The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #681  
Стар 26-04-2019
мол22 мол22 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 104
Благодари: 110
Получил благодарност:
70 пъти в 36 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ок, грешката е моя! На- 11524H800 DVB-S2/8PSK 2/3 няма сигнал(пробвано с tv box mecool k3 pro и за по сигурно включих и сат приемника) на 11667V11000 DVB-S 3/4 картина има.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg IMG_20190426_093821.jpg (68.0 КБ, 69 разглеждания)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мол22 за този полезен пост :
жоркин29 (26-04-2019)
  #682  
Стар 07-05-2019
Аватара на жоркин29
жоркин29 жоркин29 е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,049
Благодари: 995
Получил благодарност:
2,958 пъти в 1,271 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тия дни сложих облъчвател правен точно за антената ми изработен от месинг.Нивата ми се вдигнаха с около 0.5 на места дори с 1дб. нагоре.Благодаря на Милен ТТ за добре свършената работа.До последно не вярвах,за въпросното усилване,но резултатите са налице.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk
__________________
парабола-2м.(80E-30W);офсет 1.20см.,90см.,3x60см.
Octagon SF8008 TWIN DVB-S2X/S2X,Octagon SF 8008 Combo DVB-S2X/C/T,Edision Primo S2-IP,VU Zero
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на жоркин29 за този полезен пост
atuani (07-05-2019), Милен_ТТ (07-05-2019)
  #683  
Стар 07-05-2019
Аватара на Дзмей
Дзмей Дзмей не е на линия
Тотален наблюдател
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 145
Благодари: 75
Получил благодарност:
63 пъти в 27 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране A1 & Bulsat 39E

Здравейте, колеги.

Намирам се в Бахрейн, антената ми е 2.4 метра офсет. До скоро гледах А1 от 16Е с операторски приемник. Всички трнспондери си излизаха на задоволителни нива денонощно. Онзи ден завъртях на 39Е след като получих от новите приемници, поддържащи H265. Нивата през деня са дори по-силни от тези на 16Е, но между 8 и 9 вечерта рязко изчезват и трите траснпондера на А1, появяват се между 2 и 3 часа сутринта. 12309 получавам най-слабо, 12117 е най-силен. Снощи измерих с уреда и сигнал има, макар и по-слаб, нo тунера на приемника не го отчита. За сметка на това пък тези на Булсат се приемат. На уреда с точност мога да меря само DVB-S транспондери и настройвам антената по честотите на Bulsat. На тях през деня имам 14-15дб, а след 9 вечерта до 2 сутринта, 9-10дб. Точни нива по уред на А1 не мога да дам, но подозирам, че загубата е от същият порядък. Метъра ми е First Strike FS1, като на S2 трасподнерите отчита само наличието на сигнал, без да може да даде LOCK

Ако програмите изчезваха примерно от 12 вечерта до 6 сутринта изобщо нямаше да Ви занимавам, но от 9 до 12 вечерта си е най-гледаното време. Имам следните въпроси:

- Мислите ли, че си струва да опитам да настройвам антената по приемника с траспондерите на А1? (сложна операция, защото трябва да качвам телевизор на покрива)

- Мислите ли, че смяна на конвертора с нов ще има ефект? Сега съм с Inverto Black Ultra, четворен и е вече на близо 6 години. Не съм забелязал спад в поведението му до момента.

- Когато заъртя обратно на 16Е новият приемник отваря програмите, но след около 10 минути казва "STB is blocked, switch to home mux channel". Предполагам, че си търси Hellas и БНТ1 от там. Има ли какво да направя за да спре да се самоблокира приемника на 16Е и да гледаме от него поне докато все още А1 излъчват от там и намеря решение за 39Е.


Благодаря предварително на всички, които дадат идеи или решения!
Отговори с цитат
  #684  
Стар 07-05-2019
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,130
Благодари: 2
Получил благодарност:
439 пъти в 279 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дзмей Вижте мненията
Здравейте, колеги.

Намирам се в Бахрейн, антената ми е 2.4 метра офсет. До скоро гледах А1 от 16Е с операторски приемник. Всички трнспондери си излизаха на задоволителни нива денонощно. Онзи ден завъртях на 39Е след като получих от новите приемници, поддържащи H265. Нивата през деня са дори по-силни от тези на 16Е, но между 8 и 9 вечерта рязко изчезват и трите траснпондера на А1, появяват се между 2 и 3 часа сутринта. 12309 получавам най-слабо, 12117 е най-силен. Снощи измерих с уреда и сигнал има, макар и по-слаб, нo тунера на приемника не го отчита. За сметка на това пък тези на Булсат се приемат. На уреда с точност мога да меря само DVB-S транспондери и настройвам антената по честотите на Bulsat. На тях през деня имам 14-15дб, а след 9 вечерта до 2 сутринта, 9-10дб. Точни нива по уред на А1 не мога да дам, но подозирам, че загубата е от същият порядък. Метъра ми е First Strike FS1, като на S2 трасподнерите отчита само наличието на сигнал, без да може да даде LOCK

Ако програмите изчезваха примерно от 12 вечерта до 6 сутринта изобщо нямаше да Ви занимавам, но от 9 до 12 вечерта си е най-гледаното време. Имам следните въпроси:

- Мислите ли, че си струва да опитам да настройвам антената по приемника с траспондерите на А1? (сложна операция, защото трябва да качвам телевизор на покрива)

- Мислите ли, че смяна на конвертора с нов ще има ефект? Сега съм с Inverto Black Ultra, четворен и е вече на близо 6 години. Не съм забелязал спад в поведението му до момента.

