The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-12-2011
боббоб боббоб не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post 5-телевизора - Как ?

Здравейте,
Нуждая се от компетентно мнение и практичен съвет.
Ето каква е ситуацията.
Къща на село с 4-ри спални и една всекидневна ( 5 телевизора ( 2 – LCD и 3 – кинескоп)).
Кабелната телевизия идва от другият край на селото. Качеството и е все едно гледаш със стайна антена само че имаш 20 канала. В началото на влизащият в къщата кабел има активен усилвател ( кутийка с 1 вход и 1 изход която се захранва с 220В) без нея става страшно.
Ползваме и интернет от друг доставчик, кабеларката не предлага тази услуга, цена 25лв на месец за 0.5 – 1.0 MB/s ( мега Байта , не бита) и „пинг“ под 10 !!!.
Често спира тока и доста често след като го пуснат – сигнал няма за Х време, от 1 час до 1 ден.
Единственото предимство, е че плащаме 15 лв/м за един телевизор, а ползваме 5 но с ужасно качество.
Предложете ми вариантите които мога да приложа в моята ситуация.
Бих желал:
1. Всяко ТВ да си е независимо.
2. 2-те LCD да могат имат HD
3. 3-те кинескопа са с опция след време( но не е скоро) да станат LCD
4. Не искам всеки месец да инсталирам, настройвам, ъпдейтвам и какво ли още не.

Още инфо:
Къщата е на две нива ( не етажи) от първите три спални излизат 3 самостоятелни коаксиални кабела до външна кутия. От всекидневната и четвъртата спалня съответно два кабела в друга кутия. И накрая двете кутия се събират в трета. Всичко е вързано паралелно, а не последователно.
Имам ли друга алтернатива освен Булсатком?
Това което разбирам за тях е: Избирам си основен пакет и по още 3 лв на всеки следващ телевизор и си свиркам с уста.
Къде е уловката? Какво печеля и губя от тяхната услуга?
ВИВАКОМ предлагат TV + Internet. Пише до 4-ри приемника, но не разбрах допълнителни 4-ри или общо 4-ри? Аз имам нужда от пет.
И трети вариант: Струва ли си инвестирането в техника ( приемници, антени и незнам какво още)?
И съответно може ли да се вземе карта от Булсатком или някой друг доставчик и да се ползва с тази техника? ( Ясно ми е че безплатен обяд няма и ще се плаща месечна такса.)
Струва ли си и какви са предимствата на тази инвестиция ?

