The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-12-2018
Аватара на gogo102
gogo102 gogo102 не е на линия
Сат и Рок Любител
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Silistra
Мнения: 621
Благодари: 552
Получил благодарност:
138 пъти в 85 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране Подръжка на сетинг Е2

Въпроса ми е по скоро към тези,които не ползват готови сетинги,а си ги обновяват и подържат сами.Кой според вас е най подходящия софт за тази цел.Питам защото от доста време се мъча и нещо не се получават нещата.Аз съм с АТВ 6.2.Като сканирам се получава дублиране на честоти и канали или пък се изчезват каналите от букетите и т.н.И стигнах до извода,че с Атв,няма да стане това което целя.
Благодаря!
__________________
Receiver-(VU+Uno4K-VTI Image-15.0.2);(VU+Duo4KSE-VTI Image-15.0.2)(Octagon SF8008(Single)-OpenPli 8.3); Антени-(Параклипс 1.80-Invacom(Single) и Пасат 2.20-Black Twin Inverto)(90E-34.5W);TV-LG Oled65CX3La & Philips 50PUS6809/12
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12-12-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Би ли споделил какво им е на готовите сетинги?
Винаги ми е било интересно какво толкова не им харесвате, какъв точно ви е проблема със сетингите?

Наясно ли сте какво представляват тези сетинги, какво съдържат и какви може да бъдат разликите с подготвените от друг сетинги?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12-12-2018
Аватара на gogo102
gogo102 gogo102 не е на линия
Сат и Рок Любител
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Silistra
Мнения: 621
Благодари: 552
Получил благодарност:
138 пъти в 85 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Би ли споделил какво им е на готовите сетинги?
Винаги ми е било интересно какво толкова не им харесвате, какъв точно ви е проблема със сетингите?

Наясно ли сте какво представляват тези сетинги, какво съдържат и какви може да бъдат разликите с подготвените от друг сетинги?
На мен,конкретно не ми допада подредбата на букетите по градуси и оформянето на самите букети на отделни пакети.Също често ми се е случвало да коригирам дали честоти,дали Sr или fec,dvb-s;dvb-s2,понеже няма сигнал.И най ми е добре и удобно,като си го направя сам.Вярно,че това иска повече време
__________________
Receiver-(VU+Uno4K-VTI Image-15.0.2);(VU+Duo4KSE-VTI Image-15.0.2)(Octagon SF8008(Single)-OpenPli 8.3); Антени-(Параклипс 1.80-Invacom(Single) и Пасат 2.20-Black Twin Inverto)(90E-34.5W);TV-LG Oled65CX3La & Philips 50PUS6809/12
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12-12-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gogo102 Вижте мненията
Въпроса ми е по скоро към тези,които не ползват готови сетинги,а си ги обновяват и подържат сами.Кой според вас е най подходящия софт за тази цел.Питам защото от доста време се мъча и нещо не се получават нещата.Аз съм с АТВ 6.2.Като сканирам се получава дублиране на честоти и канали или пък се изчезват каналите от букетите и т.н.И стигнах до извода,че с Атв,няма да стане това което целя.
Благодаря!
Моите сетинги са от 10-12 години поне, само си актуализирам букетите,ако има промяна на транспондерите! На всички приемници са еднакви. Не ползвам на Канибали и подобни, защото не ми харесва подредбата им, а и не искам да си образувам семейни проблеми, ако подредбата на букетите е различна и се променя

Ползвам Dreamset има и други програми!
Относно АТВ 6.2 не разбирам, какъв проблем ти се получава, може би не ти е актуален satellites, може и нещо да си омацал, защото не споменаваш как действаш!

Не си формулирал точно каква е целта ти, ако искаш на всички приемници да се еднакви букетите, ползвай това което съм написал, ако искаш нещо друго, тогава го формулирай ясно и точно!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12-12-2018
Аватара на gogo102
gogo102 gogo102 не е на линия
Сат и Рок Любител
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Silistra
Мнения: 621
Благодари: 552
Получил благодарност:
138 пъти в 85 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Моите сетинги са от 10-12 години поне, само си актуализирам букетите,ако има промяна на транспондерите! На всички приемници са еднакви. Не ползвам на Канибали и подобни, защото не ми харесва подредбата им, а и не искам да си образувам семейни проблеми, ако подредбата на букетите е различна и се променя

Ползвам Dreamset има и други програми!
Относно АТВ 6.2 не разбирам, какъв проблем ти се получава, може би не ти е актуален satellites, може и нещо да си омацал, защото не споменаваш как действаш!

