The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Цифрови приемници - Техническа информация, Ревюта и Презентации > Общ раздел за MIPS-приемници

Общ раздел за MIPS-приемници Всякакви дриймове, ву-та, екстренди и азбоксове с Енигма. Тук се коментират главно имиджите, сходните скинове, плъгини и всичко останало.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-05-2011
Krassy Krassy не е на линия
ниско прелитащ
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 154
Благодари: 1
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране Колко Ви грее... приемника?

Пускам тази тема във връзка с няколко коментара от други теми за забивания на приемници, тяхното охлаждане и правилна експлоатация.
Също така няколко човека ми споделиха, че още при закупуването на приемника си са му монтирали вентилатор в кутията. Дори и без да са сложили вътрешен хард.
Някои пък са коментирали, че като загрее приемника и в стаята почва да мирише чак, а от някои китайски дриймбоксове вони и на лепило.

Но всичко това са относителни мение и за едни твърдението 'много грее' е 'леко топло' за други.
Какво означава един приемник да грее повече от нормалното? И кое е нормалното?
На пипане? Та всеки има различно възприятие за топлина...
Факт е, че температурата не е 'полезна' за електрониката, най-малкото есички електролитни кондензатори по бързо се разсъхват... май.

Също така едни и същи модели приемници може да греят различно я от имиджа, който е инсталиран, я от експлоатацията и натоварването - хдтв програми и филми и т.н.

Как може да добием представа кои температури са НОРМАЛНИ за определените модели? И как да разберем колко грее приемника ни без да го отваряме, защото например е гаранционен?

С един термометър на капака отгоре е една от идеите ми, които ми хрумнаха. Какво ще постигнем? Ем поне ще видим на кой колко му грее и дефакто собствения ни приемник печка ли е или не
__________________
Clarke-Tech ET9000
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-05-2011
азбе азбе не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 79
Благодари: 0
Получил благодарност:
22 пъти в 13 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

първо трябва да отвориш приемника, и да пипаш голепите чипове
не е приемливо загряване ако не можеш да държиш пръст върху някой чип повече от 5-10 секунди(най-често с опакото на ръката)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22-05-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,313
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Моя китайски тостер е леден с вентилатор отгоре който вади въздуха. Вентила ест. е 12V ама понеже ми изкиха адаптера на 12V съм лепнал един адаптер 5V зарядно за нокия и хем е потих и пак си е леден бокса. Тъй че слагайте си вентилатори.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22-05-2011
Krassy Krassy не е на линия
ниско прелитащ
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 154
Благодари: 1
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране


захранва се от USB-то на приемника. Много голяма перка, мното тихо работи... свети синьо ха ха ха, може да се хвана и да му клъцна светодиодите
Покрива почти целият капак отгоре и равномерно изтегля въздуха от приемника.
35 лева с ДДС в Мултирама.
Преди на пипане капака беше топъл, не пареше, но едно 40 градуса може да е бил. Сега е хладен на пипане
__________________
Clarke-Tech ET9000
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-05-2011
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,494
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи, може да затваряш темата!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
kabel (22-05-2011)
  #6  
Стар 22-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Krassy Вижте мненията
Пускам тази тема във връзка с няколко коментара от други теми за забивания на приемници, тяхното охлаждане и правилна експлоатация.
Също така няколко човека ми споделиха, че още при закупуването на приемника си са му монтирали вентилатор в кутията. Дори и без да са сложили вътрешен хард.
Някои пък са коментирали, че като загрее приемника и в стаята почва да мирише чак, а от някои китайски дриймбоксове вони и на лепило.

Но всичко това са относителни мение и за едни твърдението 'много грее' е 'леко топло' за други.
Какво означава един приемник да грее повече от нормалното? И кое е нормалното?
На пипане? Та всеки има различно възприятие за топлина...
Факт е, че температурата не е 'полезна' за електрониката, най-малкото есички електролитни кондензатори по бързо се разсъхват... май.

