The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 02-07-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Не знам, може би не мога да чета, но го разбрах така:
Пише от приемникът върху хард по мрежата.
Този запис го плейва нормално от приемникът, но записът му "сеца" от лаптопът. Този лаптоп е с не лоши параметри и остава да си настрои коректно софта да му използва хардуера.
Ако не съм разбрал писанията, сори
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
Бобсано (03-07-2018)
  #22  
Стар 03-07-2018
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Cool

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Не е съвсем така. Vti и BH ползват за основа оригиналния имидж с оригиналните драйвери на VU с портвани плъгини. Няма гаранция ,че ОпънПли или OE-A базираните ще работят коректно с хардуера. Пример USB тунера който ползвам, но това е друга тема.
Ахам. Мхм... Ясно, колега. Еми... Ок. Добре. При това положение мога да тествам тези дни и с посочените от теб имиджи. Дано наистина има подобрение при тях и поне записите от ИПТВ каналите да се оправят. Мерси много за информацията, която даваш. : ))) ; )))

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
Не знам, може би не мога да чета, но го разбрах така:
Пише от приемникът върху хард по мрежата.
Този запис го плейва нормално от приемникът, но записът му "сеца" от лаптопът. Този лаптоп е с не лоши параметри и остава да си настрои коректно софта да му използва хардуера.
Ако не съм разбрал писанията, сори
Ами... Да, колега. Правилно си разбрал, но и аз забравих да спомена, че същите записи, които съм правил са тествани на още два, три лаптопа и компютъра, които дори са по - добри и по - мощни от моя лаптоп, но и при тях се получават същите проблеми за които става на въпрос. Иначе мерси и на теб за пореден път, че се включваш в темата. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #23  
Стар 03-07-2018
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Arrow

Здравейте отново. Значи. Въпреки премеждията аз продължавам с пробите и тестовете. Та, стигнах до там, че опитах с другите имиджи като Vti и BlackHole, но положението не се подобри много. Та с Vti имиджа направих необходимите настройки за записите, но при този имидж като пусна да се записва даден канал започва едно зареждане и мислене от страна на приемника и въобще не се получава записа. С Blackhole имиджа положението е доста по - добре, що се отнася до правенето на записите. С него се оправиха и записите от ИПТВ каналите, но за съжаление главния проблем със записите от 4К каналите си остава. Иначе бях обещал да постна снимки от диспечера на задачите по време на запис и ето ги и тях:

1. http://store.picbg.net/pubpic/79/FF/...91028879ff.jpg
2. http://store.picbg.net/pubpic/E7/F6/...f48ce5e7f6.jpg

А що се отнася до това да направя същата процедура с VLC плеъра на лаптопа ми, то записа на 4К канал по този начин поне засега е невъзможен, защото като пусна 4К канал на VLC плеъра, то тръгва само звук от самия канал и няма картина, а когато превключа на друг 4К канал самия VLC плеър като, че ли блокира и се налага да го спирам. Но все пак продължавам, да се интересувам какво да направя, когато свържа кроснатия мрежови кабел, който между другото закупих вчера, към двете устройства??? Надявам се, че ще се намери някой добър човек, който да ми каже. Мхм... Еми... Ок. Добре. Това е засега, което мога да дам като информация относно моите проблеми. Отново, ще чакам за отзиви и включвания от ваша страна. Още веднъж благодаря предварително на всички. До скоро. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #24  
Стар 03-07-2018
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Идеята на кроснатия кабел е да свържеш с него директно приемника с лаптопа, т. е. да не ползваш като посредник рутер, суич или нещо подобно. По този начин се елиминира вероятността посредникът да е причина за намаляване скоростта на обмена.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldman за този полезен пост :
Бобсано (03-07-2018)
  #25  
Стар 03-07-2018
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Старче,прав-кроснат кабел,от доста години е "исти курац" ЛАН картите си го познават...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
Бобсано (03-07-2018)
  #26  
Стар 03-07-2018
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Понеже пита човекът …...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldman за този полезен пост :
Бобсано (03-07-2018)
  #27  
Стар 03-07-2018
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Идеята на кроснатия кабел е да свържеш с него директно приемника с лаптопа, т. е. да не ползваш като посредник рутер, суич или нещо подобно. По този начин се елиминира вероятността посредникът да е причина за намаляване скоростта на обмена.
Ахам. Ясно. Мхм... Ок колега, но все пак след като ги свържа двете устройства, трябва ли да се правят някакви настройки и има ли нещо друго, което се прави, за да е всичко ок!? И така... Ок. Добре. Благодаря ти, че се включи. : ))) ; )))

