The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #81  
Стар 15-06-2010
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рйонков Вижте мненията
Я ме светни за 1но изделие което се прави с повече от 1 удар на "преса" както се изрази колегата по-горе???

Имаш ли си на идея колко тона натиск може да направи една машина в днешно време, че да и се налага да "удря" 3-4 пъти по някакъв си смешен алуминий?
Твърде буквално възприемаш метафорите на Въйко,а и нито едно изделие,не е от "чист " метал,а е сплав,някаква,заради механичните качества.А именно в производствака ,които видимо не познаваш /"комунистически"/,що ли се отличават с точни матрици и правилно проектирани и произведени продукти?Които се продават с нужният технически паспорт и коректно поднесени технически данни.за справка www.supral.ru
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #82  
Стар 15-06-2010
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nordligvind Вижте мненията
Те някои производители, които държят на авторитета си не си правят малки щамповъчни фабрички в задния си двор, а залагат на взривната обработка на материалите. В България има два вида производства на антени - ВОМ и всички останали. И там удоволствието е скъпо, но правят наистина здрави и добре проектирани антени и окачвания и като се замисли човек цената си заслужава до последната гайка
150 см и от злато да е ,няма да ти усилва сигнала ,както 2 метра от друг материал или производство...Т.е. гледаш "силен " сигнал с 300 кинтова 150-ка,е все едно с гаубица да стреляш по мухи,т.е. безсмислено....Оптимумът цена/качество е по-правилният показател при избор, а не абсолютизирането на който и да е вид скъпа,па макар и по-добра технология.При желания и на сев.полюс можеш да гледаш ягоди,но ще ти са златни като цена...Дали си струва?
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sarivano за този полезен пост :
heracle (16-06-2010)
  #83  
Стар 15-06-2010
Аватара на рйонков
рйонков рйонков не е на линия
rionkov
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 447
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 67 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Твърде буквално възприемаш метафорите на Въйко,а и нито едно изделие,не е от "чист " метал,а е сплав,някаква,заради механичните качества.А именно в производствака ,които видимо не познаваш /"комунистически"/,що ли се отличават с точни матрици и правилно проектирани и произведени продукти?Които се продават с нужният технически паспорт и коректно поднесени технически данни.за справка www.supral.ru
Айде сега не ми обяснявай как буквално съм възприемал казаното да не те цитирам за алуминия.. и ний от село сме чували за дуралуминий (дето не е чист метал) и сие.. Така и не ми отговори на въпроса... Кое изделие се прави с повече от един удар??? (може да го приемеш и буквално)
__________________
HONDA - The Power Of Dreams!KATHREIN - The Power Of HD!
Отговори с цитат
  #84  
Стар 15-06-2010
nordligvind nordligvind не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 120
Благодари: 0
Получил благодарност:
16 пъти в 13 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мисля че много хора започнаха да си затварят очите за това, че човек получава това, за което е платил.

@ sarivano
Никой не те спира да гледаш със селското изделие щом ти върши работата. Дори Въйко в една друга тема в един друг форум каза - лесно се настройва хубава антена, трудно се настройва кофти антена (перефразирам само). Та който е мазохист или иска да научи повече неща за разните антениа нека да лови северния лъч на Thor 6 с антената на баба, а ние мързелите нека да купуваме антени на ВОМ, Gibertini, Fracarro, Triax. Нека ни боли

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Т.е. гледаш "силен " сигнал с 300 кинтова 150-ка,е все едно с гаубица да стреляш по мухи,т.е. безсмислено....
Ето още един, който обезсмисли идеята на сателитната тв с един замах. Не ме разбирай погрешно. Всеки с определени ресурси може да си вземе една пресичка и да си мачка антенките в двора. Малко могат да си позволят да правят развойна дейност и производство отговарящо на някакви изисквания за качество, които не са изцяло адаптирани за българския пазар на тенекии. И не на последно място едва ли има много хора, които ползват антената си с диаметър 150см само на хотбърд и хелассат.

P.S. Най-голямата ВОМ-ска антена не е едва 150 см.

Последно редактирано от nordligvind : 15-06-2010 на 02:03
Отговори с цитат
  #85  
Стар 15-06-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Сега все още се произвеждат антени по взривна технология и франсето спомена за БОМ.Явно че малко или си изостанал или не си допрочел и не си се информирал.При взривното производство на антените се "гърмят" по три пъти,ти ми кажи защо,нали ги разбираш тези работи.Също така предполагам знаеш колко брак има и колко пъти се цепи материала.



@рйонков,не ми се влиза в безмислени дискусии как се обработва метал а и не е нужно.А и в края на краищата всяка фирма си избира технологията.По неведоми пътища успях да се сдобия с метериали и литература за изработка на антени от алуминий.На всеки е ясно че може да се изпращи още от първия път но щом инженерите са преценили че въпросната фирма ще ги удря по 4 пъти с увеличаващ се натиск всеки път а не изведнъж значи има защо.
И понеже предполагам си доста навътре в материята то трябва да си на ясно че за алуминиеви антени не се използва дурал защото е прекалено специфичен материал и не е подходящ.

Цитирай:
Я ме светни за 1но изделие което се прави с повече от 1 удар на "преса" както се изрази колегата по-горе???
Цилиндрични казани и тенджери.И го правят защото използват метода на "дълбоко изтегляне" и то на няколко етапа.Говорим за качествени изработки.Сега какво,няма преса която не може да "смачка" от първия път едно парче неръждавейка ли?!

