The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14-03-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,155
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,138 пъти в 2,554 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Аз съм от тези, другите! Два от телевизорите от технотата дефектираха, единия го смениха, другия си остана вечно мой. .....
Знам, нали си говорихме на сбирката и като казах, че познавам хора с ТВ от технотата, визирах и теб
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #12  
Стар 14-03-2015
дакси дакси не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 78
Благодари: 97
Получил благодарност:
23 пъти в 21 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моят тв го оправиха и то седмица след изтичане на гаранцията, панела даде дефект,смениха го като аз платих само смяната без панела
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-03-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,417
Благодари: 121
Получил благодарност:
1,364 пъти в 659 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kosme Вижте мненията
Мисля да го нося в в магазин Зора откъдето съм го купил и те да се оправят оттам нататък нали така се процедира по принцип? Или трябва директно в сервиз в Плевен (най близкият голям град до мен) да го нося?
Директно го носи. Ако се обадиш, ще започнат да ти обясняват да го караш в сервиз. По закон се носи там, откъдето си го купил и точка. Искаш книга за рекламации, завеждаш си я/или те си я завеждат, като имат едномесечен срок, считано от деня последващ рекламацията, да ти го оправят и върнат. Ако не - протокол и тра-ла-ла връщане на пари/замяна за друг от същия модел, което не е редно да правиш.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-03-2015
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Нowhere City
Мнения: 253
Благодари: 126
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Еми колеги занесох го днес телевизора в Зора Плевен. Консултанта който го прие каза, че за първи път вижда подобен проблем! Дадоха ми приемо-предавателен протокол, подписах се и в книгата за рекламации ........и сега чакаме да реагират!
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14-03-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,417
Благодари: 121
Получил благодарност:
1,364 пъти в 659 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да, те консултантите винаги "всичко го виждат за пръв път"...
Той ако не е виждал такъв дефект, или е консултант от 2 дни или е гола-вода. Докато съм купувал телевизор, съм ставал свидетел как се вади чисто нов, запечатка, Панасоник 50 инча и при пускането, половината екран беше така.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-03-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Директно го носи. Ако се обадиш, ще започнат да ти обясняват да го караш в сервиз. По закон се носи там, откъдето си го купил и точка. Искаш книга за рекламации, завеждаш си я/или те си я завеждат, като имат едномесечен срок, считано от деня последващ рекламацията, да ти го оправят и върнат. Ако не - протокол и тра-ла-ла връщане на пари/замяна за друг от същия модел, което не е редно да правиш.
По закон се носи там, където е указано в гаранционния документ.
чл.119 от ЗЗП алинея 3. Ако е указан сервиз в гаранционната карта и е описано в нея, че това е лицето, пред което се предявяват гаранции се носи в сервиза. Доста търговци имат обаче добрата практика да приемат рекламирана стока и да я носят за своя сметка в сервиза. Но законът не ги задължава. Не ми се иска да изброявам кои точно ми носят принтери и лаптопи, в качеството ми на оторизиран сервиз, за да не излезе реклама. Обикновено малките фирми са добронамерени към клиентите си. Обаче има и големи вериги с тази практика
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-03-2015
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
По закон се носи там, където е указано в гаранционния документ.
чл.119 от ЗЗП алинея 3.
-няма такива работи и посочената ал.3 не кореспондира с казуса!Ползуваш остарели документи.

Цитирай:
§ 20. В чл.127 се правят следните изменения:
1. ал. 3 се изменя така:
„(3) При предявяване на рекламация лицата по ал.1 задължително я описват в регистъра като
на потребителя се издава документ, съдържащ датата, номера под който рекламацията е
вписана в регистъра, вида на стоката и подпис на лицето, приело рекламацията”
16
2. ал. 4 се изменя така:
„(4) Приемането на рекламации се извършва през цялото работно време в търговския обект,
където е закупена стоката или е поръчана услугата, на адреса на управление на търговеца или
на друго място, посочено от търговеца. Рекламация може да бъде предявена и във всеки един
от търговските обекти на търговеца на територията на страната, в които се осъществява
подобна търговска дейност като тази в обекта, от където е закупена стоката. Правото на избор
на място за предявяване на рекламацията принадлежи изцяло на потребителя.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gentu за този полезен пост :
ВалчоП (26-03-2015)
  #18  
Стар 14-03-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-няма такива работи и посочената ал.3 не кореспондира с казуса!Ползуваш остарели документи.
