The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-11-2014
елфи елфи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем при инсталация на Виваком в Ирландия.

Здравейте,
Предварително се извинявам, че отварям нова тема, тъй като сме в една обща зона с жоро от Англия, но при него не видях да е намерил решение или поне не е писал.
Докарах си антената и приемника, които ползвахме в БГ ( тъй като старата антена булсатком изгни на готиното време тук) и се заех с инсталацията, която винаги сам си правил сам и на виваком в БГ и на булсат тук. При инсталацията бързо хванах сигнал и качество на 100% и посредата между двете скали катинара се заключи но си остана син. Съответно се смени часа на приемника с БГ време но картина и звук никакви. Над скалите се изписа "моля изчакайте" и така си чаках ама ОК бутона не беше активен. Когато закривах окото сигнала изчезваше, което ме накара да мисля, че не е някакъв проблем с приемника.
Следващото нещо което направих беше да званна на 123. След 2 пъти по 30 минути разкачи, закачи, изключи и тям подобни без никакав резултат мислех, че нещата няма да се оправят и човека ми каза, че най вероятно е някакав проблем с приемника. На вапроса ми може ли да не сам на точния сателит (защото съм имал същия проблем с булсатком т.е. хващам сигнал и качество но не на точния сателит), човека от техническия отдел каза, че е изключено.
Същата вечер влезнах в този форум и от dishpoiter разбрах, че насочването е неправилно и сигнала който съм хванал е от друг сателит (не знам кой).
На другия ден след като знаех как да ориентирам чинията ( козирката на близкия стадион ми беше репер) и че по всяка вероятност нищо не пречи на сигнала (съмнявах се в покива на съседната къща), инсталацията продължи точно две и половина минути от разхлабване на скобите до затягането им при максимален сигнал и качество и най-накрая заключен вече жълт катинар и опция за продължаване нататак с бутон ОК.
В момента вече седмица и половина гледаме телевизия без особен проблем дори и при кофти време (което тук е ежедневие).

За съжаление хората от техническия отдел на Виваком за малко щяха да ни откажат или поне забавят от възможноста да гледаме БГ ТВ и се радвам, че има такива форуми, от които можеш да получиш информация за проблеми. За това реших да споделя и моите.
Успех на всички!
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на елфи за този полезен пост
AGT (11-11-2014), dyldiq67 (11-11-2014), Kalabriec (11-11-2014), kokobul (12-11-2014), анти (11-11-2014), ники62 (11-11-2014)
  #2  
Стар 01-12-2014
sarakhan sarakhan не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране sign post

От доста време ползвам IPTV услугата на Vivacom и след като колега от форума 'зачепка' темата, реших и аз да се поразровя какво може този приемник. Оказа се почти нищо, но пък това е една linux машина и не се знае след като имаме достъп до нея какво може да сътворим. Нека да обединим сили и да видим дали изобщо нещо полезно ще изскочи.
__________________
we are the pioneers in providing HP2-B109 practice test dumps and CCD-410 exam - pass4sure tutorials with goucher pass guarantee. Download our latest testking www.brandeis.edu questions to pass real exam of mcitp training in Pittsburg State University
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, инсталация, Ирландия, на, при, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с инсталация на драйвери на програматор TBS3102 koko_varna ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 3 20-05-2014 10:55
Проблем след инсталация на Barry Allen питърпан Въпроси и отговори 4 19-05-2013 19:43
Проблем с инсталация на Nebula v3 на Ipbox900 blinderix IPBOX 9 27-01-2013 12:14
Ирландия-Хърватия njor СПОРТ 5 11-06-2012 01:20
Проблем с инсталация на Linksys WRT 54GL ko2000 Настройки на рутери 25 31-07-2009 17:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.