The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 08-06-2020
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
След като порових малко разбрах, че има OpenPli и OpenATV имиджи за този приемник
Правилно си разбрал!
Имам същия приемник от две седмици и фабрично пристигна с OpenPLI.След префлашване потвърждавам, че работи идеално с OpenATV 6.3

Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
Защо трябва да рестрйимвам към малинката, не е ли по-лесно чрез minisatip да шерна другите два тунера към двата приемника(малинка плюс приемник) - така някак си ми се вижда по-чиста схемата, пък и няма да мисля за EPG
Ако искаш да гледаш към други устройства, трябва да рестриймнеш, няма как Когато от едно устройство стриймваш поток към друго такова, това се води рестрийм.
Да....може и с Sat>IP server да станат нещата, но трябва малко да почетеш как работи и каква му е целта.Тогава сам ще прецениш как да го направиш.С него може да шернеш тунерите направо на малинката през TVHeadend.От там вече си нареждаш каналите, правиш им справочник, икони и др. глезотии.Ако не ти се занимава със справочник, може да ползваш готов такъв,но то това е тръпката все пак....да се ръчка и пипа Мисля че може да ползваш и други клиенти, ако не ти се занимава с TVHeadend, но пак трябва да четеш.


Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
- как става тоя рестрийм ако няма други варианти
В твоя случай ще стане през Sat>IP протокол



Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
гледам че има някакви плъгини за кардшеринг ама те май са клиенти, дали може да се качи oscam сървър примерно
Тук също трябва да четеш!
Накратко ще кажа, че ако имаш кабел и по него тече телевизионен сигнал, вариантите са няколко:
- сигналът може да не е криптиран и така гледаш свободно.Слагаш кабела в тунера и рестриймваш.
- сигналът е криптиран и нищо се не видии.
Тогава или ползваш твоя карта от оператора(която може и да не се чете от приемника) или ползваш шеринг от някъде.
Обикновено за целта ти трябва OSCAM, който спокойно можеш да инсталираш на Мутанта.Ако четеш и се интересуваш, евентуално може да си прочетеш картата през OSCAM или да си направиш собствен сървър за шеринг с любителска цел.Ама пак ще кажа..........четене трябва.Като гледам си ентусиаз и нещата ще ти се получат.....успех!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на b_ignatov за този полезен пост :
иван_иванов (08-06-2020)
  #32  
Стар 08-06-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

благодарение на колегата b_ignatov мисля, че проекта ще мутир@ хахах


благодаря още веднъж за изчерпателния отговор и искам да допълня няколко неща:


- не изпитвам някаква привързаност към TVH просто имам известен опит с него и долу-горе ми е ясно какво трябва да се направи. определено варианта с minisatip повече ми се нрави, в смисъл да закача тунерите директно на боксовете, без да минава през TVH но това мисля ще го докаже метода проба-грешка
- снощи след като пуснах поста се зачетох, че има коди плъгин за enigma2, но това което не ми стана ясно е дали може да се закачи повече от един клиент с тоя плъгин при положение, че приемника има повече от 1 тунер


-OpenATV ли е по-доброто решение за този приемник, че гледам форума е само на немски...трудно ще ми е. има ли някакви предимства спрямо OpenPli или е просто въпрос на предпочитания


- това с шеринга смятам да си го оставя за накрая, така да се каже черешката на тортата тъй като само HD каналите са кодирани, така че първо ще доказвам концепцията и тогава ще скачам по-надълбоко хахах


живи и здрави още веднъж
Отговори с цитат
  #33  
Стар 08-06-2020
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всичко е въпрос на избор. Аз съм свикнал с TVHeadend и ми е ОК за домашни условия. Както казваш.....сам ще си избереш по метода проба-грешка.

Относно OpenATV......просто съм свикнал с него на сателитния приемник Octagon SF8008 4K и затова му го качих и на Мутанта. Пак казвам.....работи добре.


Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #34  
Стар 08-06-2020
ЗЗлатев ЗЗлатев не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 327
Благодари: 372
Получил благодарност:
45 пъти в 30 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
- снощи след като пуснах поста се зачетох, че има коди плъгин за enigma2, но това което не ми стана ясно е дали може да се закачи повече от един клиент с тоя плъгин при положение, че приемника има повече от 1 тунер
Могат да се закачат и 10 клиента, но ако е 1 тунер, ще гледат 1 честота. Не закаченето е проблем, а гледането.

Иначе е много удобно - виждаш си записите, пиконите, таймерите, общо взето е написано всичко нужно за LIVE TV. Друг е въпросът, че на някои хора не им харесва да гледат телевизия на Коди.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 08-06-2020
Аватара на The Joker
The Joker The Joker не е на линия
🃏
 

Дата на присъединяване: Nov 2015
Местоположение: Gotham City
Мнения: 303
Благодари: 68
Получил благодарност:
253 пъти в 121 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
...- снощи след като пуснах поста се зачетох, че има коди плъгин за enigma2, но това което не ми стана ясно е дали може да се закачи повече от един клиент с тоя плъгин при положение, че приемника има повече от 1 тунер...
Добро утро,
аз ползвам кабелната телевизия с FBC тунер. Ако целта ти е от едно устройство да "разделиш" само сигнала няма да ти трябва никакъв iptv сървър.
С приемник, в който кабеланата ти влиза в FBC Тунер-а можеш да стриимваш сигнала на още 4-5(до 8 устройства макс.) без проблем отворените канали. С твойта карта може да разкодираш до 2 HD канала едновременно, т.е ако имаш 4 устройства ще можеш да гледаш 2 различни хд канала и 2 сд едновременно или 4 различни сд едновременно! Не ти трябва нито tvh, нито sat-->ip, нито малинка.

