The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 17-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нито съм си пийнал, нито са ми глуповати въпросите! Напълно съм сериозен за всеки един въпрос, който задавам> моля, помогни ми за казуса, който описах по-горе!

Последно редактирано от Друнклол : 17-04-2017 на 13:49
Отговори с цитат
  #62  
Стар 17-04-2017
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

С един сателитен приемник ще гледаш едно и също на всички телевизори.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 17-04-2017
eMTech 300 eMTech 300 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Малта
Мнения: 582
Благодари: 319
Получил благодарност:
224 пъти в 143 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Нито съм си пийнал, нито са ми глуповати въпросите! Напълно съм сериозен за всеки един от въпрос, който задавам> моля, помогни ми за казуса, който описах по-горе!
Нека и аз се намеся .Чета тази тема от няколко дена , но прави впечетление , че ти найстина не четеш или се подиграваш със колегите ! Това последното което си пуснал като линк 1во е от форум за автомобили 2ро е от 17-05-08, 15:29 . Пич ти не си сериозен МЕКО казано . Ако толкова много искаш да се присъидениш към семейството на сат потребители , трябва да си готов на компромиси ! А ти разсъждаваш като някоя ЖЕНА !!! кабели не искам да не се виждат , ама не може ли безжично . Пък сигнала да е по бърз от съседа . Не знам от къде си , но това е несериозно , върви занимавай оня форум за офф роуд Аз имам около 10 000 канала но от тях си ибирам до 300 канала и ги имам по всяко време без да ми прекъсват и тем подобни и не се оплаквам , че ми е скъпо или имам кабели Толкова от мен .
Отговори с цитат
  #64  
Стар 17-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
С един сателитен приемник ще гледаш едно и също на всички телевизори.
Да точно така е!!!! АЗ ИСКАМ ДА ИМАМ ЕДИН ТЕЛЕВИЗОР! Просто искам до този телевизор да се стига безжично! Възможно ли е ?
Обяснил съм го максимално подробно ето в този пост! :
Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Много полезно!! Благодаря! Това ще ми влезе в чудесна употреба!
Явно е, че не съм задал качествено въпроса, защото не ме разбират. Идеята е да стане така - инсталацията да е както следва : Сателитна чиния - това малко страхотно кабелче - Коаксионен кабел - Декодер. Ясно е че няма да стане без никакви кабели. Декодерът вече ще влиза вътре в стаята от антената до него ще има кабели. Въпросът е да стане с максимално малко количество кабели и колкото може по-тънки! НО - от тук нататък искам да стане нещо такова - като в този линк:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=33512
Така - той говори за това, че от телевизора ще предава безжично сиглана към другите си телевизори из къщата и това е нещо което е постижимо и ясно се вижда, че може да се напарви.
Моят въпрос е - ще мога ли да сложа безжично устройство, подобно на това, за което се вижда, че има и има, но то да не предава сигнал - телевизор - телевизор, а да направо сигнал - устройство - телевизор. Т.е. След декодера (до който се стига с кабели) безжично да стигна до телевизора ми, който е на 5-6 метра, в друга стая?
Ако не се разбира, моля казвайте, за да доуточним!
Моля, помогни ми, точно как да стане!
Отговори с цитат
  #65  
Стар 17-04-2017
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ако правилно те разбирам, искаш приемникът да ти е в едната стая, а телевизорът - в другата? Как тогава ще превключваш каналите - ще тичаш до другата стая ли?
Отговори с цитат
  #66  
Стар 17-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eMTech 300 Вижте мненията
Нека и аз се намеся .Чета тази тема от няколко дена , но прави впечетление , че ти найстина не четеш или се подиграваш със колегите ! Това последното което си пуснал като линк 1во е от форум за автомобили 2ро е от 17-05-08, 15:29 . Пич ти не си сериозен МЕКО казано . Ако толкова много искаш да се присъидениш към семейството на сат потребители , трябва да си готов на компромиси ! А ти разсъждаваш като някоя ЖЕНА !!! кабели не искам да не се виждат , ама не може ли безжично . Пък сигнала да е по бърз от съседа . Не знам от къде си , но това е несериозно , върви занимавай оня форум за офф роуд Аз имам около 10 000 канала но от тях си ибирам до 300 канала и ги имам по всяко време без да ми прекъсват и тем подобни и не се оплаквам , че ми е скъпо или имам кабели Толкова от мен .
Не пич, искам да направя интелигентна система, която да използва колкото се може по-добри технологии, така че да няма кабели и допълнителни карти, марти, тем подобни (от картите няма да се измъкна май!). Не разсъждавам като жена, просто искам да съм естетически издържан. Парите не са проблем! Съотнешението цена - качество е основополагащото в случая. Това, че имаш 10 000 канала ми подсказва, че ако искаш, наистина можеш да си много полезен в тази тема, като ми кажеш какъв точно приемник да си избера, така че да разкодирам максимален брой канали! Моля, помогни ми!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 17-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Ако правилно те разбирам, искаш приемникът да ти е в едната стая, а телевизорът - в другата? Как тогава ще превключваш каналите - ще тичаш до другата стая ли?
Ако всичко е безжично, това не би било проблем, възможно ли е?!
А с някое мощно дистанционно мога да мина и през стена май ?
Отговори с цитат
  #68  
Стар 17-04-2017
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виж това:https://www.aliexpress.com/item/PA-T...308.4.7.ZhJOl7
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ПоповП за този полезен пост :
Друнклол (17-04-2017)
  #69  
Стар 17-04-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Ако всичко е безжично, това не би било проблем, възможно ли е?!
А с някое мощно дистанционно мога да мина и през стена май ?
С някое мощно дистанционно можеш да повикаш кораба майка да си те прибере.

Упорито отказваш да четеш и продължаваш да задаваш едни и същи въпроси. Кажи ми ти какво разбра от тази тема. Какво си прочел извън форума и какво разбираш от всичко изписано. Пак ти казвам, чети! Това не е нещо, което да научиш със два-три въпроса. А всичките упражнения между стаите ще забавят допълнително сигнала до телевизора. Доколкото разбрах, това те дразнеше в началото.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
Вас (17-04-2017)
  #70  
Стар 17-04-2017
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Айдееее.......... ако някой прочете първи пост, там се говори за страшния проблем от забавяне на сигнала от този на комшията, особено "дразнещо" при футболен мач
Ако се направи всичко безжично, да не стане мача да свърши, а ти да си още в първото полувреме......
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
eMTech 300 (17-04-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 23:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 22:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.