The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 16-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Ако разбираш колко си далече от истината, няма да ти е до усмивки. В общи линии имаш 2 пътя - или четеш с години (до живот, няколко живота в твоя случай) или според бюджета си плащаш за готово решение. Определи си бюджет - начален плюс абонаментен.
Така си е, хората като мен не спират да се образоват цял живот. Ако можех и 2 живота щях да го правя... Днешните времена са толкова динамични, че винаги трябва да си образован...
А Усмивките? Повярвай ми въобще не ми е до усмивки, имам доста дълъг път да извървя в тази тема
Отговори с цитат
  #52  
Стар 16-04-2017
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Имаш поредния шанс под нов юзер да ръчкаш хейтарите на форума!
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #53  
Стар 16-04-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Това, което е интересното обаче, е че възбудих много голяма дискусия за това, при кой вид телевизия сигналът идва най-бързо!!! Явно това не е дъвкано никъде...
Въбудил си ти. Мачката на съседите с валерян. Каза ти се няколко пъти, че скоростта на сигнала не зависи от това дали телевизията е сателитна, кабелна или ефирна. Мислиш, че хората тук не го знаят ли? И тепърва откриват топлата вода, като чешат пръсти толкова усилено. Явно толкова си разбрал от изписаното.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 16-04-2017
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Друнклол, имам към теб конкретен въпрос - какво точно означава никът ти?
Отговори с цитат
  #55  
Стар 17-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Христос Воскресе! Да сте живи и здрави всички и повече телевизии с кеф да гледате
Добре, ясно е че разкодирането ще е трудно, не и невъзможно. Няма да продължавам тук със това (ще разпитам техниците, те знаят най-добре). Следващият ми въпрос: Искам да използвам максимално малко кабели на сателитната ми антена. Жената направо полудява и не ми дава да дупча, то е и нормално де, да висят навсякъде кабели. От там, където смятам да сложа антената до стаята, където ще е телевизора са около 5-6 метра. Сега чета, че има джаджи, които ще могат безжично да прехвърлят сигнала към телевизора. НО - хайде някой по-запознат да помогне. Ще мога ли хем да имам хубав приемник/декодер, хем да изпращам безжично сигнала? Има ли такива комбинирани приемници. Ако няма възможно ли е да има Декодер на който да се закачи безжично изпращащо сигнал устройство?
Дайте съвет как да го направим с минимално количество кабели?
Хайде по темата... Може ли някой да помогне тук ?
Отговори с цитат
  #56  
Стар 17-04-2017
Дензел Дензел е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 564
Благодари: 120
Получил благодарност:
126 пъти в 102 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Спътникова телевизия е телевизия, която се разпространява чрез спътник. Когато се касае за домашна употреба, приемането на сигнала става с помощта на външна сателитна антена (сателитна чиния) и специален приемник (set-top box), ако телевизорът няма вграден приемащ сателитен модул (тунер). В много райони по света — слабо населени или недостъпни — сателитната телевизия е единствена възможност за гледане на телевизионни програми.

Телевизионният сигнал може да бъде аналогов и цифров. Цифровият сигнал постепенно измества аналоговия и дава възможност за много по-добро качество чрез стандарта HDTV.https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...82.D0.B8.D1.8F

Чети си на воля!

А това да стане безкабелна телевизията не е мечта само на жените. След няколко десетилетия може и това да се случи , ама за сега за да ги избегнем ги скриваме предварително в стените.Пак ще те помоля ! Задай си конкретно въпроса какво искаш да направиш и тогава може и да получиш насока от колегите. Иначе заглавието на темата трябва да се промени на : "Безкрай въпроси за инсталиране на сателитна чиния от абсолюнто незапознат в материята"
__________________
SAMSUNG QE-49Q67R 4K Ultra HD QLED SMART TV;Openbox SX4 Base ; Openbox AS4K CI ;IPTV:MAG 254, TVIP 605

Последно редактирано от Дензел : 17-04-2017 на 07:07
Отговори с цитат
  #57  
Стар 17-04-2017
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,377
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Появи се един нов Чано и ....се започна!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 17-04-2017
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ Друнклол:
Може без "дупчене" на стена, дограма... чрез специален лентов кабел за прозорец (дебелина 0.25мм, дължина 25см) с накрайници за F- conector присъединяване коаксиалния кабел - SKY Sat Ultra slim, 12лв.
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 17-04-2017 на 12:02
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ПоповП за този полезен пост :
Друнклол (17-04-2017)
  #59  
Стар 17-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
@ Друнклол:
Може без "дупчене" на стена, дограма... чрез специален лентов кабел за прозорец (дебелина 0.25мм, дължина 25см) с накрайници за F- conector присъединяване коаксиалния кабел - SKY Sat Ultra slim, 12лв.
Много полезно!! Благодаря! Това ще ми влезе в чудесна употреба!
Явно е, че не съм задал качествено въпроса, защото не ме разбират. Идеята е да стане така - инсталацията да е както следва : Сателитна чиния - това малко страхотно кабелче - Коаксионен кабел - Декодер. Ясно е че няма да стане без никакви кабели. Декодерът вече ще влиза вътре в стаята от антената до него ще има кабели. Въпросът е да стане с максимално малко количество кабели и колкото може по-тънки! НО - от тук нататък искам да стане нещо такова - като в този линк:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=33512
Така - той говори за това, че от телевизора ще предава безжично сиглана към другите си телевизори из къщата и това е нещо което е постижимо и ясно се вижда, че може да се напарви.
Моят въпрос е - ще мога ли да сложа безжично устройство, подобно на това, за което се вижда, че има и има, но то да не предава сигнал - телевизор - телевизор, а да направо сигнал - устройство - телевизор. Т.е. След декодера (до който се стига с кабели) безжично да стигна до телевизора ми, който е на 5-6 метра, в друга стая?
Ако не се разбира, моля казвайте, за да доуточним!

Последно редактирано от Друнклол : 17-04-2017 на 12:24
Отговори с цитат
  #60  
Стар 17-04-2017
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Понеже не пожела да ми отговориш на въпроса, ще си отговоря сам.
Според преводача на Гугъл:
drunk - пиян
lol - хаха
С други думи - пийнал си и ни се присмиваш с глуповати въпроси - нормално е да не ти се връзваме на тях. Ако не съм прав - опровергай ме!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldman за този полезен пост :
vasilstf (17-04-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 23:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 22:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.