The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-11-2020
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post 5G срещу C-Band?

https://www.satinfobox.com/?p=3123
Това,че ще използват спектъра с честоти около 3,6GHz ще означава ли край на сателитният прием на C-Band в градовете с население над 10 000жители?Когато оперираха Max Telecom 3G wimax технологията в спектъра 3,5GHz беше достатъчно да проникнат през входните честоти на конвертора и се смущаваше целият диапазон от 3,4до4,2GHz като смущение се виждаше на спектъра на уреда..като тънки линийки върху транспондерите,които се виждаха като планинки но тънките линийки бяха с по-голяма сила от базовите станции и зашумяваха конвертора а силните транспондери или насичаше картината и звука на каналите или нямаше въобще сигнал прекъсваше сигнала на всяка секунда и дори на повечето приемници индикатора за сигнал показваше все едно,че няма сигнал.Не регистрираха въобще сигнал.Това означава повече шум в C-Band и дори да помагат до някъде конверторите с филтри срещу 5G намеса,то ако без 5G един слаб транспондер е излизал на ръба на приема с 200cm парабола то с допълнителното зашумяване на C-Band в следствие от 5G намеса от базовите станции,които са със силен сигнал то дори конвертора да е с филтър срещу 5Gнамеса вече за да се приеме същият транспондер ще е необходима антена с диаметър 260cm.Прост пример може да се даде Вие сте на концерт или на дискотека,там музиката е силна както ще е 5G от базовата станция.Приятел или приятелка в същото време иска да ви каже нещо на ухото и на фона на силната музика трудно ще чуете какво искат да ви кажат на ухото.Така трудно ще можете да отсеете сигнал от спътник,който е по-слаб.Трябва да го усилите с по-голяма антена така както трябва да ви се извикат в ухото за да чуете,какво искат да ви кажат но ви трябва и филтър както се съсредоточавате върху казаното на ухото и игнорирайки,подтискате музиката,която ви пречи да чуете какво искат да ви кажат на ухото.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AstraK за този полезен пост :
Дакев (21-11-2020)
  #2  
Стар 21-11-2020
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,130
Благодари: 2
Получил благодарност:
439 пъти в 279 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
https://www.satinfobox.com/?p=3123
Това,че ще използват спектъра с честоти около 3,6GHz ще означава ли край на сателитният прием на C-Band в градовете с население над 10 000жители?Когато оперираха Max Telecom 3G wimax технологията в спектъра 3,5GHz беше достатъчно да проникнат през входните честоти на конвертора и се смущаваше целият диапазон от 3,4до4,2GHz като смущение се виждаше на спектъра на уреда..като тънки линийки върху транспондерите,които се виждаха като планинки но тънките линийки бяха с по-голяма сила от базовите станции и зашумяваха конвертора а силните транспондери или насичаше картината и звука на каналите или нямаше въобще сигнал прекъсваше сигнала на всяка секунда и дори на повечето приемници индикатора за сигнал показваше все едно,че няма сигнал.Не регистрираха въобще сигнал.Това означава повече шум в C-Band и дори да помагат до някъде конверторите с филтри срещу 5G намеса,то ако без 5G един слаб транспондер е излизал на ръба на приема с 200cm парабола то с допълнителното зашумяване на C-Band в следствие от 5G намеса от базовите станции,които са със силен сигнал то дори конвертора да е с филтър срещу 5Gнамеса вече за да се приеме същият транспондер ще е необходима антена с диаметър 260cm.Прост пример може да се даде Вие сте на концерт или на дискотека,там музиката е силна както ще е 5G от базовата станция.Приятел или приятелка в същото време иска да ви каже нещо на ухото и на фона на силната музика трудно ще чуете какво искат да ви кажат на ухото.Така трудно ще можете да отсеете сигнал от спътник,който е по-слаб.Трябва да го усилите с по-голяма антена така както трябва да ви се извикат в ухото за да чуете,какво искат да ви кажат но ви трябва и филтър както се съсредоточавате върху казаното на ухото и игнорирайки,подтискате музиката,която ви пречи да чуете какво искат да ви кажат на ухото.