Също така едни и същи модели приемници може да греят различно я от имиджа, който е инсталиран, я от експлоатацията и натоварването - хдтв програми и филми и т.н.

Как може да добием представа кои температури са НОРМАЛНИ за определените модели? И как да разберем колко грее приемника ни без да го отваряме, защото например е гаранционен?

С един термометър на капака отгоре е една от идеите ми, които ми хрумнаха. Какво ще постигнем? Ем поне ще видим на кой колко му грее и дефакто собствения ни приемник печка ли е или не
относно охлаждането, аз съм максималист, на всички приемници които притежавам съм монтирал вентилатори, по две основни схеми:
1. 12V вентилатор свърван към 5V
2. 2 броя 12V вентилатори свързани последователно и към 12V захранване.
доброто охлаждане никога не е излишно, да не говорим ако се оверклокне приемника или се ползват няколко приложения едновременно - запис + гледане на друг канал и т.н
но при мен си е професионална деформация, все пак съм инж. специалист по електроника и не само.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-05-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Krassy Вижте мненията

захранва се от USB-то на приемника. Много голяма перка, мното тихо работи... свети синьо ха ха ха, може да се хвана и да му клъцна светодиодите
Покрива почти целият капак отгоре и равномерно изтегля въздуха от приемника.
35 лева с ДДС в Мултирама.
Преди на пипане капака беше топъл, не пареше, но едно 40 градуса може да е бил. Сега е хладен на пипане
пич,да дадеш 1000 лева за приемник и вентилатор да му слагаш ...майкооооооо
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д.е.м.т Вижте мненията
пич,да дадеш 1000 лева за приемник и вентилатор да му слагаш ...майкооооооо
ами всеки си решава сам, аз дори и юпс-и на всеки приемник и тв съм сложил.
защо да рискувам приемника като мога за 4-5лв да му сложа вентилатор и да ползвам на макс , същата работо с юпс-ите за ~70лв си предпазвам от еон и евн стока за ~общо 1500-1800лв
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22-05-2011
Аватара на БОБИ
БОБИ БОБИ не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: София
Мнения: 1,920
Благодари: 387
Получил благодарност:
906 пъти в 452 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
Wink

Моя дм 800 се не грее!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22-05-2011
Krassy Krassy не е на линия
ниско прелитащ
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 154
Благодари: 1
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Яворе, не бръмчат ли много тия вентилатори с малки перки. Не е ли по добре голям и ниско оборотен, или ти така или иначе им смъкваш оборотите с по малкото захранване.

д.е.м.т.
не разбирам какво общо има цената на приемника с това?
Няколко месеца ми работеше безпроблемно и без това охлаждане, не пареше на пипане, съвсем нормално е, но и аз, както и някои други съм малко перфекционист и искам всичко да ми е наред. Особено с кондензаторите... след година-две като се надуят и почват проблемите.
Освен това сложиш приемника в стъкленият шкаф където ми е ламповият усилвател и така с това охлаждане е подсигурен добре.

А темата я пуснах за да си изясня, а и не само аз... какво означава един приемник да грее малко/много?
Така и не стана ясно какво значи - приемника ми грее много?
Кои са абсолютните стойности, над които не е добре за електрониката и стабилната работа?

А и лято идва
__________________
Clarke-Tech ET9000
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ви, грее, колко, приемника


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
на 13 и 16 колко програми ще хвана krasimir63 Въпроси и отговори 16 27-02-2013 21:12
колко лед има по антените ..... kanzas Монтаж и настройка на антени 102 13-02-2012 11:17
С колко на 0-ла Левски ще бие Литекс в Ловеч? DON Джолан СПОРТ 18 06-04-2011 20:57
Колко да е безплатно? DON Джолан Кошче 1 28-03-2011 18:17
С колко ще Левски ще БИЕ Спортинг? БОБИ СПОРТ 15 16-12-2010 23:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.