Ползвам последната актуализация от юли 2014.Ако има по-късна наистина не съм запознат. Мисълта ми беше, че предявяването на рекламация е документален процес, който няма нищо общо с извършването на ремонта. Да клиентът има право и на замяна на продукта ако знае как да си я поиска...Но да видим как ще реагира съответния търговец. С риск да наруша някои правила бих цитирал поведение на ЕМАГ например и поведение на Технополис... нямам опит със Зора. Но няма търговец в България, който да е оторизиран сервиз на НР например, освен съответните сервизи, които в преобладаващата си част са и търговци на тези продукти. Не ми се влиза в детайли обаче, кой как точно и къде извършва сервиза. От гледна точка на клиент обаче винаги предпочитам да комуникирам със съответния сервиз, осигурявайки си сам транспорта и рядко имам проблеми. Ролята на търговеца е ясна.. да продаде... всички последващи процеси са дразнещи за него за съжаление
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14-03-2015
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Но няма търговец в България, който да е оторизиран сервиз на НР например, освен съответните сервизи, които в преобладаващата си част са и търговци на тези продукти.
-точно за това са и последните промени в закона!
Презумпция е че клиента има отношения само с търговеца и няма как ако си е купил продукт на НР примерно от "Долно туткаво" да го карат да предявява рекламация в оторизиран сервизен център на НР в София (ако това примерно някой е взел че го е написал в гаранционната карта примерно)!А сервизите имат отношения с търговците и производителите.
Това разбирате се отнася само до услуги в гаранционния срок , след това клиента може да си носи нещата за ремонт в който си иска сервиз.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 14-03-2015 на 22:09
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15-03-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-А сервизите имат отношения с търговците и производителите.
Това разбирате се отнася само до услуги в гаранционния срок , след това клиента може да си носи нещата за ремонт в който си иска сервиз.
Какви отношения с търговците ? Възможно е при някои марки да е вярно. Отношения има с производителя. Той предоставя нови компоненти и плаща труда. Никога не сме имали никакви отношения с маркетите. Освен чести обаждания, за да ги накараме да попълнят правилно гаранционната карта на производителя.
По отношение на Долно туткаво - има куриери и поне в ИТ продуктите някои колеги ги ползват. Естествено не за сметка на клиента. Доста станаха колегите поддържащи реално сервиз само в София. А и излиза по-евтино предполагам... трябва да имаш квалифицирани хора по места - струва пари.. трябва да сертифицираш всяка година ISO за няколко локации... Гадното е че се губи живата връзка с клиента и се случват неприятни недоразумения. Но пък там производителят винаги се намесва и решава спора обикновено в полза на клиента. Например счупена машинка вследствие транспорт.
Но офтопиците са .... да се надяваме, че сервизите на Самсунг са читави. Никакъв опит нямам, макар че имам няколко неща на Самсунг. На Сони например никога не ме е разочаровал местния сервиз.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

Последно редактирано от om63 : 15-03-2015 на 07:50
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
проблем, самсунг, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със Самсунг кокич1 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 07-06-2013 21:21
Проблем със САМСУНГ 32in Димчо Костов ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 07-04-2013 16:45
Проблем със Самсунг 6-та серия Алекси ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 42 12-12-2012 09:26
Проблем с ТВ Самсунг-le32a550 станимир Домашен майстор 8 05-06-2012 23:09
проблем с тв самсунг LE37S81B Зорница ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 7 08-01-2012 22:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.