The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > Nokiа DBox2

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 30-05-2013
Аватара на михоф33
михоф33 михоф33 не е на линия
Wake UP!
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Чехия
Мнения: 392
Благодари: 134
Получил благодарност:
123 пъти в 86 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Тая гимнастика съм я правил преди години и единственото което помня, е че жената щеше да ме изхвърли заедно с бокса от вкъщи и че в крайна сметка се оказа че всичко съм правил правилно много пъти, но не съм знаел че е така. Накрая помня, че след окъсяването продължих със процедурата без да обръщам внимание на нищо и бокса се инсталира.

Да не си с грешен имидж? На скрийна ти пише Imagetype: One Flash.

__________________
Octagon SF4008
19E+23.5E + 39E+45E

Последно редактирано от михоф33 : 30-05-2013 на 21:45
Отговори с цитат
  #12  
Стар 30-05-2013
72иванов 72иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 25
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от михоф33 Вижте мненията
Да не си с грешен имидж? На скрийна ти пише Imagetype: One Flash.

Пфуууу....сега го виждам това

Можеш ли да ми дадеш линк да си изтегля такъв който ще стане....Аз разполагам само с тези който си изброил по-горе.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30-05-2013
Аватара на михоф33
михоф33 михоф33 не е на линия
Wake UP!
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Чехия
Мнения: 392
Благодари: 134
Получил благодарност:
123 пъти в 86 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Колегите по-нагоре са дали доста линкове, ето един от тях:

http://wiki.dbox2-tuning.net/wiki/Images#Download

Изтегли имидж 2Х, няма значение кой.

__________________
Octagon SF4008
19E+23.5E + 39E+45E
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30-05-2013
72иванов 72иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 25
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от михоф33 Вижте мненията
Колегите по-нагоре са дали доста линкове, ето един от тях:

http://wiki.dbox2-tuning.net/wiki/Images#Download

Изтегли имидж 2Х, няма значение кой.

Благодаря ти .... сега ще пробвам някой от тези
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30-05-2013
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

какви имиджи ,първо трябва да вкараш приемника в Debug-Mode

и на дисплея да получиш това например:


Последно редактирано от fen : 30-05-2013 на 22:09
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30-05-2013
72иванов 72иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 25
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

OK .... прав си разбира се и аз затова занулих 12 пин .... но не се получава, а не знам защо
Мислех, че това дето ми изписва РЕСЕТ е един вид, че приемника е в дебуг мод.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30-05-2013
72иванов 72иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 25
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не става и с имиджите предложени от михоф33...приемника се държи по същия начин .........
https://dl.dropboxusercontent.com/u/.../VIDEO0069.mp4
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30-05-2013
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинявай ,ти четеш ли какво съм ти написал:

първо трябва да вкараш приемника в Debug-Mode

След като приемника е в Debug-Mode,тогава се качва имидж!~!!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30-05-2013
72иванов 72иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 25
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fen Вижте мненията
Извинявай ,ти четеш ли какво съм ти написал:

първо трябва да вкараш приемника в Debug-Mode

След като приемника е в Debug-Mode,тогава се качва имидж!~!!
Чета... да и казах, че това което ми изписва РЕСЕТ си мислех, че е вид дебъг мод .....
Благодаря ти .... ще опитам да направя това което препоръча
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30-05-2013
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

