The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-10-2015
Аватара на Chello Central Europe
Chello Central Europe Chello Central Europe не е на линия
Представител на каналите от групата на Chello Zone за България
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,979
Благодари: 4
Получил благодарност:
213 пъти в 171 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интервю с Уилям Хърт за „ХОРА“ - повече за премиерния сериал на AMC

Интервю с Уилям Хърт за „ХОРА“ - повече за премиерния сериал на AMC,
който ще стартира на 23 октомври в 23.00 ч.


УИЛЯМ ХЪРТ В РОЛЯТА НА ДОКТОР ДЖОРДЖ МИЛИКАН




Разкажете ни нещо за идеята на „ХОРА“.
Става дума за съжителството на хора и хуманоидни роботи в домашни условия. Това е филм за изкуствения интелект.

Вие изпълнявате ролята на Джордж. Каква е неговата история?
Джордж е пенсиониран инженер, който е участвал в създаването на първите серии на тези роботи. Неговата специалност е механика и хидравлика, а не изкуствен интелект. Задачата му е била да накара робота да изпълнява командите на компютъра. По-късно той излиза в пенсия и се оттегля да живее заедно със съпругата си до нейната смърт. След което заживява с домашен робот от първата серия на име Оди (в ролята – Уил Тюдор).

Джордж получава слаб удар, при който загубва спомените за съпругата си. Той е бил безкрайно отдаден и привързан към нея. Двамата са имали чудесна връзка. Оди изпълнява ролята на тяхно дете, но всъщност той е банка, съхраняваща спомените на Джордж за връзката му със неговата съпруга.

Така, Джордж използва Оди като средство да поддържа тази връзка, тъй като Оди помни всичко,което се е случило. Но, в един момент властите започват да настояват да предоставят на Джордж друг модел робот от по-нова серия, чието име е Вера (в ролята – Ребека Фронт).

Какво Ви привлече в проекта? Какво Ви накара да участвате в английски телевизионен сериал?
Интересувам се от компютри от 17-годишна възраст. Живо се интересувам от тях, от бъдещето.

Проблемът за изкуствения интелектза самотата, която вероятно ни очаква, в технологичен формате равен по значимост на проблеми като този за глобалното затопляне. Ние изследваме сближаването на елементи в макро и микрокосмоса, което поставя въпроси, свързани с неизбежното ни бъдеще. Ние се намираме в гранично положение.

Да разбираме ли, че подкрепяте учения, който неотдавна заяви, че изкуственият интелект ще ни превземе и че той представлява реална опасност за нас?
Той ще ни превземеТой ще бъде нашето дете, което или ще ни надживее, или ще бъде до такава степен озлобено към нас, че ще ни довърши. Това е като историята със Зевс и Атина. Зевс създава Атина, а тя му отмъщава. Зевс е най-прекрасният и артистичен воин, който можете да си представите, но Атина не го харесва.

Интересното в тази история е, че Зевс създава Атина от челото си. Аз гледам на компютъра като на стадий от еволюцията, като на една доста незряла, но абсолютно оформена външна обвивка, като на форма на мозъка, която в момента ни обгръща отвън и ни изпълва отвътре, така интимно и неотменно. Мисля, че съвсем скоро ще дойде време, когато телефоните ще ни бъдат имплантирани подкожно.

Този проект е толкова вълнуващ за мен. Той е едно от най-вълнуващите неща, които съм правил през живота си и аз не бих искал никога да свърши.

Филмът е последната брънка от серия предупреждаващи истории за създадени от хората машини, които се вдигат на бунт
Началото на това датира от доста отдавна. Мери Шели е била гений. Истински гений. Голямистински гений. Има толкова много предсказания по темата, толкова много пророци, които са взели участие в тези предсказанияАз мисля, че хората не отдават нужното значение на историята и не вярват достатъчно на миналото.

Вие сте прекарали доста време в тази страна през годините. Как се чувствахте, докато снимахте отново в Лондон?
Истински радостен по ред причини. Никога не съм се чувствал по-добре по време на снимки. Имам зад гърба си над сто филма, но този определено е в първата петица.


Кои проекти са били от най-голямо значение за Вас през годините и какво място сред тях заема настоящият проект?
Той е сред челните места, поради съвкупността от събития, които ме караха да се чувствам полезен като човек. Бях ангажиран с тема, която истински ме интересува и провокира. Не като човек, който иска да му се обърне внимание, а като човек, който се чувства най-добре, когато той обръща внимание на нещо. Мога да правя това само в определени условия. Мога да посветя цялото си внимание, когато вярвам в нещо.

Първото условие за доверие е:Дали това, което правя, е правилно? Дали темата, по която работя, е правилна? Второто условие е: “Дали работя с информирани, интересни, честни хора? И дали работя по начин, който акцентира върхуинтригуващите въпроси, които сме се събрали да разглеждаме?” Когато се чувствам по този начин, когато изпитвам този вид доверие Аз мога да се отдам изцяло на работата.

Това ми дава възможност да бъда актьор, нещо което харесвам. Гледам на това като на възможност за много интересни неща. Неща, които ме интересуват. В случая, това което ме интересува, е бъдещето на човечеството.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
amc, За, Интервю, на, повече, премиерния, сериал, Уилям, Хърт, „Хора“


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Премиерен драматичен сериал по AMC - "Хора" - от 23 октомври Chello Central Europe ФИЛМИ 0 05-10-2015 15:59
Премиерният сериал „Хора“ и 3 сезон на „В обувките на сатаната“ по AMC през октомври Chello Central Europe ФИЛМИ 0 08-09-2015 14:25
Интервю с КИМ ДИКЕНЗ за "Пази се от живите мъртви" - повече за филма Chello Central Europe ФИЛМИ 0 11-08-2015 15:36
Очаквайте премиерния сериал „Преследвач“ и „Армагедон“ по DIVA през февруари 2015 г. Chello Central Europe ФИЛМИ 0 15-01-2015 14:36
„Столичани в повече” е новият сериал на bTV ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 16-03-2011 13:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.