The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-06-2014
СнД СнД не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 29
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
Red face Въпроси: Приемник, мултифийд и др. :)

Здравейте, постът ще е дълъг

Преди месец се реших, че ще се "пробвам" и в тази сфера, т.к. от край време ми се гледат испанските канали, а ми омръзна ползването на flash streаm'овете из нета. Нямах си и понятие от сателитни чинии, конвертори, настройки, DiSEqC... А бе трагедия, кръгла нула - дори от обща култура нищо не знаех. Да не говорим за Шер, мултифийд и т.н..

Да кажем, че вече знам кое, как, но все пак имам няколко въпроса и ще се радвам, ако някой отговори, т.к. не успях да намеря синтезирана информация в нета за някои неща.

Закупих Gibertini 125 (за да не го мисля след време, ако ми дотрябва по-голяма), следва инсталация след няколко дни и ми се иска и multifeed да пробвам (не е задължително още веднага), както и покупка на приемник.

Изисквания:
- 19,2
- стрийм към РС


Относно антената:
1. Какъв държач/рейка бихте препоръчали? Тепърва ще научавам тънкостите при наместването. Четох достатъчно и мисля, че ще се справя, но т.к държачите са само на снимки - по-трудно ми е да си представя кое как ще седи.
а) Гледах този , но пък ще трябват два (не е голям проблем) и наличният държач няма да става.
б) Бях гледай и този (няма го в БГ), но пък няма как да ги повдигна конверторите(в края) с него... май
в) Най-добре? Цък
г) Скъп, та дрънка... Цък...
д) Други от бг?
2) Предполагам, че най-добре е 23,5 да е център при 13/16/19,2/23,5/28,2?

Относно приемник:
3) Мога ли да стриймвам във вътрешната мрежа (примерно), за да гледам на РС/телефон/таблет? Ако "да" - всеки с Енигма2 ли го може?
4) Ако имам само една линия - може ли едновременно да се гледа на ТВ и да се стриймва друго? А от различни спътници? Ако приемникът е с два тунера (2 линии) - едната за стрийм, а другата за гледане? Съвсем съм бос, а държа да мога да си стриймвам и на лаптопа/gsm'a, когато искам. Разбира се - в този случай ще са двойни конверторите.
5) Клиент съм на БСК. Има ли възможност да си го гледам легално, но да ползвам само един приемник (заедно с останалите спътници). Разбира се - антената на БСК ще влезе в DiSEqC ключа.
6) Разликата между клонингите е в поддръжката най-вече? Гаранцията е ясна. Хардуер?
7) Какъв приемник бихте препоръчали? От самото начало се насочих към Solo2 (т.е. ~600лв.). Gigablue HD QUAD? AB IPBox Prismcube Ruby? Друг? Четох за image'ите, може би заради това и към Vu+ Solo2 се запътих.


Главно е това и т.к. още нямам приемник, нито какъвто и да е държач за мултифийд - по-трудно ми е да си отговоря на въпросите преди покупката им. То е ясно, че после ще се изясни кое какво може, кое би било по-добре и т.н., но ще се радвам, ако някой дори и накратко - драсне два реда.

Последно редактирано от СнД : 19-06-2014 на 03:58
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-06-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

1. Без "а".
2. Зависи и от местоположението ти, но по-скоро центъра трябва да е по-близо до 28.
3. Да
4. Можеш да гледаш 1 програма и в същото време да стриймнеш/запишеш всяка друга програма от същият транспондер, при 2 тунера от 2 трансподера, при 3 - 3тр и т.н...
5. Зависи от модела на приемника на бск.
6. Избягвай всякакви ментета.
7. Ако държиш на приемник, каквото си харесаш на външен вид, задължително с броудком процесор. Но щом така или иначе ще гледаш на компютър, защо не минеш на вариант с PC платка(тунер), има и двойни, четворни, може да поставиш и 2 четворни, ако ти е важен стрийма.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
СнД (19-06-2014)
  #3  
Стар 19-06-2014
СнД СнД не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 29
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря!

За София става въпрос. Ще се пробват варианти тогава, тестове, благодаря за насоката.

А относно РСто - мислих го, но настолният точно в момента не е вариант, но нищо чудно към края на годината и към такъв да мина/тествам. Намира се едно РС, което мога да стегна, сигурно и дотам ще стигна


БСК - 3 на брой, все HD /ZHD100, 200, 210/.
Намира се и един старичък DL-STB-s100 с "черга", но картата е спряна (логично), дори не знам/помня откъде се е домъкнал, т.к. не е бил мой. Ползвам го за настройки само.