От скоро вече имам Nokia dbox2. И както всеки, който се сдобие с dbox 2 първото, което исках да направя беше да заменя оригиналния софтуер с Linux. До колкото информацията която се намира в интернет за пускането на dbox-а в debug mode е преобладаващо на немски, а такава на български няма, реших да разкажа как реших този проблем с моята Nokia. Написаното по-долу е превод-компилация от няколко сайта, както и личният ми опит при извършване на процедурата на моята Nokia с 2xIntel-ски флаша. Линкове към тези сайтове ще намерите в изложението. За други модели dbox 2 /Philips, Sagem/ или друг модел/AMD/ или брой флашове може да се наложи да се извършат допълнителни процедури или да се използва изцяло друг метод! Възможно е да има непълноти или грешки в написаното по-долу, поради което ще съм благодарен ако забележите такива да ми кажете за да се допълнят или корегират. По тази причина е добре преди да започнете работа върху вашият dbox2 да прочетете и други източници и да си дадете сметка, че риска да повредите dbox-а си е изцяло за ваша сметка! Има описани различни методи за пускане на dbox-а в debug mode. За тях четете тук и тук Аз избрах метода с използване на minflsh, който е описан тук , по няколко причини. Първата, е че този метод не изисква никакви издевателства върху dbox-а, като даване на късо и пр. и втората причина, беше че почти всички dbox Nokia с 2xIntel флаша нямат работеща write protection заради производствен дефект на платките. Всичко това пък означаваше, че цялата процедура е доста облекчена и може да се изпълни без дори да се налага да се отваря dbox-а. Всъщност не е чак толкова сложно колкото изглежда. Да опиша всичко това ми отне повече време от колкото да го направя. Сега по същество.
За да видите с какви и колко флаша е вашия dbox все пак ще се наложи да се свали капака. За целта трябва отверка тип “еврейска звезда”. Ако нямате такава винтовете могат да се свалят и с помоща на друга отверка и/или подходящи клещи, след което да се заменят с други подходящи или с помоща на ножовка да се направи прорез позволяващ използването на обикновенна отверка.
След като вече сме сигурни, че нашата Nokia е с 2xIntel, трябва да се подготвят следните неща:

Необходим хардуер:
1. Компютър с 10 MB LAN карта. Намирането на такава карта за PCI слот се оказа проблем за мен и използвах 100/10 MB комбинирана - Realtek RTL8139(A) PCI Fast Ethernet Adapter. Това пък води до други проблеми, но за тях по-надолу. Не прочетох никъде някой да е успял да свърши работа през hub, rоuter и други такива затова по-добре не разчитайте на тях освен ако нямате време за губене в експерименти.
2. Пълен null modem кабел, който представлява 9 пинов кабел за COM порт с женски накрайници и от двете страни. Може някъде да го видите обозначен като кръстосан или линков. Описание на изводите на кабела тук Може да си направите сами такъв макар, че незнам дали си заслужава труда при цена на готов кабел 2-3 лева.
3. Обърнат кабел за LAN с RJ45 накрайници.

Съветвам ви да си осигурите достатъчно дълги кабели за да могат да свържат компютъра с мястото, на което ще стои постоянно dbox-a.