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Старче,прав-кроснат кабел,от доста години е "исти курац" ЛАН картите си го познават...
Ахам. Ясно, колега. Ок. Добре. Ще го имам в предвид. Мерси много и на теб за пояснението. : ))) ; )))

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Понеже пита човекът …...
Да. Ок. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #28  
Стар 04-07-2018
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Post

Здравейте отново, хора. Значи. Да докладвам докъде стигнах с опитите, пробите и тестовете по моите проблеми. Ами... Та, вчера реших сам да проверя теста с кроснатия мрежови кабел. Намерих из нета няколко неща, които ми помогнаха да направя настройките на лаптопа и приемника ми и след като ги настроих със статични ип адреси и следователно свързах кроснатия мрежови кабел помежду им видях, че вече връзката премина от 100 Мб/с на 1 Гб/с. И при това положение реших отново да направя запис по същия начин, както досега и за съжаление след като пуснах готовите записи на лаптопа, проблемите си останаха. Цикленето, бавенето и прекъсването на картината и звука не се оправиха. Еми... Също така днес реших да обновя драйверите на мрежовата карта на лаптопа ми и след обновяването ефекта беше нулев. И така... Ок. Добре. Надявам се, че все ще се намери някой колега, който наистина да каже откъде идват тези проблеми. Мхм... Отново, ще чакам за всякакви отзиви и съвети от ваша страна. Благодаря много за пореден път. До скоро. : )))) ; ))))
Отговори с цитат
  #29  
Стар 04-07-2018
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Ако това ти е инфото за видеото дето го записваш:
Цитирай:
General
Format : MPEG-TS
File size : 643 MiB
Duration : 3 min 27 s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 25.9 Mb/s

Video
ID : 511 (0x1FF)
Menu ID : 20900 (0x51A4)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@Main
Codec ID : 36
Duration : 19 h 50 min
Bit rate : 24.1 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 50.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.058
Stream size : 201 GiB
Encryption : TPS-Crypt or Viaccess
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : HLG / BT.2020 (10-bit)
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
-твоят лаптоп ще му е много зор да го плейне. Трябва да го записваш с друг кодек , примерно AVC с 25 fps и по-нисък Bit rate!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gentu за този полезен пост :
Бобсано (04-07-2018)
  #30  
Стар 04-07-2018
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Мхм... Да, колега. Това ми е инфото за видеото, което записвам. Е то има ли начин да записвам с други параметри!? Аз поне не знам за друг начин на записване. Но все пак, ако има, че съм благодарен да ми кажете как става! Мхм... Еми... Ок. Добре. Все пак отново, ще чакам за други отговори по въпроса. Мерси много за информацията и на теб. : )))) ; ))))
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
, записите, каналите, Мрежата, от, ПО, проблеми, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мрежата да се яви немедленно!!! Въйко Дъра-Бъра 2 06-01-2013 10:34
БНТ1-HD в мрежата на NET1. pe6o1975 Оператори в гр. СОФИЯ 11 10-06-2012 19:12
Проблеми с каналите от пакет ОРБИТАЛ ex-Irdeto2 Кошче 5 08-05-2011 22:58
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 05:50
Azbox Premium - проблеми с достъп до харда през мрежата VictorB AZBOX 3 09-07-2009 14:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.