The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроци и съвети за начинаещи

Уроци и съвети за начинаещи Споделете своя опит или се научете от опита на другите

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 09-11-2010
Дензел Дензел не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 564
Благодари: 120
Получил благодарност:
126 пъти в 102 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре ама завърти го на долу както ти казах.И верно да показва 5 часа ако си на 39 градуса (сателита Hellas sat 2)на който излъчва Булсатком.Това значи 39 което са ти писали колегите
Отговори с цитат
  #32  
Стар 09-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bebezavar Вижте мненията
Не, задължително ти трябва антена. Но в момента в който имаш система тук в софия, с приемник, антена и си хванал телевизии - поради факта че имаш стабилен нет можеш да накараш приемника да стриймва и да го гледаш в дните които си на село, с един лаптоп примерно

Както ти казах преди малко съветът ми е за

ТРИАКС дали ще е триакс 78, 88 или 110 зависи изцяло от това с какви пари разполагаш.......
само питам:
при положение че аз мога да излъчвам до вилата,някои не може ли да излъчва до мен в софия??
Отговори с цитат
  #33  
Стар 09-11-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
ми аз го смених,този е нов,че предишният не бях сигурен дали работи някаде тук четох че трябва да сочи 5 часа.
Приятел, така като те чета втора страница вече, си мисля, че колкото и да ти се обяснява няма да можеш да се справиш сам с тази антена ... затова, постинга ти тук според мен би трябвало да е: "Ще може ли да получа помощ от някой (срещу почерпка/заплащане ) в района на Ботевград за ........."
Похвални са усилията на bebezavar и други колеги да те насочат ... ама резултата от това насочване аз не го виждам да се появи преди нова година ... просто материята е твърде нова и неизвестна за теб очевидно ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!

Последно редактирано от hajduk : 09-11-2010 на 12:28
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
бебезавър (09-11-2010)
  #34  
Стар 09-11-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
.................тои ще е временно докато подкарам нещата,че моите родители трябва да стоят без тв.до тогава. сега гледат на обикновенна антена размазано канал 1 и др.
Карай им дрийма те ще се оправят..............
Отговори с цитат
  #35  
Стар 09-11-2010
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Тъй като явно колегата hajduk е прав в заключението си ще ти напиша един пост с който се надявам да внеса още малко яснота в представите ти.

1. За да гледаш сателитна телевизия на едно място без значение кое точно ти е необходимо наличието на сателитен приемник и сателитна антена с всичко по нея без значение дали са в София, Ботевград, Благоевград, Варна и т.н.
Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
само питам:
при положение че аз мога да излъчвам до вилата,някои не може ли да излъчва до мен в софия??
2. След като си избереш сателитния приемник той има някакви възможности в случая с Дриймбокс-а, имаш възможност да гледаш телевизия през ЛАН/Интернет, но ти нищо не хвърляш никъде. С други думи ти никъде нищо не излъчваш. Просто ползваш една от възможностите на приемника.
3. За да ти се получи гледането през интернет - то трябва да имаш интернет и на двете места /на приемника от точка 1 и на компютъра на който искаш да гледаш/.

За да стигнеш до точка 3 първо трябва да имаш изградена системата за приемане на цифрова телевизия т.е. да си избрал приемник с антена, да си ги настроил да хващат определения спътник/спътници който/които искаш, след което да мислиш как може да постигнеш гледане на второто место.
Лично като съвет ти давам да си изградиш системата в населеното место в което прекарваш повече време за да имаш време и нерви да се научиш кое как става.
За това към момента забрави гледането на двете места и се концентрирай да си изградиш нормална система с антена, приемник и тв. Да започнеш да изучаваш възможностите на приемника който си взел и едва след това да тръгнеш по пътя на т.нар стрийминг.........

Та да продължа с реда в който би следвало да направиш нещата поне според мен, може някой колеги да ме опровергаят:

1. Избираш местото на цялата система. Ако там има монтирана част от техниката - добре, ако ли не пак добре
2. Избираш и закупуваш техниката
3. Монтираш техниката и свързваш всичко за да ти се появи сигнал от свободен канал на избрания от теб спътник.
4. Започваш да мислиш как да използваш пълноценно възможностите на приемника който си избрал в т. 3
5. Радваш се на успехите от труда си
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.