Необходим софтуер:
1. Пакета minflsh. Не давам линк защото се оказа, че правата върху него са на BR и Sun. Те съответно не се радвали хич даже да си намират софтуера поставен някъде за free download. Разбира се с малко усилия може да бъде намерен, ако не в интернет то от някой познат който го има.
2. Dbox II-Boot manager. Актуална самоинсталираща се версия има тук Mediasensing.zip. Имате нужда от този файл ако сте под windows XP или 2000. Има го тук
3. Ppcboot. Това е мини линукс, който може да не се наложи да използвате, но е добре да го има под ръка. Среща се под името dbox2.rar, а саморазархивиращ се файл може да се свали от тук
Предстои да се направят необходимите настройки на компютъра и да се инсталира нужния софтуер. Аз работих под windows 2000 и съответните настройки съм описал както се правят в него. Всичко по-долу е абсолютно необходимо да бъде направено така за да бъдат избегнати проблеми малко по-късно в работа. Ако някой се интересува защо точно така да види линковете тук и да чете там.
Отиваме в Start>Settings>Control panel>System>device manager>network adapter и указваме на LAN картата да работи в режим 10 Mbit half-duplex. После в Start>Settings>Networ and dial......> Properties намираме си Local Aria Connection-а и махаме всички активни протоколи така, че да остане само Internet protocol (TCP/IP). Ако някой не позволява да бъде изтрит се деактивира. Пак там даваме следните настройки IP адрес 192.168.5.3 и subnet mask 255.255.255.0.
Разбира се може да се сложи всеки друг IP адрес от областа 192.168.х.х. Аз използвах този спазвайки точно това . Пускаме файла Mediasensing да запише необходимите промени в registry на windows. Изключваме и изчистваме от паметта всички програми, като firewall-и и антивирусните, както и VPN ако има такъв.
Отиваме в Start>Settings>Control panel>System>device manager>ports и настройваме COM порта, който ще използваме така: Bits per second: 57600, Data bits: 8, Parity: None, Stop bits: 1, Flow control: None.
Ако при някоя от тези промени windows-а реши, че трябва да се рестартира се съгласяваме с него.
Разархивираме minflsh пакета в директория C:\minflsh. След това гледаме в C:\minflsh\root\platform\drv за файл с име tuner.so и ако има го преименуваме на flash.so. Възможно е някой да е направил вече това вместо нас. Ако пък няма никакъв такъв файл там може да се свали актуален от тук
После инсталираме Dbox II-Boot manager. Разгледайте го и обърнете внимание, че от ляво има избор на няколко прозореца със странни за сега имена, а най-отгоре на boot managera има един празен за сега прозорец, в който след малко много вероятно да прочетете че имате проблем с мрежата[IMG]http://www.*******.eu/forum/images/smilies/emo/smile.png[/IMG] За това малко по-надолу. Сега настройте boot managera точно така както е показано тук и за сега го оставяме така.
Вече сме свързали и двата кабела съответно с LAN картата и COM порта.
Сега се захващаме с dbox-a. Имайте предвид, че като казвам, че го включвам или изключвам трябва да се разбира съответно включване на щепсела в контакта или съответно изключването му от там.
Целта е да предизвикаме dbox-a да започне да си прави update на софтуера от спътника. Разбира се преди това антената трябва да е насочена към Astra и да е включена в dbox-a. Най лесно може да се опита, като се натисне бутона dbox на дистанционното от менюто след това се избира settings>software updates. Ако се появи съобщение, че актуалната версия на софтуера е вече инсталирана минаваме към някой от следващите методи. Друг метод е като в dbox-a се вкара погрешна карта т.е. на сателитен dbox се сложи карта от кабелен например, но тъй като не разполагах с никакви карти за да опитам минах направо на следващия метод.
Изключете dbox-а, изчакайте малко и пак включете. Когато на дисплея се изпише "Startе...." натискаме бутона със стрелка надолу и държим натиснат докато на дисплея не се появи "flash erase". Тогава отпускаме бутона и чакаме dbox-a да започне отново да се презарежда. Когато отново се появи "Startе...." пак натискаме бутона със стрелка надолу и държим натиснат /т.е. повтаряме процедурата два пъти/, като накрая би трябвало да се появи на дисплея "Ihre Software konnte nicht ordnungs.....Drьcken Sie OK um die Software zu akutalisieren.". Сега натискаме бутона ОК на дистанционното. /Ако не се получи това процедурата се повтаря. При мен стана от първия път./ Сега изключваме dbox-а, а веднага след това махаме и кабела на антената от него. После пак включваме и изчакваме докато се появи на дисплея съобщение за грешка UD4.
Не натискаме нищо този път просто пак изключваме dbox-а. Отново свързваме антената и пак включваме. И сега внимаваме и се настройваме да броим от 1 до 4[IMG]http://www.*******.eu/forum/images/smilies/emo/smile.png[/IMG] Включваме отново и следим дисплея. След малко отдолу започват да се появяват едни правоъгълничета и бавно да изпълват дисплея в посока от ляво на дясно. Ако версията на софтуера ни е BN 2.1 над тях ще пише Premiere. Имайте предвид, че не става въпрос за онези правоъгълничета, които се появяват на дисплея почти веднага след включване на dbox-а и после бързо изчезват. Тези които трябва да броим се появяват едва след това. Броим правоъгълничетата, които показват, че върви update и когато техният брой е между 1 и 4 изключваме dbox-а. Аз изключих на третото. Сега трябва да махнем кабела на антената отново. Проверяваме двата кабела, които свързват компютъра с dbox-а дали са включени и поглеждаме към boot managera, който пък трябва да е готов и настроен както беше написано малко по-нагоре. Целта на всичко до тук беше да се накара dbox-а да boot-не през LAN. След като сме се убедили, че всичко е наред натискаме бутона Start на boot manager-а. След това включваме dbox-а.
Дисплея на dbox-а би трябвало да изпише Lade…. и да спре, а ние гледаме какво прави boot manager-а. Ако не изкара някакво съобщение за грешка го изчакваме около 30 секунди да си върши работата.
--------------------------------------------------
Ако в прозореца на boot manager се появи следното съобщение "Hцchstwahrscheinlich 10/100-Problem, Lest das Readme!", значи имаме проблем с мрежата./Допускам, че кабелите са наред/ Тогава правим следното. Натискаме Stop на boot manager-а и изключваме dbox-а. После отново натискаме Start, но преди да включим dbox-а натискаме и държим натиснати без да ги пускаме едновременно бутона за включване и този със стрелка нагоре, които са на самия dbox. Сега вече включваме и него, като гледаме дисплея. Когато присветне отпускаме бутона за включване, но държим този със стрелката нагоре натиснат. Когато отново пресветне дисплея пускаме и него. Това кара dbox-а да си направи self test, а времето за което го прави пък трябва да стигне на windows и LAN картата на компютъра да се решът най-накрая в какъв режим ще работят и да се свържат с картата на dbox-а. Забелязах, че понякога помагаше и бързо изключване и включване на dbox-а. Повече за този проблем четете тук
------------------------------------------------
Ако сме решили този проблем и boot magera е направил каквото е имал да прави продължаваме напред като избираме от ляво на boot magera прозореца RSH-client. Най-отдолу в него има команден ред. Пишем в него help и натискаме бутона “Send Cmd”. Трябва в прозореца над командния ред да прочетем това:
> help
ChorusOS r3 rsh daemon - valid COMMANDS are:
mount [ hostaddr:filesystem|special file [ mount point ] ]
umount [ - v|F|f|A|t [ UF|NFS ] ] [ special file ]
swapon mount point
и още разни неща се изписват след това

