The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-07-2018
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, сега се сещам, че ако се смени тап-а с по-малко затихване- този от който ти влиза кабела в жилището - е можело да мине без усилвател. Там се намаля сигнала, защото би трябвало да е силен по щтранга, а после ти пак го усилваш. Помисли над това, ако ти е видим "разклонители" пред входната врата
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #12  
Стар 12-01-2020
НаниГ НаниГ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 58
Благодари: 11
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
темата е доста стара, но имам сходен проблем с автора и затова не отварям нова тема.

Живея в къща и навремето като са изграждали мрежата всички кабели и разклонения са замазани в стените. Има един единствен сплитер, който е видим, но не съм сигурна, че това е първото разклонение в къщата. Във всяка стая има розетка, в която влиза кабела, който се включва в съответния телевизор.

Имам проблем със сигнала на цифровата кабелна телевизия, през седмицата идваха техниците, замериха и установиха, че сигнала е слаб. Смениха няколко F конектора, но няма голяма разлика. Проблема се отчита на третия етаж. Там освен смяна на конектор, премахната и затихването от розетката в едната стая.


Попитах за усилвател, но като не зная къде е първото разклонение казаха, че не може нищо да се направи на този етап. Вариант било да се пуснат нови кабели.

Задължително ли е усилвателя да се сложи непосредствено преди първото разклонение или може да се сложи и по-рано?
Може ли да се сложи на основния кабел, който влиза в къщата, но извън нея. Не знам дали ще ме разберете. Там също смениха един конектор.
Не получих отговор на този въпрос от техниците и затова се допитвам до Вас.

Моля дайте съвет как да процедирам. Не си представям да разкъртя един етаж, за да видя къде са разклоненията и кое от тях е първото.

Благодаря предварително за Вашето съдействие.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 12-01-2020
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,135
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
512 пъти в 364 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може да сложиш усилвател на входния кабел,но вземи мерки да не влиза вода в него,след като ще е отвънАко има подобрение,но има още какво да се желае,може да сложиш още един,след първияУспех!

Последно редактирано от бендо : 12-01-2020 на 20:11
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на бендо за този полезен пост :
НаниГ (12-01-2020)
  #14  
Стар 12-01-2020
Аватара на adak
adak adak не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 131
Благодари: 23
Получил благодарност:
24 пъти в 19 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от НаниГ Вижте мненията
Здравейте,
темата е доста стара, но имам сходен проблем с автора и затова не отварям нова тема.

Живея в къща и навремето като са изграждали мрежата всички кабели и разклонения са замазани в стените. Има един единствен сплитер, който е видим, но не съм сигурна, че това е първото разклонение в къщата. Във всяка стая има розетка, в която влиза кабела, който се включва в съответния телевизор.

Имам проблем със сигнала на цифровата кабелна телевизия, през седмицата идваха техниците, замериха и установиха, че сигнала е слаб. Смениха няколко F конектора, но няма голяма разлика. Проблема се отчита на третия етаж. Там освен смяна на конектор, премахната и затихването от розетката в едната стая.


Попитах за усилвател, но като не зная къде е първото разклонение казаха, че не може нищо да се направи на този етап. Вариант било да се пуснат нови кабели.

Задължително ли е усилвателя да се сложи непосредствено преди първото разклонение или може да се сложи и по-рано?
Може ли да се сложи на основния кабел, който влиза в къщата, но извън нея. Не знам дали ще ме разберете. Там също смениха един конектор.
Не получих отговор на този въпрос от техниците и затова се допитвам до Вас.

Моля дайте съвет как да процедирам. Не си представям да разкъртя един етаж, за да видя къде са разклоненията и кое от тях е първото.

Благодаря предварително за Вашето съдействие.
По спомени от около 10 години,на 1 телев.са нужни 57-60децибела,но цифровия сигнал особенно във високите честоти се нуждае от доста други параметри.Да не е пресилен,особенно когото е студено,тоест от НОД-а да тръгва коректно ако сигнала е лош вие пак ще усилите лош .Ако кабела се е овлажнил.окислил.распънал ще има проблем,особенно в ерата на HD ,UHD.Съветвам ви без уред,съвсем любителски,да вземете едно парче кабел и от изхода на елемента да го дръпнете до пробленото тв. временно .Така.ако има замазан елемент или дефектен кабел ще го заобиколите.
__________________
Аз знам че нищо не знам
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на adak за този полезен пост :
НаниГ (12-01-2020)
  #15  
Стар 12-01-2020
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,135
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
512 пъти в 364 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За усилвателя трябва да пуснеш и захранване(220V),все още се намират ефтинджоски до 20лв.,които могат да ти свършат работа,има и с вградени сплитери
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на бендо за този полезен пост :
НаниГ (12-01-2020)
  #16  
Стар 12-01-2020
Аватара на adak
adak adak не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 131
Благодари: 23
Получил благодарност:
24 пъти в 19 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бендо Вижте мненията
За усилвателя трябва да пуснеш и захранване(220V),все още се намират ефтинджоски до 20лв.,които могат да ти свършат работа,има и с вградени сплитери
Ами ако е с модем и трябва обратен канал?
__________________
Аз знам че нищо не знам
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12-01-2020
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Най-добре измислете път за нови кабели и не се занимавайте с усилватели и различни гимнастики. Колегата по-горе е казал - ако сигналът е лош, вдигате и шума, тоест същата работа. След като са дошли, сменяли са конектори и т.н. и пак е същото - вероятно проблемът е в кабелите. Ако техниците си знаят работата, за 20мин. ще установят къде и дали има елементи под мазилки. Лично аз не вярвам да има, щом един се вижда, вероятно е само той. Но ако кабелите са стари, вероятно там е заровено кучето и ще дадете излишни пари. Нови кабели - чиста работа.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
НаниГ (12-01-2020)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
кабелна, Мрежа, на, ПО, сигнал, Усилване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Станции за кабелна мрежа HCS200 на Тераком Русе Снежана ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 0 05-10-2016 13:01
Мрежа,как??? Супер Нова DREAMBOX 4 12-07-2011 02:17
Ziggo добави Sci-fi в своята кабелна мрежа ТИНТИН КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 0 16-04-2009 16:46
Трикове за усилване на сигнала Джак DREAMBOX 6 19-04-2008 01:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.