The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #81  
Стар 30-07-2020
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
На митницата при излизане от страната ..вече е свързана информационната система и проверяват...и не те пускат вече ако имаш неплатени глоби
Да де ама предполагам имаш предвид да изляза с кола? А аз взимам самолет до България след това кола под наем и после пак самолет не вярвам да ме спрат на летището. Ако пратят глобата по местоживеене за превишена скорост над 50 ще гледам книжката през крив макарон, а може и по лошо тука направо го съдят за такава скорост
Отговори с цитат
  #82  
Стар 30-07-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Едва ли имат толеранс! По скоро камерите ще са "бъзнати" да показват по-вече отколкото по-малко спрямо реалната скорост на движение. Навярно знаете, че на всяка кола километража заводски така е настроен, че да показва 5км/ч., в повече от реалната скорост. И на практика когато стрелката е на 50км/ч реално движението е 45км/ч. Но това хич не бива да ни успокоява, а напротив да бъдем още по внимателни със скоростите. Реалната скорост може да се види само с допълнително устройство, което е проверено през НЦМ или калибриращи лаборатории за скорост, но това е скъпо.
Радара няма толеранс, толеранса го пишат по фишовете. Има допуск. В закона е описано кога глобяват, +10 и нагоре, тоест радарите са настроени на 63-64 км , понеже до 100 км приспадат 3 км, над 100 км приспадат 3 процента. Това ми пише във фишовете, пресни пресни. Та, всичко над 65 км в час е под ножа градско. При позициониране на 80 ограничение, радара ще е на 95+, и така... Колкото до установяване на реалната скорост... Достатъчно е да си пуснете джипиеса на телефона и в движение да установите каква е разликата спрямо скоростомера на автомобила. Не е нужно от някакви калибриращи лаборатории и тем подобни глупости. Проверете за по 5-10 минути движение с определена скорост колко ви показва и ще разберете каква е разликата. Такава се проявява и при смяна на табло, гуми с различен размер от заводския и др...

Последно редактирано от TUISTERa : 30-07-2020 на 23:03
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
AstraK (30-07-2020)
  #83  
Стар 31-07-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

На мен пък ми каза един приятел полицай,че много честа практика напоследък при стационарните камери е да пишат глоби само за +20km в час над ограничението...няма кой да тръгне да се занимава за глоби под 100лева...незнам дали да му се доверя то все пак Полицай за приятел...все едно таралеж за възглавница..
Отговори с цитат
  #84  
Стар 31-07-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,155
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
На мен пък ми каза един приятел полицай,че много честа практика напоследък при стационарните камери е да пишат глоби само за +20km в час над ограничението...няма кой да тръгне да се занимава за глоби под 100лева...незнам дали да му се доверя то все пак Полицай за приятел...все едно таралеж за възглавница..
Може и прав да е. До 10 кмч над ограничението глобата е 20 лева и не взимат точки. А тия 20 лева ги взимат на първата спряна кола ако излязат на улицата. Иначе и аз съм чувал от много хора, че има някакъв толеранс около 10 кмч при повечето камери. И за да получиш фиш, трябва да си карал с над 10 кмч над ограничението.

Аз веднъж снимах с регистратора как ме снима една камера. Но според регистратора тогава карах с 96 при ограничение 80.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
AstraK (31-07-2020)
  #85  
Стар 31-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
След колко време излиза фиш от стационарна камераседмица или повече
Мен са ме снимали на 24 Май, а ми го връчиха след два месеца на 29 Юли. Интересно, че през тия два месеца поне 7-8 пъти са ме спирали за проверка, като последния път беше предния ден. Също ми взеха документите и отидаха с тях в колата, ама проверявали ли са ми досието или само са отразили проверката, незнам.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 31-07-2020
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 487
Благодари: 140
Получил благодарност:
316 пъти в 130 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
На мен пък ми каза един приятел полицай,че много честа практика напоследък при стационарните камери е да пишат глоби само за +20km в час над ограничението...няма кой да тръгне да се занимава за глоби под 100лева...незнам дали да му се доверя то все пак Полицай за приятел...все едно таралеж за възглавница..

Има една камера на входа на Бургас до РомПетрол, откъм магистралата, тя е настроена за разлика от 10 км/ч., викаме й златната кокошка, защото всички мислят , че е настроена на +20 км, да ама не.
И 5000 акта по 100 лева, са повече от 5-10 акта по 400-600 лева.

Трябва всички камери да са без толеранс, защото така гадаеш в киреча ли си или не и не следиш за трафика и движението и може да направиш по-голяма беля.
Но и трбява да се махнат безумните знаци и нарочните знаци "хранилки" на куките.
Който е карал от Сарафово към Поморие е виждал безумните ограничения на двоен път 70, след 10 метра 50 , после пак съшото, тъй като има отклонения, а като правиха пътя не направиха ускорителни ленти за тях. И какво е това 70 км/ч на двойна лента. Чиста хранилка и недомислица, на следващата отсечка между колелото за Поморие и Ахелой пък ограничението на отбивка е 60 км/ч. В тая държава някой милисли ли?
"Най-качествената" хранилка за куки е след светофара от Несебър към Бургас, там е завой и точно в завоя на двулентовия път има знак 60 км/ч заради отбивката след завоя и там редовно куките с преносима камера, снимат, снимат.... Много гадно.