Булсата ще го преживея, дори да останат два приемника.
Четох малко за OSCAМ, но без приемник е по-сложно за момента. Така че нека закупя до седмица и него, за да почна да го разучавам. Отпадат ментетата със сигурност.

Благодаря отново! Скоро може пак, като купя/инсталирам/настроя нещата, ако възникне въпрос, въпреки че винаги се ровя доста преди да питам
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12-07-2014
СнД СнД не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 29
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Закупих приемник, монтирах чинията, настроих всичко, тествах как пее Шер, всичко е точно За мултифийд обаче не купих нищо готово, а сам ще го направя, но няма да е голям проблем. Сега имам друг въпрос, т.к. не намирам никъде конкретната информация, пък би била от полза за начинаещи при настройките. Та при мултифийд'а ми се иска да го имам като инфо. Не че накрая няма да падне игра и многобройни проби

Може ли някой да сподели/нахвърли силен и слаб транспордер на 13/16/19,2/23,5/28,2? Може да драсне и за други сателити из дъгата, ако е удобно

За София става въпрос. Благодаря!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12-07-2014
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,135
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
512 пъти в 364 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СнД Вижте мненията
Закупих приемник, монтирах чинията, настроих всичко, тествах как пее Шер, всичко е точно За мултифийд обаче не купих нищо готово, а сам ще го направя, но няма да е голям проблем. Сега имам друг въпрос, т.к. не намирам никъде конкретната информация, пък би била от полза за начинаещи при настройките. Та при мултифийд'а ми се иска да го имам като инфо. Не че накрая няма да падне игра и многобройни проби

Може ли някой да сподели/нахвърли силен и слаб транспордер на 13/16/19,2/23,5/28,2? Може да драсне и за други сателити из дъгата, ако е удобно

За София става въпрос. Благодаря!
Колега,13;16;19,2;23,5Е става с една чиния,но за 28,2Е си намери отделна,минимум 90см.Мултифийда ми е с център 16Е заради слабия транспондер на PINK.Освен това се хваща прилично 9Е и 4,8Е.Легена ми е 115см
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на бендо за този полезен пост :
СнД (12-07-2014)
  #6  
Стар 12-07-2014
СнД СнД не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 29
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

28 не ми е приоритет чак толкова, колкото 19 , но пък вторият сигурно ще излиза дори да е център 25/26. Не знам де, ще се види. В момента е на макс... средно по 15db на транспордер, няколко слаби са с по 13,5, всичко друго над 16...

Просто на другите още не съм пробвал, за да видя сам кой е слаб и кой не, но може и това да направя преди да тествам с мултифийд'а

Иначе и аз натам може да се ориентирам - да сложа втора (за да я комбинирам с 39), но сега съм още "зелен" и ми се иска да добия опит първо

Благодаря за включването
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12-07-2014
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СнД Вижте мненията
Закупих приемник, монтирах чинията, настроих всичко, тествах как пее Шер, всичко е точно За мултифийд обаче не купих нищо готово, а сам ще го направя, но няма да е голям проблем. Сега имам друг въпрос, т.к. не намирам никъде конкретната информация, пък би била от полза за начинаещи при настройките. Та при мултифийд'а ми се иска да го имам като инфо. Не че накрая няма да падне игра и многобройни проби

Може ли някой да сподели/нахвърли силен и слаб транспордер на 13/16/19,2/23,5/28,2? Може да драсне и за други сателити из дъгата, ако е удобно

За София става въпрос. Благодаря!
От мене имаш за 16 Е,силни транспондери са 11 262 Н 30000 и 11 304 Н 30000 DVB-S2,а слабичък е както колегата е писал транспондера с Пинковците 11151 V 13268 DVB-S2.Поздрави
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Астрал за този полезен пост :
СнД (12-07-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Въпроси, др, Мултифийд, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мултифийд въпроси и отговори imperia САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 75 13-10-2014 00:26
въпроси за 19е bokarium Дъра-Бъра 4 05-01-2014 00:11
Мултифийд - Въпроси Б.Борисов КОНВЕРТОРИ 40 16-07-2013 22:18
въпроси,въпроси,въпроси.... вимпел Въпроси и отговори 7 21-01-2010 18:27
Въпроси за ше...нг digital Въпроси и отговори 8 21-11-2008 18:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.