Моля не изпадайте в спорове по между си!
Плюсове – Минуси на вариантите.
Кой е приложим и кой не.
Ако има и друг вариант ще е добре.
Благодаря ВИ.
Пожелавам Весели Празници и повече Усмивки за всички!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28-12-2011
Аватара на ВАНИ_БГМ
ВАНИ_БГМ ВАНИ_БГМ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Враца
Мнения: 168
Благодари: 8
Получил благодарност:
31 пъти в 22 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И Булсатком предлага оферта за общо 4 телевизора (един основен с три допълнителни), но предлагат и схеми за хотели - над 4 тв. Иди в техен офис и попитай как точно стоят нещата. Иначе като техен минус е че все още нямат покритие навсякъде с интернет. С Булсата ще ти излезе най-евтино (и най-безгрижно) като начална инвестиция, а даже и след това.
Другия вариант е да си накупуваш по-скъпи сат. приемници, слагаш един рутер и пускаш интернет до всеки приемник, четеш тук в раздела за начинаещи как се споделят карти (ама сериозно четеш!!!), пак тука ще зададеш други финални въпроси и си готов. Ако не ти се чете мисля, че във всяка фирма за сат. приемници ще ти предложат "комплексна" услуга.
__________________
WARRANTY VOID IF BROKEN!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28-12-2011
боббоб боббоб не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Максимум 4-ри, не звучи добре за Булсата.
Как са свързани приемниците ? Антена -> един кабел -> Основен приемник -> 3-ри кабела за останалите приемници или От антената излизат 4-ри кабела за всеки приемник ?
Питам се дали е възможно вечер приемникът от всекидневната да се откача и мести в спалнята ( аз доста отсъствам и няма да се налага често да се сменя).
От към интернет, ползвам Linksys WRT160.
Като канали имаме нужда от българските + Дискавъри, Нешънал Гео, HBO, FOX ( с превод или субтитри). Никой в къщи не гледа футбол или Планета. Английският и другите езици за родителите ми е табу.
Какво ми е предимството от закупуването на техниката?
Усещам че инвестицията ще е около 1500-2000 лева. Но наистина не разбирам какво ще получа за това!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28-12-2011
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от боббоб Вижте мненията
Максимум 4-ри, не звучи добре за Булсата.
Как са свързани приемниците ? Антена -> един кабел -> Основен приемник -> 3-ри кабела за останалите приемници или От антената излизат 4-ри кабела за всеки приемник ?
Питам се дали е възможно вечер приемникът от всекидневната да се откача и мести в спалнята ( аз доста отсъствам и няма да се налага често да се сменя).
От към интернет, ползвам Linksys WRT160.
Като канали имаме нужда от българските + Дискавъри, Нешънал Гео, HBO, FOX ( с превод или субтитри). Никой в къщи не гледа футбол или Планета. Английският и другите езици за родителите ми е табу.
Какво ми е предимството от закупуването на техниката?
Усещам че инвестицията ще е около 1500-2000 лева. Но наистина не разбирам какво ще получа за това!
Антена->четворен конвертор->4 кабела към всеки приемник. Петия приемник можеш да го вземеш на името на твой познат за да не правиш 2 ри договор!
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28-12-2011
севдалин севдалин не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 50
Благодари: 6
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отиваш в офис на булсат .Първоначална инвестиция за 4 приемника 38+(3*9)=65лв ако искаш може и 100 приемника да вземеш никои не ти забранява то дали имаш един договор или 20 няма разлика.Повече инфо на сайта им http://bulsat.com/
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28-12-2011
боббоб боббоб не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи Булсата все пак ще свърши работа.

Моля разяснете ми какво ще получа ако си купувам техниката?

Купувам скъп основен приемник, дърпа си нещо от нета, хаква сигнала, разкодира го получавам безплатен пакет програми, които ги споделя с останалите 4-ри простички приемника.

Плащам куп пари за техника и нула лева за такси и договори ???
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29-12-2011
Аватара на ВАНИ_БГМ
ВАНИ_БГМ ВАНИ_БГМ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Враца
Мнения: 168
Благодари: 8
Получил благодарност:
31 пъти в 22 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от боббоб Вижте мненията
Значи Булсата все пак ще свърши работа.

Моля разяснете ми какво ще получа ако си купувам техниката?

Купувам скъп основен приемник, дърпа си нещо от нета, хаква сигнала, разкодира го получавам безплатен пакет програми, които ги споделя с останалите 4-ри простички приемника.

Плащам куп пари за техника и нула лева за такси и договори ???
Общо взето да. Само, че няма да имаш "основен" приемник, всички ще са вързани към рутера и всички ще си решерват това дето дърпат от нета. Приемниците е добре да са HD (DVB-S2) за да си ги ползваш дълго време. Пак ти тряба кабел до всеки приемник от антената, може да си направиш и мултифайд система - ще си заслужава с такива приемници. Но всичко това е по-скъпо, по-хубаво, с доста екстри и пак четене... трябва да станеш грамотен фет на сат. тв, иначе за обикновен потребител - Булсата.
__________________
WARRANTY VOID IF BROKEN!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29-12-2011
боббоб боббоб не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички за помощта!
Изборът ще е Бусатком.
Плащаш и ако има проблем някой идва и го оправя.
Весело посрещане на Новата Година !!!
До МОДЕРАТОРА – Темата може да се затвори или изтрие.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
5телевизора, как


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Един приемник - 10 телевизора! Възможно ли е? Херцог Въпроси и отговори 19 27-09-2012 23:46
Sony изтегля 1,6 милиона LCD телевизора Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 13-10-2011 10:07
Bulsatcom на два телевизора n1nJa7a ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 12-04-2010 08:21
цифрова на 2 телевизора с 1 карта tonizdravkov КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 19 27-03-2010 09:38
КАК МОГА ДА ГЛЕДАМ НА ДВА ТЕЛЕВИЗОРА hepi Въпроси и отговори 12 18-03-2010 10:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.