The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-03-2012
Трентатре Трентатре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 15
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Samsung 46D6500 пускане на активни тонколони 2.1 ???

Здравейте,
наскоро си закупих Samsung 46D6500 звукът му е доста слабичък но пък за сметка на това е кристален и искам да му вържа тонколоните които ползвах със старото LG 32LC41 . Тонколоните са активни Altec Lansing VS4221 :
http://www.walmart.com/ip/Altec-Lansing-VS4221-3-Piece-2.1-Powered-Computer-Speaker-System/8154592

На стария телевизор бяха вързани по следния начин : два кабела с чинчове за ляв и десен канал от Субуфер-а на тонколоните директно в телевизора и стерео кабел от лаптопа към телевизора .
На Samsung-a не ми е ясно как ще стане ... за това приемам всякакви съвети и мнения ???
Друго което ме интересува също като ги вържа трябва ли да правя някакви настроики от менюто на телевизора ....и има ли опасност при пускането на по стари тонколони на нов телевизор нещо да изгори ???
Благодаря предварително .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-03-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Ако старите ти кабели не могат да се свържат с новият телевизор, ще трябва да купиш или нов тип кабели или да свържеш старите с преходник (напр. жак към чинчове) в зависимост от типа на аудио-изхода на телевизора.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #3  
Стар 07-03-2012
Трентатре Трентатре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 15
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Ако старите ти кабели не могат да се свържат с новият телевизор, ще трябва да купиш или нов тип кабели или да свържеш старите с преходник (напр. жак към чинчове) в зависимост от типа на аудио-изхода на телевизора.
Мисълта ми е че не знам къде точно да включа кабелите на колоните ... в PC In стерео жак-а включих кабела от лаптопа за да имам звук като пусна нещо ...там си е наред сигнала . Останаха ми жак-а за слушалки и RGB EXT . При RGB EXT имам в комплекта на телевизора и СКАРТ адаптер към които се включва преходник с 3 гнезда за чинч два за ляв и десен канал и един за видео ... не съм купил още такъв преходник защото не знам вход или изход е RGB EXT ???

А ако включа в гнездото за слушалки ...би трябвало да ми се изключат тонколоните на телевизора и да се чува само от допълнителните ....или бъркам ???
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-03-2012
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имаш отделно усилване за слушалки и говорители ,а и твоя случай само от там може да вземеш аналогов сигнал.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дедал за този полезен пост :
Трентатре (21-03-2012)
  #5  
Стар 21-03-2012
Трентатре Трентатре не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 15
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Супер стана . Благодаря .
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
21, samsung, активни, на, пускане, тонколони


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам тонколони Klipsch RF-82 ionicle Кошче 3 21-10-2011 11:13
Пускане на ТВ по интернет fena81 ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 6 21-07-2010 02:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.