The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 07-12-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bikerider Вижте мненията
Ами то в провинцията всичко е по-евтино. Тука обаче тоя започва още с влизането - "ей, ма тва е Филипс! Ма те са много трудни за ремонт!"... и така и иначе, хопаааааа 100лв. за има няма 30 минути бърникане! И след 2 месеца телевизорът плаче от същото, от което е "ремонтиран" скъпо и прескъпо! 100лв. ЗА 1, ПОДЧЕРТАВАМ САМО ЕДИН СЕМЕНЕН КОНДЕНЗАТОР! И както е видно, недостатъчно. Е извинявам се, уважавам труда и знанията на можещите, но да ви пикая на и знанията и на ремонтите, щом ги правите с цел да се виждаме през месец-2!


yavor-е, не не е привързаност към вещите, а отказ да участвам в световната конспирация за консуматорско общество! Наясно ли сме и правим ли разликите?
Няма да ме убедите, че е по-добре да си купя най-еФтинкия Санг, Банг, манг или Нео, нали се разбираме? А и не, цифрова съм му пуснал, и да ти кажа, доста по-добре е от Ефтинките ти Нео-та, гледай си ги с кеф!

И не мога да ги разбера телевизионните техници ей! LCD-тата били скъпи за ремонт, за тва стой си с тоя старичкия, за него хем части има, хем са еФтинки...и накрая пак, хопаааааааааааа 100лв. !!! Да ти пикая на "знанията" за 2 месеца работа!
тя конспирацията я има от милиони години - нарича се прогрес
винаги ще има любители на срт нискоразрешаващи тв-та , въпреки че производството на кинескопи е почти замряло ама това си е манталитет.

никъде не съм казал че за себе си съм взел срт - за възрастни хора и задръстеняци дето 100лв дават за ремонт на 14" срт тв става, аз да те знаех че си такъв фен на срт щях да ти подаря 29" флат скрин, че търсих на кого да подаря миналата година
ако погледнеш подписа ще разбереш че това на срт не се гледа

вземи си плазма фул и после ще си говорим , то при още няколко ремонта си я платил
то еФтинкото винаги излиза скъпо

Последно редактирано от yavor1 : 07-12-2011 на 09:40
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
sarivano (08-12-2011)
  #22  
Стар 07-12-2011
halvata1 halvata1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 98
Благодари: 330
Получил благодарност:
52 пъти в 31 поста
Сваляния: 312
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много жалко, че колегата се ядоса толкова много заради отговорите които получи до сега от колегите, но моето мнение е, че те са абсолютно прави. Когато един уред започне да дава дефекти и притежателят му не може сам да си го поправи, наистина е по-добре да се раздели с него. Не бива да се гледа с толкова лошо око на телевизорите в достъпният ценови клас. Вярно и те си имат недостатъци главно със захранващите блокове, но и там проблема не е в енергото, а в схемните решения които използват може би за поевтиняване на продукцията. Много хора предпочитат да си купят евтин телевизор и като се повреди да го изпратят в контейнера. Шаситата на повечето от тях са BEKO и VESTEL и са вложени в много телевизори като LG и JVC които се продават у нас. А Philips-a си е "мръсен" за ремонт и много колеги или не ги приемат за ремонт или искат поне 20лв повече. Но в крайна сметка всеки сам си решава. Пък и до доказване на противното всеки е телевизионен техник. Извинявам се за многото писане, но колегите които се занимават с ремонт са ме разбрали.
  #23  
Стар 07-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor Вижте мненията
тя конспирацията я има от милиони години - нарича се прогрес
винаги ще има любители на срт нискоразрешаващи тв-та , въпреки че производството на кинескопи е почти замряло ама това си е манталитет.

