The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / -

ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 12-12-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Ах, как само се изплащат тези приемници
@Палермо не ги мисли хората с хубави кутийки, те обикновенно не гледат българска телевизия, най-много новините в 20.00, но те се гледат и със стайна антена.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 12-12-2010
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от palermo Вижте мненията
И какво като спре???Не е въпроса ние с аривите какво ще гледаме,въпросът е дали ще гледате и вие с "мечтаните кутийки".Дали останалите кодировки на була или Videogard без звук на Вивасом или програмите на потъналия кораб на който даже и името не се знае вече на eutelsat.
Като лопне мандалото ще е за всички.
Лично мене не ме интересуват мачове по едикойси канал и спътник.Гледам тв по два часа на ден.
Не се заяждам и нямам намерение да споря.Приемника за цената си е супер и вече ми е за без пари.
Май ти не разбираш същината на въпроса ми се стурва........като спре тези два часа няма да ги имаш. Ще си вземеш една делта ЗХД и ще има ама сега каналите как да наредя, ама дайсека.....ама тва ама онва. И не приемника ти не е без пари аз също нямам намерение да се заяждам или да споря. Тази така наречена от теб "мечтана кутийка", не е взимана с цел гледането на един оператор и да гледаме докато се гледа.........колегата Дидоее го е казал ясно, кратко и точно:
Цитирай:
Най-големият минус на Аривите е прекалено "голямата уста " на търговците и собствениците му. Вече е "публична тайна" какво може, а онези не са прости.Така всичко скоро ще свърши (дано не съм прав).А можеше всичко да е по -деликатно и културно.
Иначе със здраве да си я ползваш арХивата

Имам една молба към @продуцента,@Хиена,@Джак - да разчистите темата от спама, все пак нали идеята беше да има само плюсове и минуси......а не да правим такива изказвания дори като моето последното, за това си има достатъчно теми и раздели във форума.

Благодаря предварително!
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.

Последно редактирано от бебезавър : 12-12-2010 на 16:30
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на бебезавър за този полезен пост :
гопето (12-12-2010)
  #43  
Стар 12-12-2010
сл50061 сл50061 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 49
Благодари: 7
Получил благодарност:
15 пъти в 7 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гледам, че напоследък има нова тенденция при феновете на аривата.Преди казваха че аривата е хубав приемник и точка по въпроса, а сега когато има тема за плюсовете и минусите разбирам че за феновете на аривата най-големите плюсове са:
1) Че ги гледат по 2 часа вечер ( и няма значение какво най-вероятно)
2) Че не ги гледат те..... (а родителите им в конкретния случай).

Аз се чудя тия дето гледат ( толкова и им пука какво гледат сигурно) по 2 часа какво правят тук в този форум?
Най-вероятно имат много по интересно заниемание( хоби) от гледането на телевизия и като цяло от темата сателитна телевизия.

Нека на същите тия хора да им е ясно че тук пишат хора,които сателитната телевизия им е основно хоби ( мания).И не говоря само от гледна точка на гледането на телевизия а от гледна точка и на самата техника,проценти сигнал,монтажи,изтискавне на най-доброто от дадена антена,мачкане на приемници без да забиват и т.н.

Плюс за мен е че евентуално ако ми спре нета ( което се случва в годината най-много два пъти) мога да гледам нещо, и това нещо най-често е мач по тв + тъй като не гледам почти нищо друго, освен мачове.
Само че аз искам да гледам мачовете ХД и там нещата стават трагични с Арива..... от тук на натък не искам да пиша за минуси тъй като са безброй.
И все пак за да съм коректен трябва към плюсовете да сложа че приемника може да подкара и по някой ХД канал без проблем .

Последно редактирано от сл50061 : 12-12-2010 на 20:17
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на сл50061 за този полезен пост :
еценов (15-02-2011)
  #44  
Стар 12-12-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Никой не написа дали тази "Сиромашка радост" фриизва и когато се гледа с карта? СССам-ът и чете ли ирдето или грифин? АУ-то работи ли и на други оператори?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 12-12-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Никой не написа дали тази "Сиромашка радост" фриизва и когато се гледа с карта?........
с карта не фрийзва!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 12-12-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Цитирай:
Първоначално написано от Боксер Вижте мненията
с карта не фрийзва!
Благодаря. Това е важно.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 13-12-2010
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не ми е ясно защо непрекъснато аривата е сравнявана с дриймбокс, от хора с дриймбокс или друг подобен приемник?
щом не е линукс приемник защо настоявате да го сравнявате с линукс приемници?
и защо подобни яростни сравнения не се правят за други не-линукс приемници?

не ми отговаряйте - причините са ясни, въпросите са риторични...
Отговори с цитат
  #48  
Стар 13-12-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
не ми е ясно защо непрекъснато аривата е сравнявана с дриймбокс...
Елементарно,защото Дрийма се сравнява с Арива от търгашите по цена.Сещаш ли се? Дрийм чайник струвал 400лв а Арива 200 ма било същото и ала-бала само дето обоч вървял без пари.
Арива се изплатила за шест месеца защото 6х30 било 180лв.Ами какво да кажат дриймаджиите с пълен пакет за Скай УК,не за шест месеца ами за по-малко са го избили и всичко друго им е бонус.