Последно редактирано от бебезавър : 09-11-2010 на 12:54
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на бебезавър за този полезен пост :
chano (09-11-2010)
  #36  
Стар 09-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Приятел, така като те чета втора страница вече, си мисля, че колкото и да ти се обяснява няма да можеш да се справиш сам с тази антена ... затова, постинга ти тук според мен би трябвало да е: "Ще може ли да получа помощ от някой (срещу почерпка/заплащане ) в района на Ботевград за ........."
Похвални са усилията на bebezavar и други колеги да те насочат ... ама резултата от това насочване аз не го виждам да се появи преди нова година ... просто материята е твърде нова и неизвестна за теб очевидно ...
това е така,НО,не ми е проблем в парите,искам да понауча нещо,иначе с пари всеки може,хубаво е човек да ги знае тези работи и да си експереминтира,това е идеята,иначе като не ходя на работа трябва да легна и да спя,а като има с какво да се занимавам е друго нещо.Това е идеята,да се кефя на постиженията си,предполагам и ти си минал по този път.Пък после и аз мога да помогна на някои ,които няма достъп до този форум.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 09-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bebezavar Вижте мненията
Тъй като явно колегата hajduk е прав в заключението си ще ти напиша един пост с който се надявам да внеса още малко яснота в представите ти.

1. За да гледаш сателитна телевизия на едно място без значение кое точно ти е необходимо наличието на сателитен приемник и сателитна антена с всичко по нея без значение дали са в София, Ботевград, Благоевград, Варна и т.н.

2. След като си избереш сателитния приемник той има някакви възможности в случая с Дриймбокс-а, имаш възможност да гледаш телевизия през ЛАН/Интернет, но ти нищо не хвърляш никъде. С други думи ти никъде нищо не излъчваш. Просто ползваш една от възможностите на приемника.
3. За да ти се получи гледането през интернет - то трябва да имаш интернет и на двете места /на приемника от точка 1 и на компютъра на който искаш да гледаш/.

За да стигнеш до точка 3 първо трябва да имаш изградена системата за приемане на цифрова телевизия т.е. да си избрал приемник с антена, да си ги настроил да хващат определения спътник/спътници който/които искаш, след което да мислиш как може да постигнеш гледане на второто место.
Лично като съвет ти давам да си изградиш системата в населеното место в което прекарваш повече време за да имаш време и нерви да се научиш кое как става.
За това към момента забрави гледането на двете места и се концентрирай да си изградиш нормална система с антена, приемник и тв. Да започнеш да изучаваш възможностите на приемника който си взел и едва след това да тръгнеш по пътя на т.нар стрийминг.........

Та да продължа с реда в който би следвало да направиш нещата поне според мен, може някой колеги да ме опровергаят:

1. Избираш местото на цялата система. Ако там има монтирана част от техниката - добре, ако ли не пак добре
2. Избираш и закупуваш техниката
3. Монтираш техниката и свързваш всичко за да ти се появи сигнал от свободен канал на избрания от теб спътник.
4. Започваш да мислиш как да използваш пълноценно възможностите на приемника който си избрал в т. 3
5. Радваш се на успехите от труда си
Да това го разбрах,но примерно не мога ли да ползвам само 1-та функция на дреем бокса за начало,дори срещу договаряне с някои тук,другото което искам да попитам,добър ли ще е сигналът през интернет,по добър ли от кабелна телевизия през кабел без приемник.Тоест идеята е да не ползвам услуги на кабелни оператори,и мисля да си купя големичък тв.42 инча,как ще е качеството според вас.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 09-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bebezavar Вижте мненията
Не, задължително ти трябва антена. Но в момента в който имаш система тук в софия, с приемник, антена и си хванал телевизии - поради факта че имаш стабилен нет можеш да накараш приемника да стриймва и да го гледаш в дните които си на село, с един лаптоп примерно

Както ти казах преди малко съветът ми е за

ТРИАКС дали ще е триакс 78, 88 или 110 зависи изцяло от това с какви пари разполагаш.......
избрах 88 но голяма ли е разликата в качеството от 110 и каква,не ми е проблем и 110 да взема ако има защо,.Друго какво трябва да взема към нея което да е добро и да не се чудим после какво не работи и забива.??Може ли да се гледа ХДифинишан и тн.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 09-11-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Той колегата правилно те е насочил.Викни някой да я настрои антената и заедно с това да ти покаже и обясни, иначе и за 2000 лв. да купиш приемник, все тая - докато не настроиш "паницата", гледане - няма.Така де, почни от А и стигни до Я.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Боксер за този полезен пост :
chano (09-11-2010)
  #40  
Стар 09-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Боксер Вижте мненията
Той колегата правилно те е насочил.Викни някой да я настрои антената и заедно с това да ти покаже и обясни, иначе и за 2000 лв. да купиш приемник, все тая - докато не настроиш "паницата", гледане - няма.Така де, почни от А и стигни до Я.
викам някои за софия да натрои и да каже какво да се купи.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ако, благодарен, Да, Има, кои, помогне, съм, Ще


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
моля които знае да помогне apolon.1968 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 07-12-2010 09:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.