никъде не съм казал че за себе си съм взел срт - за възрастни хора и задръстеняци дето 100лв дават за ремонт на 14" срт тв става, аз да те знаех че си такъв фен на срт щях да ти подаря 29" флат скрин, че търсих на кого да подаря миналата година
ако погледнеш подписа ще разбереш че това на срт не се гледа

вземи си плазма фул и после ще си говорим , то при още няколко ремонта си я платил
то еФтинкото винаги излиза скъпо
Не, приятелю. Да де изхвърлят работеща техника и сечива, които могат да се поправят е конспирация на консуматорството. Това не е прогрес. Разбирам да му изгори платката или кинескопа да е повреден непоправимо, ма да го изхвърлям за нещо по него, което се сменя е консуматорщина. Ако искаш и по 2х в годината си го сменяй, не ми пука, не си много прогресивен с това. А и телевизията е последното, в което да наливам пари, за да я зяпам с часове.

Иначе днес разговарях с онзи, който го "поправя" преди 2 месеца, та той рече, че било от чипа за цветовете, т.е. синхорнизацията демек.
Не било разсъхнат резистор в телевизор на 5г. Това рече.
  #24  
Стар 07-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А и, моя грешка. Моделът е 15PT2767/60, този, който написах преди беше на по-стария ми Филипс. имах ги записани заедно на едно място и без да искам съм написал моделът на по-стария тук. А този, за който става въпрос в темата и в този пост е на макс 5г.
  #25  
Стар 22-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Телевизорът, ремонтиран от уж непалещо високоволтово преди 2 месеца и половина се гасеше сам, след като бъдеше пуснат, ако не е работил дълго време преди това.
В последно време назъбваше контурите/границите между 2 съседни цвята/обекта. Преди седмица съсвсем изгасна. Дистанционното не можеше да го стартира. Не стига всичко, калпазанинът, който взе 100лв., за да го "поправи" миналия път отказва да си поеме гаранцията върху това, което е разбърникал.
Назъбването било от синхронизацията...ама да не пали от синхронизацията... по вероятно отново скапано високоволтово.

Дадох го в този сервиз http://tv-service.mgc.bg/kontakti-serviz-tv снощи в 6 дойдоха да го вземат от вкъщи, днес в 13:30 ми го върнаха обратно. Взеха ми 25лв. и казаха, че е имало дефектирали елементи вътре. Видяли какво е сменил онзи мошеник и казаха, че или умишлено не е сменил останалите дефектирали елементи, или не ги е видял.
И в двата случая повредата щяла да стане много по-сериозна в съвсем скоро време. Дадоха ми 3 месеца гаранция на ремонта хората, за разлика от онзи Емил-"тв техника".
Та така. Пазете се от тоя мошеник на бул."Прага", малко след Петте кьошета в посока Мед. академия вляво, между две сгради се влиза, едната червена, с прясно ремонтирана фасада. Май точно червената сграда беше от дясно с ателието му в нея, метална врата. Не ходете там! Не дава гаранция, оставя си ръцете и дере кожи!!! Все пак, човека Ауди кара, пари му трябват явно...


ПС: Ако може темата да бъде преименована на "Внимание, техник мошеник!" или да се копира постът ми за този мошеник в подходяща тема за недобронамерени техници, за да се пазят хората от тоя!

Последно редактирано от bikerider : 22-12-2011 на 15:53
  #26  
Стар 22-12-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

@bikerider Напиши, че става дума за София, най-добре си редактирай профила. И предишния път като пита пак ти направиха забележка. Аз познавам района който описваш и не се сещам за кое точно иде реч. Ако "техника" има фирма най-добре я посочи също. За разнообразие може да минеш покрай него и да му кажеш как е станал известен като му посочиш форума за справка. Може и да се замисли какво име му е излезло.
  #27  
Стар 26-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами пет кьошета на друго място няма в България. Достатъчно известно място са.
Не мога да ти помогна, че не се сешаш. Срещу спирката на 260 е, или малко по-нагоре от нея по-точно. Той този ментак се е постарал и табелка ТВ Сервиз да си сложи отпред, така че няма как да го подминеш. Фирма няма, той е фантом все пак. Нито фактура ми е издал, нито гаранция, никакъв документ, чисти "сиви" пари в мръсния му джоб!

