че няма да седна да приказвам за Atheros като предимство пред Intel...Особено така на ангро... Щото както има Intel и Intel, така има и Atheros и Atheros.... Особено без да се споменават конкретни чипсети.
Второ - поне 2 пъти написах операционната система, като втория път я уточних - VMWare ESXI 6.0. Хипервайзор за виртуализация на хардуер. Мога да обясня ама тук не му е мястото. А има и Google.
Трето - никакъв лаптоп не съм хвалил и то съвсем умишлено, защото представлявам оторизиран сервиз на една марка и е гадно да я хваля. Още по-малко съм му "забивал" още 8 GB RAM. Какво значи фразата "свободния му уж слот" само Вие знаете. Слотът или е свободен или не. Идея нямам - недолюбвам Acer. Говорех за домашен сървър реализиран със сървърен хардуер.

Отговарям .. ама трябва и някой да ме разбере. Ама иначе хвалиме Ейсъри, знаем иначе как цикли Линукс паметта, Знаеме че Windows 32 не може да ползва повече от 4 GB. Ама да прочетем че говорим за Microsoft Windows SERVER !!!.
Още нещо аз да съм крив ?
Да ... повлякох се по офтопика и осрахме пак темата на човека.
Дано си е избрал лаптоп. И защо ... защото се опитах небрежно да споделя че е важна Гаранцията, без да ангажирам марката. Реалната гаранция... като Бонд,ама Джеймс Бонд, а не оная измислената търговска...
Имам предложение. Преди да ми отговорите пак, прочетете цялата тема и се ориентирайте, кой на кого и за какво говори.
Извинения към модераторите, на които очевидно отворих работа.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 09-09-2016
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Темата се превърна в супер банална и отекчителна! И то за един лаптоп ,който за тези пари си е няма нищо. Колега да не си мислиш, че ще векуваш цял живот с този лаптоп ?
Имам познати дето на година сменят поне два пъти по една нова булка в година. Ами те, ако по същия начин питаха как да си намерят нова изгора - до никъде нямаше да я докарат.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Хоризонт за този полезен пост
demmlik (09-09-2016), om63 (09-09-2016)
  #30  
Стар 10-09-2016
sky2 sky2 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,903
Благодари: 303
Получил благодарност:
1,098 пъти в 516 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Освен, че темата е банална и отегчителна, тя няма нищо общо с първоначалната идея. От три изписани страници, има 2 поста по темата.
Между другото, има много подобни, примерно за телевизори и то за доста по-евтини устройства, но не съм видял някой да прави подобни заключения.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, лаптоп, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Съвет за лаптоп до 750лв Валентинко КОМПЮТРИ и периферия 2 14-02-2015 00:51
Съвет за лаптоп Rafaello КОМПЮТРИ и периферия 93 09-02-2015 02:43
струва ли си тозо лаптоп(като нискобюджетен лаптоп,цена-качество) boboturboto КОМПЮТРИ и периферия 10 02-10-2013 11:51
Лаптоп до 800 лв. аптекар КОМПЮТРИ и периферия 52 10-02-2013 21:24
Съвет за лаптоп. Емилстар КОМПЮТРИ и периферия 5 07-11-2009 21:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.