- Когато заъртя обратно на 16Е новият приемник отваря програмите, но след около 10 минути казва "STB is blocked, switch to home mux channel". Предполагам, че си търси Hellas и БНТ1 от там. Има ли какво да направя за да спре да се самоблокира приемника на 16Е и да гледаме от него поне докато все още А1 излъчват от там и намеря решение за 39Е.


Благодаря предварително на всички, които дадат идеи или решения!

това е от високия FEC 5/6 който иска 11db сигнал
Отговори с цитат
  #685  
Стар 07-05-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоркин29 Вижте мненията
Тия дни сложих облъчвател правен точно за антената ми изработен от месинг.
Е кой го сметна точно за антената?По принцип първо се смята облъчвателя и тогава се проектира антената!Като гледам, е най вероятно, да е Инваком!
Отговори с цитат
  #686  
Стар 07-05-2019
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дзмей Вижте мненията
Имам следните въпроси:

- Мислите ли, че си струва да опитам да настройвам антената по приемника с траспондерите на А1? (сложна операция, защото трябва да качвам телевизор на покрива)

- Мислите ли, че смяна на конвертора с нов ще има ефект? Сега съм с Inverto Black Ultra, четворен и е вече на близо 6 години. Не съм забелязал спад в поведението му до момента.

- Когато заъртя обратно на 16Е новият приемник отваря програмите, но след около 10 минути казва "STB is blocked, switch to home mux channel". Предполагам, че си търси Hellas и БНТ1 от там. Има ли какво да направя за да спре да се самоблокира приемника на 16Е и да гледаме от него поне докато все още А1 излъчват от там и намеря решение за 39Е.

Благодаря предварително на всички, които дадат идеи или решения!

Дали ще настройваш на транспондерите на А1 или на Була е все едно, защото са на един лъч. Конвертора ти е един от най-добрите(поне доскоро така се твърдеше тук).Предполагам, че антената си я изцедил, включително и фокусното разстояние на конвертора, скю....всичко.
Старият приемник от 16Е не работи ли вече?
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #687  
Стар 07-05-2019
Аватара на Дзмей
Дзмей Дзмей не е на линия
Тотален наблюдател
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 145
Благодари: 75
Получил благодарност:
63 пъти в 27 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Дали ще настройваш на транспондерите на А1 или на Була е все едно, защото са на един лъч. Конвертора ти е един от най-добрите(поне доскоро така се твърдеше тук).Предполагам, че антената си я изцедил, включително и фокусното разстояние на конвертора, скю....всичко.
Старият приемник от 16Е не работи ли вече?
И аз мисля така, но онзи ден изцедих максимално 12482V на Булсат, който беше най-слаб и така удължих приемането на 12117 с около час. Затова си мислех дали ако имам възможност да настройвам по 12309 примерно, няма да има някакъв подобен ефект.

Старият приемник трябва да го върна в края на тази седмица. Това, което ми идва на ум е да намеря един приемник на була с някакъв базов пакет и след 9 поне ще се гледат основните програми. 12271H , 12214 V и 12194H се приемат 24/7.

Помня,че от старият Hellas се гледаше денонощно, сега от този има някаква рязка загуба за няколко часа, наясно съм че съм далече, но се чудя дали изпускам нещо.
Отговори с цитат
  #688  
Стар 07-05-2019
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

2.4 метра офсетка, колега дай една снимка да я видим, че ми стана интересно.
Отговори с цитат
  #689  
Стар 07-05-2019
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Голяма антена, но за съжаление, само размера и е голям. При офсет с такъв размер, фокусите са многобройни и дефакто не работи добре за размера си.
Това ако е парабола с такъв размер, ще изкърти мрака.
Имам наблюдения за офсет 1.60 какви усуквания правеше, представям си при още по-голяма каква е ситуацията

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #690  
Стар 08-05-2019
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Е защо да не работи добре? човека е в Бахрейн а това е доста извън петното на сателита, и въпреки това приема сигнал. Всичко е до настройка и експерименти.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
, , Антени, видове, купувам, Над, парабола, резултати, тях


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
парабола 2.80 благой САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 14-02-2013 09:31
Купувам парабола 210 см само за гр.Габрово ivancha6 Приключили продажби 12 09-09-2012 14:01
Купувам конвертор за парабола-Инверто Бойко Приключили продажби 0 14-09-2011 16:36
120 парабола фейкър САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 08-04-2011 12:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.