Ако не се получи това правим нещата отново, като този път може да се опита да се прекъсне update на софтуера не между 1 и 4 правоъгълниче, а между 5 и 9.
До тук единствения проблем, който имах беше именно да подкарам мрежата между компютъра и dbox-a. Но лесно го реших като направих това което съм написал малко по-горе.
Сега трябва да се махне write protection. Има подробни описания със снимки за различните флашове как става това тук .
Както вече казах Nokia с 2xIntel почти винаги няма работеща write protection затова направо продължих със следното в командния ред и бутон “Send Cmd” след всяка команда. Внимавайте за правилността на изписването.
umount /
mount 192.168.5.3:C/minflsh/ /
arun initactor -v -V -i 4
В прозореца над командния ред ще видите това:
umount /
> mount 192.168.5.3:C/minflsh/ /
C_INIT: mount 192.168.5.3:C/minflsh/ on /
;
;
;
;
; Und nun ins Terminalfenster (vorherige Seite) kucken!
;
;
;
;
> arun initactor -v -V -i 4
started aid = 10
INIT Version 0.9 loaded
INIT: library path: "LD_LIBRARY_PATH=/root/platform/nokia-dbox2/lib:/root/platform/lib:/root/lib:/usr/lib:/root/platform/mpc8xx-dbox2/lib:/root/platform/nokia-dbox2/lib"
INIT: start run level 2
INIT: execute "ddf"
INIT: time: 58 sec, 920000000 nsec
INIT: started aid = 11
INIT: execute "upgrade"
INIT: time: 62 sec, 820000000 nsec
INIT: afexec of upgrade failed - No such file or directory

До тук добре. Сега избираме от ляво на boot magera прозореца COM-Terminal, и ако в него прочетем нещо такова:

DebugEnabler (C) tmbinc, gillem +(sagem, amd, philips) 1,8 beta
bl-version: 1.0
product? at: 10000944
current state: tmb locked
flashrom type: 2x16 bit? yes. vendor: INTEL
unprotecting:
flashing NOW: DONE!

