The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-02-2021
Змей-злодей Змей-злодей не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2021
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с Q11 на VIVACOM и управлението му през Samsung Smart TV Q80

Здравейте,

Имам следния досаден проблем:
По принцип STB-то на VIVACOM се управлява и през дистанционното на телевизора (основните му функции).
В моя случай това е Samsung QE55Q80T свързан по HDMI с Huawei Q11.
Самият телевизор разпознава устройството като Huawei EC2108v5 (което е неправилно) и при ползване на дистанционното на телевизора каналите и звука скачат с +2 вместо с +1 (т.е. прескача един канал).

При една много упорита игра бях намерил някаква настройка която избягваше този проблем но не си спомням как точно. Мисля най-важното бе да се укаже правилния модел STB на IPTV приемника. Но кой беше???

Huawei Q11 би трябвало по всички данни които намерих, да отговаря на EC6108v9, но след като от VIVACOM са го флашнали на практика не отговаря на това. и се представя за бог знае какво.

Има ли някой който се е сблъсквал с това или има идея какво може да се направи за да се реши проблема?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-02-2021
Аватара на Веселин Цонев
Веселин Цонев Веселин Цонев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 260
Благодари: 28
Получил благодарност:
28 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами аз съм с малко по стар модел Samsung KS7002, но го управлявам по същия начин както си писал, като избера модел Huawei EC2108v5 и няма проблем. С други съм пробвал (не всички разбира се), но с тях не работеше въобще.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
__________________
http://picbg.net/u/7404/4359/738703.jpeg
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-04-2021
НиколайБочев НиколайБочев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране същия проблем.

Здравейте,

аз съм със същия модел телевизор и устройство на Виваком. Първоначално имах същия проблем и така стигнах то тук. После започнах да прецъквам 1 по 1 всички модели докато не ми омръзна и нищо не работеше.

Успях да го настроя по автоматичния начин, но когато стигнах до настройката която сменява през 2 канала я пропуснах и продължих напред докато не стана.

Дано съм полезен на някого
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-04-2021
НиколайБочев НиколайБочев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2021
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране ъпдейт

Изглежда, че проблема е с дистанционното. Отново се появи и прецъкваше по 2 канала. Сигурно 1 час пробвах да го оправя. Извадих батериите на дистанционното и го свързах на ново с телевизора ( задържане на back + play за 3 секунди) и проблема се реши Сега работи идеално.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ec2108, ec6108, iptv, q11, q80, samsung, smart, stb, tv, vivacom, МУ, на, през, проблем, управлението


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Онлайн ТВ за Samsung Smart TV Valebo ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 66 01-10-2019 17:36
Samsung Smart TV проблем Цветелин85 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 13 10-12-2016 08:59
Проблем със Smart Hub на Samsung Трентатре ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 18 19-03-2016 10:08
Samsung Smart Hub не работи mad_07 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 20-12-2015 12:44
Samsung SMART - канали проблем Ивайло Шаклев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 18-11-2015 10:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.