Коди има плугин за Енигма2 и той си разпознава автоматично свободните тунери. Т.е. ще можеш да гледаш толкова свободни канали, колкото свободни тунери имаш или 2 хд и останалите свободни.

За телевизорите ако са смарт ще ти трябва само плугин и нет(може само домашна мрежа) ако не са ще ти трябва още андроид бокс или друг Енигма2 приемник.
В общи линии най-чистият и опростен вариант - приемник с FBC тунер.
__________________
https://i.postimg.cc/QCtFmVHg/Joker-120x20.png
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на The Joker за този полезен пост :
ЗЗлатев (08-06-2020)
  #36  
Стар 08-06-2020
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,385
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zdravkos Вижте мненията
ще можеш да гледаш толкова свободни канали, колкото свободни тунери имаш или 2 хд и останалите свободни.
пореден неразбрал
ще гледаш всички свободни или свободни и резкодирани канали от наличните тунери без ограничени е от брой клиенти.
ограничението идва от физическото ограничение на мрежовата карта.

ако имаш 8 тунера и на честотата на тунера има по 20 канала ще може да се гледат 160 канала от неограничен брой потребители но по ограничение от мрежата.

ако са радиа по 64к
160х64=10240к
10240к/1024=10 мегабота
при гигабитов лан имаш
~(840/10)*160 = 13440 клиента
не се коментира процесорната мощност.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на 111111 за този полезен пост
ЗЗлатев (08-06-2020), иван_иванов (08-06-2020), Танннер (22-06-2020)
  #37  
Стар 08-06-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
пореден неразбрал....

може би колегата по-горе е искал да каже, че картата ми е такава, че позволява гледането на 2HD канала без да се шерва.. знам ли.. поне аз така го разбрах


иначе това с енигма плъгините закачени директно за приемника мисля, че е идеалния вариант за моя случай.. пък и по принципа на най-ниското съпротивление поне така смятам да започна, само да намеря мутанта и ще ви държа в течение
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на иван_иванов за този полезен пост :
The Joker (08-06-2020)
  #38  
Стар 08-06-2020
Аватара на The Joker
The Joker The Joker не е на линия
🃏
 

Дата на присъединяване: Nov 2015
Местоположение: Gotham City
Мнения: 303
Благодари: 68
Получил благодарност:
253 пъти в 121 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е важното е, че ти си ме разбрал
Идеята ми беше да опиша елементарно функцията на тунера за твоя случай и да добиеш по-добра представа за него при ползването само на стб с фбц тунер.
Nr:1 е допълнил отговора ми и се така се придобива още по-пълна информация.
Имаш няколко варианта, кой е най-удачен сам ще трябва да решиш. Но с качеството на сд каналите едва ли ще си щастлив...
Успех с проекта и да ни държиш в течение
__________________
https://i.postimg.cc/QCtFmVHg/Joker-120x20.png
Отговори с цитат
  #39  
Стар 22-06-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

колеги, ъпдейт по темата - мутанта е поръчан и пътува насам


благодарности на b_ignatov за оказаното съдействие
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на иван_иванов за този полезен пост :
b_ignatov (22-06-2020)
  #40  
Стар 03-07-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

колеги, от вчера си имам нова играчка..
сега остава и телевизор да си купя, че стария издаде багажа, ноо това не ми попречи снощи да си "играя" до 1:30 тази сутрин на един монитор.
пробвах OpenPli и след това OpenATV, понеже изпаднах в някаква драма със сканирането на каналите, но мисля че го напипах как става
има още неща за ръчкане, но поне успях да си докажа на себе си основната концепция, даже закачих и приемниците през OpenWebIF.
проблема на който се натъкнах до момента, за което ще моля и за съдействие е, че не мога да подкарам тези канали за които ми трябва карта(HD каналите), пъхах я с чипа надолу, после пробвах и обратно, въпреки че в книжката си беше оказано че трбябва да е надолу, но без резултат.
въпроса ми е: как мога да проверя дали въобще приемника "вижда" картата?
мога само да допълня, че карата не е включвана в ТВ повече от 30дена, което както четох из форума може да се окаже проблем, ноо никъде не намерих(за сега) някакви грешки да изписва, по логове не съм ровил още
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbc>iptv, За, сървър, употреба, частна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Убунту сървър IPTV към MAG-250 мирокостов IPTV (Internet Protocol Television) 22 10-12-2016 15:55
Струва ли си покупка на xbox 360 2 употреба хондоман DVD и BLURAY плеъри 12 03-10-2015 18:36
Разпродажба втора употреба Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 3 12-12-2013 22:32
Ръководство за употреба сантабанта ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 3 09-10-2010 17:14
Частна ракета издигна спътник на орбита! spacebeam Новини 0 15-07-2009 03:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.