да означава край на Ц банда , за това Русия ще пусне 5Г но в друг обхват а и вече има друг нов Ц банд обхват който е от 4.5 до 4.8ГХз ..
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Mediadigital за този полезен пост
AstraK (21-11-2020), polomski (21-11-2020)
  #3  
Стар 21-11-2020
Аватара на Дакев
Дакев Дакев е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е сигурно дали ще използват 3,5GHz в България, защото ще трябва да изградят по гъсто разположени клетки с по голяма мощност за да могат да покрият по голям периметър, още повече че за пресечени местности (градовете) по високите честоти не са за предпочитане, 800MHz е много по подходяща. Да не говориме че до сега А1 вече години използват 3,5GHz за LTE. Дано нещата не се променят към по лошо за C банд приема. Ще видиме...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-11-2020
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Сигурно е колега Дакевспомням си времето,когато имаше MAX Telecom wimax 3G и най-близките базови станции бяха в съседния квартал на разстояние 3km по права линия южно от сат антената ми и спасение нямаше.Малка вероятност има ако антената ти е на ниско и няма пряка видимост към базовата станция примерно между тях има сгради но тогава ще си засегнат от отразени сигнали и отново няма да има спасение за C-Band в градовете с население над 10000души...Повярвай ми това е силен сигнал и няма как да не влезе в конвертора ти,щом слабите сигнали от спътниците успяваш да ги приемеш.Тогава ще са ми интересни резултатите ти с конверторите дето каза,че си ги поръчал с филтър срещу 5G намеса...ще е интересно дали действа това чудо на техниката..но би имало ефект само за силни честоти,които ще излизат някак но бъди сигурен,че няма да е същото..Поздрави.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-11-2020
Аватара на Дакев
Дакев Дакев е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
Сигурно е колега Дакевспомням си времето,когато имаше MAX Telecom wimax 3G и най-близките базови станции бяха в съседния квартал на разстояние 3km по права линия южно от сат антената ми и спасение нямаше.Малка вероятност има ако антената ти е на ниско и няма пряка видимост към базовата станция примерно между тях има сгради но тогава ще си засегнат от отразени сигнали и отново няма да има спасение за C-Band в градовете с население над 10000души...Повярвай ми това е силен сигнал и няма как да не влезе в конвертора ти,щом слабите сигнали от спътниците успяваш да ги приемеш.Тогава ще са ми интересни резултатите ти с конверторите дето каза,че си ги поръчал с филтър срещу 5G намеса...ще е интересно дали действа това чудо на техниката..но би имало ефект само за силни честоти,които ще излизат някак но бъди сигурен,че няма да е същото..Поздрави.
От комуникационна техника разбирам и ми е ясно, но тук споменах че няма да им е рентабилно да пускат клетки на 3,5 гигахерца защото колкото е по висока честотата, дължината на вълната намалява и свойствата й на разпространение стават сходни с начина на разпространение на светлината която също е електромагнитна вълна - тоест трябва пряка видимост. Ще трябват повече клетки на квадратен километър, по големи мощности, 5G също така използва обхвата от 800 мегахерца, който ще е много по-рентабилен - с по малки мощности по голямо покритие и то в пресечена местност.
П.С:
А конвертори за проба имам, но дано не ми се налага да ги ползвам, събрал съм към 20 от всякакъв тип, по скъпи, по евтини с филтри, без, с малка шумова температура с по голяма... Всичко за експерименти

Последно редактирано от Дакев : 21-11-2020 на 23:00
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дакев за този полезен пост :
AstraK (21-11-2020)
  #6  
Стар 21-11-2020
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Колега Дакев ще ползват спектъра 3,6GHz само в големите градове с население над 10k маймуни ...а за националната мрежа ще използват честотна лента от спектъра около 700MHz....тази мрежа ще е някакъв скопен вариант на 5G но по-лесно ще могат да осигурят покритие по селата,малките градчета,жп линии,магистрали,пътища,курорти
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AstraK за този полезен пост :
Дакев (21-11-2020)
  #7  
Стар 21-11-2020
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

само като видях заглавието на темата и се отказах да чета!ако има някой в тоя форум,освен мен,който е интегрирал 5 джи,аз ще си отрежа дясната ръка и ще я хвърля на лъва на Кенана !

(там е хасковския зоопарк )
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-11-2020
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

Никой не казва нещо лошо тук в тази тема срещу 5G...По-скоро е с цел колеги да не инвестират в големи антени в градовете с идеята да гледат спътници на C-Band диапазон.Вярно за повечето колеги не са им интересни тв канали от Индия,Тайланд,Африка,Северна Корея,Южна Корея,Пакистан,Русия,Южна Америка...но има колеги за,които сателитаджийството е просто хоби и се кефят да приемат канали от екзотични места..не,че ги гледат но си е тръпка..Можеби ще е възможен приемът в селата и извън големите градове,както беше по времето на wimax Max Telecom..Нека да знаят какво предстои..още веднъж подчертавам не става дума тук против 5G..то и без това сателитната телевизия запада ..Дори и аз предпочитам iptv и като се върна от работа да мога да си превъртя някое предаване,което ми е интересно а са го давали и аз така или иначе съм го изпуснал..или услуги като voyo,HBO GO..на там се развиват нещата..и сателитната телевизия е по-скъпо като разход за самите телевизии от iptv..

Последно редактирано от AstraK : 22-11-2020 на 00:09
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AstraK за този полезен пост :
Калито (04-02-2021)
  #9  
Стар 22-11-2020
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,130
Благодари: 2
Получил благодарност:
439 пъти в 279 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А в бизнес зоните. ще работят клетки и н 27GHz
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Mediadigital за този полезен пост :
AstraK (22-11-2020)
  #10  
Стар 04-02-2021
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

Здравейте колегиЖивея на 300m югоизточно от Мол Велико Търново и отдавна не бях разцъквал c-banda и тази вечер забелязвам странни аномалии с конвертораХоризонталната поляризация напълно изчезна дори на силните спътници като 83E,93,5E..помислих,че проблемът е в конвертора защото честотите с вертикална поляризация си ги има на пръв поглед нормално но дори някои от тях,които иначе си бяха силни около 4000MHz+-100MHz сигнала играе на всяка секунда примерно от 11dB,10dBдо0dBи така на всяка секунда на равни интервали..Възможно ли е проблемите да са породени от 5Gбазова станция...и защо направо изчезна хоризонталната поляризация...Конвертора е почти нов dreamtech 12k..
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
5g, cband, срещу


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
C- band ? коко КОНВЕРТОРИ 86 01-05-2020 15:42
c band мехмет КОНВЕРТОРИ 0 05-10-2015 15:41
INSAT 4B(Ku-band)93,5E ivan02121983 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 22-04-2015 00:15
68.5E C-Band от София atl САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 1 29-06-2012 12:34
Дрийм500S с KU-band и C-band ? коко DREAMBOX 34 20-01-2011 09:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.