Вече се поуспокоих малко както бях писал преди няколко поста и дена.
Един такъв кошник така ми вдигна кръвното че щях да се обеся на някой кабел,добре че не беше мой а на човек че Пайнера щеше да ми диша праха със ЗХД и полета й в пясъчника

Уникална свинщина с новия софт,няма такова лайно.Хората със ЗХД го рестартират много по-рядко.Боклука нещастен неще да прехвърля между линиите в цц и трябва постоянно да му влизаш в настройките и уж работи някоя линия ама чеп...
Така е омагьосан мотора че прави каквото си иска,30В,39Е,75Е все на една и съща позиция отиват,това и дрийма не можа да го оправи въпреки всички нулирания и от приемника и от мотора,майната му,ще се работи по 1.2 протокол.Това не казвам че е от Аривата а е човешка намеса но си има лек както казах по 1.2. Ще се работи ама не днес.Софта се смахва като луд,горе-долу закаран мотора на позиция и няма финна настройка,а мръднеш и забива сатфайндъра на Аривата и чао.К'во,да му се цепи кабела със сплитер и паралелно на Аривата да се закача друг приемник да се гледа кога е точно на спътника и да се запаметява по позиции?Дрън-дрън.И кво,трябва да се връща стария софт ли?Ама нали новия бил по-добър.Добър ама чушки.На шер бачка че се къса (ако тръгне) но Емил си е инат.Да кажем че фрийзва на ХД-тата на източния оператор?Ми не,не фрийзва,не мога да си кривя душата...направо сече ама яка сеч.И сляп ще го види това.

Да не можеш да си настроиш мотора си е един от големите плюсове на тоя боклук смотан.Ма защо да се работи по 1.2 протокол,нали си има USALS?Има,баба ми има USALS,като се шашне мотора или ако е парабола или офсет на полярно с линеен и позиционер к'во прайм?Връщаме софт и ала-бала

Кошника е само за леля Цонка от село която гледа СД канали на един оператор,за хора с мотори и комбинация от няколко антени не става и тва е.Ще тръгна аз да сканирам и после ще трия понеже не ми стига място и т.н. Ми не мерси.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
Rabin (14-12-2010)
  #49  
Стар 13-12-2010
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Елементарно,защото Дрийма се сравнява с Арива от търгашите по цена.Сещаш ли се? Дрийм чайник струвал 400лв а Арива 200 ма било същото и ала-бала само дето обоч вървял без пари.
Арива се изплатила за шест месеца защото 6х30 било 180лв.Ами какво да кажат дриймаджиите с пълен пакет за Скай УК,не за шест месеца ами за по-малко са го избили и всичко друго им е бонус.


Вече се поуспокоих малко както бях писал преди няколко поста и дена.
Един такъв кошник така ми вдигна кръвното че щях да се обеся на някой кабел,добре че не беше мой а на човек че Пайнера щеше да ми диша праха със ЗХД и полета й в пясъчника

Уникална свинщина с новия софт,няма такова лайно.Хората със ЗХД го рестартират много по-рядко.Боклука нещастен неще да прехвърля между линиите в цц и трябва постоянно да му влизаш в настройките и уж работи някоя линия ама чеп...
Така е омагьосан мотора че прави каквото си иска,30В,39Е,75Е все на една и съща позиция отиват,това и дрийма не можа да го оправи въпреки всички нулирания и от приемника и от мотора,майната му,ще се работи по 1.2 протокол.Това не казвам че е от Аривата а е човешка намеса но си има лек както казах по 1.2. Ще се работи ама не днес.Софта се смахва като луд,горе-долу закаран мотора на позиция и няма финна настройка,а мръднеш и забива сатфайндъра на Аривата и чао.К'во,да му се цепи кабела със сплитер и паралелно на Аривата да се закача друг приемник да се гледа кога е точно на спътника и да се запаметява по позиции?Дрън-дрън.И кво,трябва да се връща стария софт ли?Ама нали новия бил по-добър.Добър ама чушки.На шер бачка че се къса (ако тръгне) но Емил си е инат.Да кажем че фрийзва на ХД-тата на източния оператор?Ми не,не фрийзва,не мога да си кривя душата...направо сече ама яка сеч.И сляп ще го види това.

Да не можеш да си настроиш мотора си е един от големите плюсове на тоя боклук смотан.Ма защо да се работи по 1.2 протокол,нали си има USALS?Има,баба ми има USALS,като се шашне мотора или ако е парабола или офсет на полярно с линеен и позиционер к'во прайм?Връщаме софт и ала-бала

Кошника е само за леля Цонка от село която гледа СД канали на един оператор,за хора с мотори и комбинация от няколко антени не става и тва е.Ще тръгна аз да сканирам и после ще трия понеже не ми стига място и т.н. Ми не мерси.
Уточни че повечето от изброените неща са за арива100. При арива 200 са далеч по-добре нещата явно.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.

Последно редактирано от фолкръм : 13-12-2010 на 11:10
Отговори с цитат
  #50  
Стар 13-12-2010
Nicks1 Nicks1 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 285
Благодари: 17
Получил благодарност:
74 пъти в 51 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мислех да не пиша, но някои реплики ме провокираха.
Със карта и оригинален софтуер от юли, приемникът не забива, няма фризване на ХД каналите, няма проблем с работата с 3 конвертора.

Последно редактирано от Nicks1 : 13-12-2010 на 11:36
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, fergusson, минуси, плюсове


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Fergusson Ariva 200@Link (Linux) skysat FERGUSON 18 11-04-2012 17:53
Въпроси за Fergusson Ariva 100E роско FERGUSON 29 13-01-2011 19:50
Fergusson Ariva 100,100E,200 skysat FERGUSON 903 09-11-2010 01:05
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 18:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 03:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.