The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-06-2013
ИПТВ ИПТВ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 18
Благодари: 7
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране IPTV Бургас, няколко въпроса

Здравейте,
Първо предварително се извинявам за лаишките въпроси, които ще задам, но съм доста ненаясно с нещата.
От днес ползвам услугата IPTV по оптичен кабле в Бургас (промоцията със 150+ канала и 30Mbit интернет за 27-28лв. ми се стори доста прилична). Та след един тон проблеми по прекарването на кабела през цялата сграда, вече съм свързан.
Естествено първо си тествах интернета и скоростта си е точно такава каквато я дават (30Mbit Download, 15Mbit Upload). След това разгледах и програмите, като най-голямо внимание обърнах на HD-тата.
Първото ми впечатление беше ... по-скоро лошо. Да спомена, че досега съм гледам ТВ излъчване с HD качество само на гости на един колега в София, който ползваше пакет от Blizoo и ми се струва, че при него HD каналите бяха в пъти по-добри. Вярно ... неговото TV е по-ново от моето (някакъв 40" Philips 3D LED), но и моята плазма в къщи не е лоша (50" Panasonic 1080p. но просто 4-5 годишен модел). Та се замислих ... защо такава разлика ... прегледах всичките 22 канала и някак си ми се струва, че например Eurosport 1 и 2 са доста по-добри от News7 например или Nat Geo HD. Някои са по-добри от други.
Реших да поровя, за да открия начин за проверка на качеството на сигнала на отделните канали и попаднах на този форум. Попрочетох малко. но така и не разбрах има ли начин за проверка на сигнала (въобще има ли такава опция, както при цифровата телевизия), срещнах някъде и bitrate и различни скорости на отделни канали, но не съм много наясно за какво става на въпрос.
Та най-общо ви моля за малко информация относно горе-описаните неща или евентуално някакъв линк с информация, която да прочета.
Иначе като цяло ... телевизията си я бива ... качеството е добре, не прекъсва (но нека видим как ще е като ми пристигнат Powerline адаптерите, че сега съм опънал един 15 метра кабел от суича до box-a и е тегаво). Ако някой може да ми препоръча и читави Powerline Адаптери и някакъв рутер с МНОГО добър обхват ... да заповята

Благодаря предварително на всеки помогнал !

Последно редактирано от ИПТВ : 22-06-2013 на 00:53
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-06-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Айде платените съобщения У лево!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, Бургас, Въпроса, няколко


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко кратки въпроса за CCcam. Wanderer Въпроси и отговори 4 26-01-2012 20:23
Няколко въпроса за DM800 HD china dodo2000 DREAMBOX 35 01-08-2011 16:27
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.