Последно редактирано от Въйко : 15-06-2010 на 02:13
Отговори с цитат
  #86  
Стар 15-06-2010
Аватара на рйонков
рйонков рйонков не е на линия
rionkov
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 447
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 67 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Айде сега направи разлика между изтегляне, валцоване... и удар с преса...
__________________
HONDA - The Power Of Dreams!KATHREIN - The Power Of HD!
Отговори с цитат
  #87  
Стар 15-06-2010
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рйонков Вижте мненията
Айде сега не ми обяснявай как буквално съм възприемал казаното да не те цитирам за алуминия.. и ний от село сме чували за дуралуминий (дето не е чист метал) и сие.. Така и не ми отговори на въпроса... Кое изделие се прави с повече от един удар??? (може да го приемеш и буквално)
Знаеш ли, дреме ми на шлифера,кой е от село,кой е от мегаполис...Ама,честно))))а по темата с "удари","натиск на пресата" или " взрив в матрица" си спори с Въйко,той е по-"хеви метъл" ,доколкото разбирам от постовете му./по в час със студената обработка на металите/))Смисълът на дискусията/поне доколкото аз го разбирам/ ,е не да си мерим конверторите,а намерим оптимума цена/качество при гледането на сат.тв у нас....иначе за "колекционери" има всякакви ценови категории,но да ми висят 300 кинта на покрива само щото са ВОМ,но са си тези 150 см с усилване като ,които и да е 150 см(с плюс-минус dB от разликата в технологията на производство),нещо не ми се връзва.
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 15-06-2010 на 02:08
Отговори с цитат
  #88  
Стар 15-06-2010
Аватара на рйонков
рйонков рйонков не е на линия
rionkov
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 447
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 67 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Знаеш ли, дреме ми на шлифера,кой е от село,кой е от мегаполис...Ама,честно))))а по темата с "удари","натиск на пресата" или " взрив в матрица" си спори с Въйко,той е по-"хеви метъл" ,доколкото разбирам от постовете му./по в час със студената обработка на металите/))Смисълът на дискусията/поне доколкото аз го разбирам/ ,е не да си мерим конверторите,а намерим оптимума цена/качество при гледането на сат.тв у нас....иначе за "колекционери" има всякакви ценови категории,но да ми висят 300 кинта на покрива само щото са ВОМ,но са си тези 150 см с усилване като ,които и да е 150 см(с плюс-минус dB от разликата в технологията на производство),нещо не ми се връзва.
Пич, не знам на колко години си, аз съм на 42 и съм се убедил, че такова животно няма - евтино и хубаво, след като си се хванал с това хоби ще ръсиш кинти и това е, остави тия турски антени за жителите на столипиново и други подобни, до сега ми трошат 2 триакса 110 зимата с лед, ама не съм се отказал да си ползвам пак същия тип антена само щото струва 140 кинта, така, че ако не можеш да си позволиш 1 хоби по-добре не се захващай с него! Не говоря конкретно за теб а по принцип
__________________
HONDA - The Power Of Dreams!KATHREIN - The Power Of HD!
Отговори с цитат
  #89  
Стар 15-06-2010
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nordligvind Вижте мненията
Дори Въйко в една друга тема в един друг форум каза - лесно се настройва хубава антена, трудно се настройва кофти антена (перефразирам само).


Ето още един, който обезсмисли идеята на сателитната тв с един замах. Не ме разбирай погрешно. И не на последно място едва ли има много хора, които ползват антената си с диаметър 150см само на хотбърд и хелассат.
Настройва се ,каквато и да е антена,дори "многофокусна")))стига да знаеш какво правиш.Действително марковата става с един замах,"селската" с два...и до тук с "удобствата".И гледаш,това ,което ти се гледа...Безсмислено е да изпъваш многометрови платна/поне според мен/,за някакъв си северен лъч на ТОр ,който я погледна 1 път в годината,я не ))))Въпрос на гледна точка...А идеята за сателитната телевизия,както я формулира е доволно проста в нейният потребителски аспект-прибираш се - пускаш-гледаш...А не си пълниш главата в кое време на денонощието ти насича или се радваш като негър на консервна кутия,когато не ти насича.Всяко нещо си има цена.))))Искаш да гледаш екзотики,мяташ мангизите за 3 метрова и си в джаза/не бих нарекъл "инвестиция" купуването на антена или приемник/.КЕФ-ЦЕНА НЯМА))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 15-06-2010 на 02:32
Отговори с цитат
  #90  
Стар 15-06-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рйонков Вижте мненията
Айде сега направи разлика между изтегляне, валцоване... и удар с преса...
Мисля че не си прочел това кото съм ти написал по-горе:
Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
...@рйонков,не ми се влиза в безмислени дискусии как се обработва метал а и не е нужно.А и в края на краищата всяка фирма си избира технологията....
И да влезем в тази дискусия до къде ще стигнем?Ще изпишем няколко страници безмислени постове което няма да доведе до никъде.
Ако смяташ че това което съм написал за малките и по-големите антени не е вярно то напиши един пост в което да ме убориш и с удоволствие ще си призная грешката и ще се извиня на хората че сум ги подвел.Ако не го направиш ще си помисля че просто говориш принципни работи...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Антени, сателитни, турски


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
как да си свържа 2 сателитни антени към булсатком приемник ааааааа Въпроси и отговори 13 03-03-2011 11:33
Стойки за сателитни антени! koko313 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 5 19-07-2010 10:49
Новите турски сериали! :D макс+ Дъра-Бъра 4 21-06-2010 10:00
САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Рувас САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 04-06-2010 14:54
Блокбастъри и турски сериали по bTV Cinema ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 09-12-2009 10:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.