значи всичко е добре. Според модела на dbox-а може да пише нещо по-различно, но най важният ред е flashing NOW: DONE!, значи вече сме в debug mode. Ако вместо това прочетем flashing NOW: failed, значи не е била изключена write protection. Ако някой следва тази процедура и е слагал джъмпери, мостове и пр. за да изключи write protection, сега е момента да ги махне. Както казах аз нямах такава защита и понеже всичко беше наред продължих напред.
Натискаме бутона Stop на boot manager и изключваме dbox-a.
Включваме отново антената в dbox-a после и самият него и установяваме, че дисплея изглежда подобно на този . Това е нормално изглеждащ дисплей на dbox в debug mode.
Понеже включването на debug mode не означава, че сме изтрили оригиналния софтуер на dbox-а ще се наложи да изчакаме известно сравнително дълго време този софтуер да си направи update докрай. /В самото начало прекъснахме този update между 1 и 4 правоъгълниче/ Когато update завърши можем да се убедим, че dbox-а си работи нормално и е все още с оригиналния си софтуер.
Предстои да си направим img на този софтуер и от него да извлечем ucodes /4 файла/.
За целта от лявата част на boot manager-а избираме Utilities и там натискаме бутона "Image auslesen". Следва да укажем как ще се казва img файла и къде да се съхрани след, което натискаме Save. Когато това стане пак от ляво и пак на boot manager-а избираме BN-Utils, а там натискаме "Dateien extrahieren” за да се извлечът от този img ucodes файловете. Всичко това обаче при мен не стана така. Когато пуснах да копира img на оригиналния софтуер прозореца на COM-Terminal започна да се пълни с nochmal, nochmal.... Наложи се за използвам друг начин за да направя това. За целта ни трябва Ppcboot за който по-горе казах че може да не потрябва но е добре да го имаме под ръка. Аз ви препоръчвам да използвате именно него. Пускаме саморазархивиращия се файл /dbox2/ да се инсталира на C:\dbox. После настройваме boot manager точно както е показано тук. Сега натискаме Start на boot manager и включваме dbox-а. След малко в COM-Terminal се изписват разни неща и най-отдолу четем Press enter to activate this console. Съответно натискаме Enter. После на командния ред отдолу пишем, като внимаваме за правилното изписване:
cat /dev/mtd/5 > flash.img
След малко поглеждаме в C:\dbox\cdkroot дали там вече се е записал файла flash.img. Обърнете внимание на големината му да не е 0.
Сега можем да запазим и boot loader-a като в COM-Terminal напишем:
cat /dev/mtd/0 > boot.img
и пак поглеждаме в C:\dbox\cdkroot дали там вече се е записал файла.
Ucodes фаиловете се извличат като при първия метод.

След като сме направили и това не остава друго освен да си намерим подходяш img с линукс и да го заредим в dbox-a. Смяната на img става лесно. За повече подробности вижте тук
------------------------------------------------------------------------
инфото е от другия форум-линка дето ти дадох тук е "забранен"
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на koscom за този полезен пост
72иванов (30-05-2013), mddmdd (30-05-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dbox2, flash, lan, nokia, Към, Свързване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ПРОДАВАМ Nokia Dbox2 S/Nokia Dbox2 C/Nokia Dbox1 ilko Приключили продажби 2 10-06-2012 22:04
Продавам IDE-Interface DBox2 Nokia , РАМ 16 MB Nokia dBox2, Син Дисплей Nokia dBox2 user1331 Приключили продажби 2 08-06-2012 19:59
нов BA 6.1 за Original в Flash yavor1 KATHREIN 0 29-06-2011 17:29
запис на usb flash encho.popov IPBOX 0 07-08-2010 19:18
Flash или RAM Pirat ДРУГИ 0 20-03-2009 14:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.