Не си формулирал точно каква е целта ти, ако искаш на всички приемници да се еднакви букетите, ползвай това което съм написал, ако искаш нещо друго, тогава го формулирай ясно и точно!
Ползвам Deamset.Атв 6.2 го ъпдейтвам почти всеки ден.Така,че satelites.xml,трябва да е актуален.Сканирам на ръчен режим всички честоти като гледам по Flaysat и ако някоя липсва я добавям.След това рестартирам приемника и зареждам листа в Dreamset.И като отворя edit seting всички честоти ги има по два пъти,с изключение примерно на двете нови които съм добавил
__________________
Receiver-(VU+Uno4K-VTI Image-15.0.2);(VU+Duo4KSE-VTI Image-15.0.2)(Octagon SF8008(Single)-OpenPli 8.3); Антени-(Параклипс 1.80-Invacom(Single) и Пасат 2.20-Black Twin Inverto)(90E-34.5W);TV-LG Oled65CX3La & Philips 50PUS6809/12
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12-12-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gogo102 Вижте мненията
Ползвам Deamset.Атв 6.2 го ъпдейтвам почти всеки ден.Така,че satelites.xml,трябва да е актуален.Сканирам на ръчен режим всички честоти като гледам по Flaysat и ако някоя липсва я добавям.След това рестартирам приемника и зареждам листа в Dreamset.И като отворя edit seting всички честоти ги има по два пъти,с изключение примерно на двете нови които съм добавил
Може и по 10 пъти на ден да ъпваш, но това няма нищо общо с satelites.xml, когато задаваш ръчно транспондери, дублираш наличните! Сложи си актуален satelites.xml, мрежово сканиране с предварително триене и тогава виж дали ти се дублират !
http://satellites-xml.org/
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
gogo102 (12-12-2018)
  #7  
Стар 12-12-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,392
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И като го сложи и утре ъпне ативито,ще му презапише дефолтския ,който идва с готов имидж,затова става мазало!Не трябва да се ъпва всичко,а избирателно,а ако мене питаш, ъпа прави само главоболия!Минимум на 1 година,ако всичко ти работи!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12-12-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Е ако го сложи в /etc/enigma2 има приоритет пред /var/tuxbox
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
yavor1 (12-12-2018)
  #9  
Стар 12-12-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
И като го сложи и утре ъпне ативито,ще му презапише дефолтския ,който идва с готов имидж,затова става мазало!Не трябва да се ъпва всичко,а избирателно,а ако мене питаш, ъпа прави само главоболия!Минимум на 1 година,ако всичко ти работи!
Може при теб да е така, но при мен определено е както съм го написал
Няма как да си прав, защото съм си задал транспондер 36,1Е за линеен конвертор, т.к. на 36Е има транспондери с линейна и кръгова поляризация, няма как с един конвертор
Ползвам мултифийд на НН мотор, ако има значение
Знаеш че съм фен на мултибуут и ежедневното ъпдейтване, така че ако си прав, то ежедневно трябва и да си зареждам запаметените сетинги на повече от 10 имиджа
P.S. Забелязах,че oldgraf те е светнал защо не си прав!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12-12-2018
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

/etc/enigma2 има приоритет пред /etc/tuxbox

Това е златно правило и след чиста инсталация веднага копирам в /etc/enigma2
моят си satelites.xml и epgpids.custom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
е2, на, подръжка, сетинг


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Булсат сетинг Sentello САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 18 07-06-2015 17:15
сетинг за neutrino unispot GOLDEN MEDIA 3 05-09-2013 19:06
Проблем със сетинг-и avtosat DREAMBOX 8 17-12-2012 19:59
ACamd latest - вече с CCcam подръжка Чък Норис Емулатори 4 09-01-2011 02:33
ТВ с подръжка на DVB-C netman КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 0 03-05-2008 11:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.