The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > СПОРТ

СПОРТ Айнцу цвайнцу дрън!!!

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #131  
Стар 14-12-2021
Nicks1 Nicks1 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 288
Благодари: 17
Получил благодарност:
75 пъти в 52 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напълно нормално. Нашите коментатори винаги гледат "друго" състезание. Уникално неадекватни.
Отговори с цитат
  #132  
Стар 14-12-2021
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямаше ДРС в последната обиколка. Но това не спаси Хамилтън, той просто нямаше достатъчно сцепление, за да избяга. След това без ДРС нямаше как да изпревари Макс. Обречена работа.

Съдбата беше решила състезанието и титлата да спечели този, който беше втори до обявяването на сейфти кара. Ако втори беше Хамилтън, той щеше да направи същото, Ред Бул щяха да направят каквото Мерцедес, т.е. нищо и Хамилтън щеше да гони Макс в тази последна обиколка. Едва ли някой знае какво щеше да стане тогава.
Отговори с цитат
  #133  
Стар 14-12-2021
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преглеждам отново последната обиколка и не мога да разбера защо преди да бъде изпреварен Хамилтън държеше крайно вдясно по правата преди приближаващия ляв завой, вместо да заеме позиция в средата на пистата или дори малко вляво, принуждавайки Макс да го атакува от външната (дясната) страна. Беше ясно, че с нови и меки гуми Макс ще може да спре от вътрешната страна, по-късно и по-лесно, след което да има добро сцепление за ускорение. Не разбирам идеята на Хамилтън да успее да запази позицията си от външната на завоя страна.

Някакси оставам с впечатление, че в този случай Хамилтън лесно даде на Макс място къде да го изпревари, вместо да шари по пистата, както Макс направи на следващата права, или поне само веднъж да смени посоката, минавайки вляво.

След което, когато Макс водеше на два пъти остана именно вляво, от вътрешната страна спрямо приближаващия завой и за Хамилтън нямаше възможност да го изпревари отвън.

Ето в тази статия от Гонг я има само последната обиколка.

Последно редактирано от Стоян : 14-12-2021 на 17:59
Отговори с цитат
  #134  
Стар 14-12-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Едва ли някой знае какво щеше да стане тогава.

При подобно развитие шанса да се блъснат беше с една идея по-голям Защото чисто хипотетично ( ако приемем че инцидента бъде отсъден като състезателен) и ако двамата отпаднат Макс ставаше шампион. Не знам обаче какво става ако пак двамата отпаднат, но преценят че Макс примерно е виновен. Тоест какво наказание може да му спретнат което да промени крайните точки... Тоест да му вземат точки.


Всъщност според мен Хамилтън не предизвика контакт когато го изпревариха ( а можеше и тогава нищо не се знаеше) може би защото вярваше, че после ще успее да го мине и наистина бе доста близо да го направи. Има и теоретичен вариант чисто стратегически да е позволил да го изпревари в началото и да има шанс да контрира после вместо Макс да го изпревари накрая без Хамилтън да има възможност за отговор. Но само той си знае.
Отговори с цитат
  #135  
Стар 14-12-2021
katopatisia katopatisia не е на линия
Pukkelpop
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 492
Благодари: 400
Получил благодарност:
146 пъти в 102 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
Smile

А всъщност, ФИА определиха победителя (ин)директно.
Отговори с цитат
  #136  
Стар 14-12-2021
Кайен Кайен е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 857
Благодари: 60
Получил благодарност:
352 пъти в 215 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране NTG4

Фен съм на Мерцедес и Хамилтън и малко ме е яд, но това е спорт.
Само един може да е на върха.
Още по-тъпо ще стане, ако арбитражния съд види нарушения и промени класирането. Ще олекнат всички - и пилоти, и отбори, и промоутъри, и ФИА и МИЯ.
Сега трябва да се мълчи да пролетта. Който празнува да празнува, който реве да реве.

Но не в медиите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Кайен за този полезен пост :
katopatisia (14-12-2021)
  #137  
Стар 14-12-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,880
Благодари: 361
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Аз обвинявам "комисарите" за тази и миналата година в доста грешки.

Въпреки очевидното отваряне и затваряне на очите в последните стартове и тренировки, в полза на милионерът "БЛМ", не съм съгласен с първото място в смотаното състезание зад кола на сигурност за Верстапен. Това например му даде преднината, да има сигурност и да се блъснат двамата в това или миналото състезание, една победа повече...За нашите водещи е ясно, че нямам думи. Инженера е издухан яко, как видя ДРСа, чак подскочих, че съм за доктор
Какво обаче е положението при съдиите е ясно от разговорите на шефовете с тях по време на състезание. Това някога беше невъзможно!!! А сега е всекиседмично, дали единият или другият. Не ми се коментира и как пре*баха спорта да зависи от гуми! Гуми, не технологии.
Пак ще ги гледам и догодина със сигурност, после ще видя. Този лигльо не заслужава титлата най-добАр според мен. Надявам се и други млади да му скочат
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на oldgraf за този полезен пост
katopatisia (14-12-2021), Neo64 (14-12-2021)
  #138  
Стар 14-12-2021
katopatisia katopatisia не е на линия
Pukkelpop
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 492
Благодари: 400
Получил благодарност:
146 пъти в 102 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
... Не ми се коментира и как пре*баха спорта да зависи от гуми! Гуми, не технологии....

Графе, не съм съгласен с теб, че гумите не са технология. Даже, през сезон 2022 г. ще имаш възможност да наблюдаваш (за първи път в историята) F1 с 18-ки и нископрофилни гуми, опция за тасове и частични предни "калници" и т.н. и т.н.
Отговори с цитат
  #139  
Стар 14-12-2021
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
... Има и теоретичен вариант чисто стратегически да е позволил да го изпревари в началото и да има шанс да контрира после вместо Макс да го изпревари накрая без Хамилтън да има възможност за отговор. Но само той си знае.
Това вероятно е единственото възможно обяснение - на ти сега, аз съм после. Обаче той едва изпревари Перес, който беше с много по-стари гуми, какво оставаше за Макс с чисто новите.

Все пак това е напълно възможно обяснение. Аз не мога да си обясня по друг начин как го пропусна от вътрешната страна в началото.

Последно редактирано от Стоян : 14-12-2021 на 21:24
Отговори с цитат
  #140  
Стар 14-12-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Това вероятно е единственото възможно обяснение - на ти сега, аз съм после. Обаче той едва изпревари Перес, който беше с много по-стари гуми, какво оставаше за Макс с чисто новите.

Все пак това е напълно възможно обяснение. Аз не мога да си обясня по друг начин как го пропусна от вътрешната страна в началото.

Има и още един макар и спекулативен вариант. Ако приемем клишето че Мерцедес обикновено са по-бързи на правите, а Редбул имат предимство в завоите, Хамилтън ако беше останал по- отвътре може да се е притеснявал, че с тези износени гуми няма да може да вземе завоя с подходяща скорост. И да се е надявал че Макс няма да се "гмурне" по начина по който го направи. Защото при това гмуркане вече зависи от Хамилтън дали ще има контакт или не. Видя се че Хамилтън като видя че ще се ударят и натисна спирачка. Може би защото все пак е очаквал че на правата ще има шанс.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
f1


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 18 (0 членове и 18 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.