Аз като видя някой представител на общината или властта винаги им задавам един въпрос, къде в България са описани всички знаци по пътната мрежа и има ли регистър... Всички смутоляват.. ами то обшината решава къде да ги постави, ами то... няма. Е като няма регистър как им взимат парите на хората?
Ами, в момента има доста "частни" знаци, които някой пишман бизнесмен си ги е поръчал и поставил на някой разклон да сочи към хасиендата или хотелчето му, има ли право, как АПИ ги проверява.
Точно преди светофара на новия мост за жк. "Славейков" има една информационна табела, която сочи, че пътя за София е за наляво през моста и мола..... ?!? Това някой в общината ще го види ли? Вкаравате в заблуждение, а плаща ли за реклама..... А колко катастрофи станаха заради маркировката е отделен въпрос.
Вече се чудя, че няма адвокати в тая държава.. упс територия, защото никой не завежда дела срещу държава и общини заради сътворените явни простотии.
Та да питам пак, има ли регистър на законните ограничителни знаци по пътищата и къде може да се видят....Защото махането на знак е незаконо и наказуемо, но как да видим, че трябва да е там.За да потърсим една сметчица на некадърниците, които са го сложили там.
Това със знаците по пътищата е мародерство на полицията и държавата спрямо гражданите, също като пребитите хора зад колоните на министерския съвет.
Има закон, ама не се спазва или се погазва от властимащите за гавра с народа.
__________________
TomTomMaps
HereWeGoMaps
Waze
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на spgi за този полезен пост
AstraK (31-07-2020), dolby (31-07-2020), nikson (31-07-2020), oldman (31-07-2020), Дедал (31-07-2020)
  #87  
Стар 31-07-2020
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,065
Благодари: 243
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, така е - стационарните снимат над 21 км/ч, защото си имат лимитирана памет, а и някой трябва ръчно да обработи снимките. Не всички патрулки са оборудвани с таблети, за да проверяват на момента за невръчени или неплатени задължения. В Сф например, тези които нямат диктуват номер на книжка по радиостанцията и диспечер проверява и, ако има казва номера на фиша/акта и ти го връчват.
Имайте предвид, че стационарните са прецизно насочени и често това, че е от дясно не означава че снима вас отсреща, защото снима другото платно отзад. Като цяло са оставили по една две активни за област, другото е празни кутии, нищо че знаците стоят. Вече се разчита на триногите, които ги поставят ниско долу и не се ловят от радар-детекторите, както и на камерите вътре в патрулките, които обаче се засичат от доста далеч.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мартинския за този полезен пост :
AstraK (31-07-2020)
  #88  
Стар 31-07-2020
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато от Сф се прибера в Бс две места с маркировка са ми любими:


  1. Въпросното кръстовище за новия мост към Славейков -там светофарната колона за наляво (почти винаги е червено) е над лентата за направо (там не се спира) и ако някой не го знае и не го види добре ще намали, а този зад него, който го знае, няма да намали и ще му се натресе. Прилича на кръстовището в Сф на КАТ, като идваш от горе надолу.
  2. Маркировката по околовръстното Зорница - прелеза. Там преди прелеза отсрещните имат право да направят ляв завой, за да влязат в хотелския комплекс. Та както си караш към прелеза изведнъж според маркировката се оказваш челно срещу оня, дето чака да минеш, за да направи ляв завой. Това е култова маркировка и още не мога да се начудя как някой я е начертал така!?!


Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Стоян за този полезен пост
spgi (31-07-2020), Дедал (31-07-2020)
  #89  
Стар 31-07-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Аз бях сънен в събота през ноща и минавайки през Търговище околовръстното ми направи впечатление от посока София към Варна няма знак за камера и ако не я знаеш на Метанстанцията и се разсееш нещо и те снима в гръб...при мен пресветна като минах със 78-80km в час а ограничението там е 60km в час...От страната на Метанстанцията от посока Варна към София си има знак за камерата....всъщност там ограниченията се сменят като светомузика 70след него 60 след това край на ограничението и отново 60и камера...Ще видим дали е вярно,че глобяват само +20km в час на стационарните камери...засега от събота вечерта до днес не е излезнало нищо на сайта...ще пиша ако излезе...
Отговори с цитат
  #90  
Стар 31-07-2020
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,385
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
Аз в събота през ноща минах покрай камерата в Търговище на околовръстното с около 78-80km в час при ограничение 60km в час и оттогава все гледам в сайта и няма нищо засега..Вярно ли е,че някои камери им оставят толеранс от 20-30km..
Толеранса е фиксиран по закон
Извънградско толеранса е 21км,
градско е 11км

Ама ако карате с гуми не по каталог за автомобила,
си изчислете реалната скорост а не по километраж,
да няма после изненади.


Ползвайте круиз контрола той не хапе даже гориво пести


https://www.sba.bg/10-тайни-които-ка...ска-да-знаете/
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.

Последно редактирано от 111111 : 31-07-2020 на 12:27
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
да им еба мамата на кат, електронен, фиш


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Електронен четец - PDF, закони.. аас Дъра-Бъра 12 03-01-2018 14:24
Какво мислите по въпроса за вграждане на електронен чип във всеки човек ? Никола67 Дъра-Бъра 10 12-02-2013 01:04
Глоба с електронен фиш ali_baba Кошче 30 17-12-2012 12:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.