Няма да ходя при него, щото рискувам да му направя нещо от яд ...да му "издам" някоя фРактура примерно! Нито ще му казвам, че именцето и телефонът му стоят в нета - като прави мизерии за много пари, да е готов на удари, не ме интересува!
Говорих си с него по телефона, казах му що за мошеник е. Той продължава нагло да пелтечи и да се мъчи да обвинява всичко останало, но не и себе си - токът бил виновен, че ми спирал( викам я трай с тоя ток, на другите ми телевизори им няма нищо - той мълчи), щял да го поправи той, защо не съм го бил занесъл на него (казах му още като се обадих първия път за този дефект, че нямам кола и го питах що той не дойде да го вземе да си поеме гаранцията която не ми е дал, хората които ми го поправиха ми го транспортираха от и до нас безплатно и им оставих и бакшиш, но поне с кеф, а тоя чукундур ми иска 10лв. за транспорт!!!), питам като щеше да го поправиш, ма нямало да ми взимаш пари за труда, а само за частите, що лъжеш, че повредата, както я описвам е синхорнизация, после лъга, че е чипа за цветовете, и за всичко това ми искаше някаква яка цифра, а всъщност бяха кондензатори, които струват стотинки и които се оказа, че ти не си сменил преди 2 месеца - отговор няма. Като ми се развалял, след ремонта в този сервиз, какво съм щял да правя - викам няма да се развали, а и да се развали, имам 3 месеца гаранция, която момчетата ми дадоха за разлика от тебе. Питам: ти що не си сменил едни кондензатори, заради което телевизорът е щял да сдаде багажа тотално скоро? - оня мълчи.
Естествено, той нямало да ми вземе пари за труд, ако съм го бил занесъл при него, ма щеше да си ги избие с цената на ненужни и незакупени скъпи части, защото действително повредените части струват жълти стотинки и далавераджията пак искаше да е на аванта с надписавне на цени за сменени компоненти. Ама не би!
Колегите да знаят, при тоя нагъл тип, Емилчо от кв.Иван Вазов с номер 0898 547 030 и 02 951 68 49 (май адресът на работилницата му е бул. Прага №3, до банката) да не стъпват!

Последно редактирано от bikerider : 26-12-2011 на 01:31
  #28  
Стар 26-12-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bikerider Вижте мненията
Ами пет кьошета на друго място няма в България.
От Витоша по-високо нема и от Искъро по-длибоко нема!
  #29  
Стар 26-12-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bikerider Вижте мненията
Ами пет кьошета на друго място няма в България. Достатъчно известно място са.
Не мога да ти помогна, че не се сешаш. !
честито рождество, дано до следващото да проумееш, че софия не е българия
простено ти е да познаваш само града в който пребиваваш, но е още по-добре да опознаеш и страната , в която пребиваваш!
жив и здрав
  #30  
Стар 26-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor Вижте мненията
честито рождество, дано до следващото да проумееш, че софия не е българия
простено ти е да познаваш само града в който пребиваваш, но е още по-добре да опознаеш и страната , в която пребиваваш!
жив и здрав
Извинявам се много, ако ще се правите на остроумни, но ако ми намерите друго място в България, до което има бул."Прага" (споменах го още в по-предишния ми пост), водещ към Петте Кьошета, че и Мед. академия да има, ще ви кажа браво, ако не, пейте си песнички за Витоша и Искър, господа! "Остроумието" ви за ваше съжаление стига единствено и само до там да се подигравате, не и да решавате реални проблеми в секцията!
Ма що ли да решавате реални проблеми, като можем да се правим на тъпи, т.е. да правим другите на тъпи и да им правим малоумни забележки...

Последно редактирано от bikerider : 26-12-2011 на 14:11
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
philips, малък, наскоро, проблем, ремонтиран


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с Philips DSR 2101 hameleona200 Въпроси и отговори 10 03-06-2013 07:05
Проблем с Philips LCD графа ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 24-02-2012 17:45
Проблем със CCcam и малък сървар moreg CCcam 2 25-12-2010 15:22
Проблем със PHILIPS 32PFL7404H ВАСКО_В ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 28-05-2010 10:52
Проблем PHILIPS PFL Series & Digitalvio S1 CX fakirastanly ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 09-05-2010 12:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.