The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 24-10-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Надявам се сега вече да пуснат Flash на iOS. Обаче научих, че Джобс е оставил 4-годишен план за развитието на iOS и надеждите ми се попариха.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24-10-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране ..

та като стана дума за плагиатство... коя компания ще трябва да ги съди за Front Face Camera-та която сложиха ЧАК на айфонек 4!!! или то и това са го измислили те ама са го оставили за по късно... аз имах телефон с такава камера ~2005 годинa... то тогава още нямаше айфон даже..
Не съм ги харесвал още от времето когато плюеха по Intel.. а сега даже сигурно нямат и една част която те да са произвели иначе се бият в гърдите с продуктите си..
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Тук аз не виждам прилики, това е една от възможностите на андроид ОС, а именно всеки да си персонализира устройството по собствен вкус, това, че някой си е поставил шоткъти върху един от работните екрани не означава, че има кой знае каква прилика. Тези сравнения са плод на болната амбиция на някои хора които се стремят да заблудят потребителите, говорейки как андроид копират, а дефакто не е така, защото в работните полета може и да нямаш нито един шоткът, а само уйджекти, нещо което липсва при иОС и със сигурност ще се появи като "невиждана до този момент иновация".
За да ги съдят за това, за мен означава че това е интерфейса по подразбиране на този телефон.
Сега виждам че и в нексус ползват подобен хоум скрийн (взет е от официалната страница на Андроид 4)

В този спор явно най-печеливши ще са адвокатите.


Цитирай:
Първоначално написано от Дани Хийтли
Допреди две години АйФон нямаха блутуут за прехвърляне на музика и видео, камерата им не ставаше за снимане на клип, не можеше да си сменяш рингтона с мп-3, което ти пожелаеш... нямаше MMS, не можеше да осъществяваш видеоповикване... и още камара недостатъци.... и тези клошари тръгнали да съдят за плагиатство... Колкото ми бяха безлични като компания, вече са ми направо и тотално противни!!!
То и до момента не може по блутуут да се прехвърлят файлове, всъщност може между две иОС устройства с допълнителен софтуер. Иначе може с допълнителен софтуер да конфигурираш АйФон-а като ХТТП сървър и по УиФи да го броузваш и да си теглиш от него нещата.

Пак казвам че за мен АйФона е доста голямо дърво, не го харесвам но Епъл имат право да се защитят ако мислят че ги копират.


Цитирай:
Първоначално написано от register
навреме си замина джобс преди да го изритат от епъл за втори път заради безумията му...
той тогава сигурно щеше да се гръмне

Доста малоумен коментар си изцепил!

Цитирай:
Първоначално написано от Джак
Надявам се сега вече да пуснат Flash на iOS. Обаче научих, че Джобс е оставил 4-годишен план за развитието на iOS и надеждите ми се попариха.
То и сега може, стига да знаеш как. Има няколко начина. Наскоро пък четох че Адобе ще пускат Flash Media server който щял да конвертира флаш контента в ХТМЛ5. Така че има светлина в тунела.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 27-10-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране ...

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
..Наскоро пък четох че Адобе ще пускат Flash Media server който щял да конвертира флаш контента в ХТМЛ5. Така че има светлина в тунела.
а? ..ко речи? Надали целия флаш контент евентуално за аудио/видео става дума. Иначе iOS имат подръжка(ако може да се нарече така) на флаш, по-точно на AIR приложения. Компанията има явно алергия към флаш.
При излизането на Flash CS5 (ако не се лъжа) бяха пуснали възможността да се правят приложения на AIR за iOS които да се публикуват през AppStore-а но след като се бълнаха над 250 app за няколко дена веднага прекратиха тази опция, че иначе щеше да изяде хляба на Xcode-a
Отговори с цитат
  #25  
Стар 27-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodger Вижте мненията
а? ..ко речи? Надали целия флаш контент евентуално за аудио/видео става дума. Иначе iOS имат подръжка(ако може да се нарече така) на флаш, по-точно на AIR приложения. Компанията има явно алергия към флаш.
При излизането на Flash CS5 (ако не се лъжа) бяха пуснали възможността да се правят приложения на AIR за iOS които да се публикуват през AppStore-а но след като се бълнаха над 250 app за няколко дена веднага прекратиха тази опция, че иначе щеше да изяде хляба на Xcode-a
Е тя алергията е ясна, флаша натоварва много ЦПУ-то и гълта батерия като за световно. Затова е цялата работа. Не дай си боже някой в америка да се оплаче че като си е купувал новия АйФон му е казано че батерията ще издържа 5 дни пък неговата издържала само 2 часа.

Иначе.... Виж линка
В резюме е следното:

Flash Media Server is a hub. Flash based applications connect to the hub using Real Time Messaging Protocol (RTMP). The server can send and receive data to and from the connected users with live web FLV player installed. Connected clients can make Remote procedure calls (RPC) on the server-side and the server can call methods on specific clients. A SharedObject can be used to synchronize complicated data structures and call remote methods on multiple clients in one go by having clients subscribe to a shared object. Standard ActionScript objects are transported across the NetConnection using the Action Message Format (AMF) which is handled transparently by the server and flash client.
The server also allows users to receive and publish net streams. When viewing a net stream the user can either create their own to view a remotely stored Flash Video (FLV) or the server can instantiate a net stream and play a video on it, the latter method means that every user will be at the same point in the video when they subscribe to it as they are all viewing the same stream.

Иначе има и по лесен начин за гледане на флаш контент на АйФон. Аз лично още от Уиндоус мобайл 6 телефона ми ползвам Skyfire.(прекратиха му поддръжката за уиндоус мобайл, та се наложи да сменям телефона...с андроидно ХТЦ) Доколкото знам за АйФон е платен, но мисля че 3 долара - 4,50 лв. не са проблем след като си си купил телефон за 1000 лева.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 27-10-2011
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 622
Благодари: 147
Получил благодарност:
469 пъти в 198 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Е тя алергията е ясна, флаша натоварва много ЦПУ-то и гълта батерия като за световно. Затова е цялата работа.
Много точно казано. Това е май единственият проблем на флаша, но си е доста сериозен. От Епъл са решили да не поддържат флаш и това е. Който не е съгласен, ще си вземе андроид - той дава много по-голяма възможност на потребителя за контрол върху устройството.
Проблемът е обаче, че андроид е сравнително нова операционна система и все още има доста досадни бъгове в нея. Не мога да си изкривя душата и да кажа, че андроид работи по-добре от иос. Едва ли има в момента телефон, който да работи по-добре от айфон. Нововъведенията се пускат първо за айфон и едва след това кода се използва за андроид.

П.С. Погледнете само зарядния кабел на галакси таб

Самсунг
Епъл

Последно редактирано от TPOTOAP : 27-10-2011 на 13:06
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27-10-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,742
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,657 пъти в 2,342 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тротоар, що говориш глупости? Нововъведенията били се вкарвали първо в iOS, а след това в Android Нотификейшън бара е "нова" и "изключително иновативна" услуга, измислена от Apple, нали? HotSpot-а и той, предполагам? Да продължавам ли..... Май усещам, че и ти си от полубоговете Неудобството и проблемите при работата на Android с някои телефони идва най-вече от хардуера им. Това, че с тази ОС се правят стотици модели, от най-ниския до най-високия клас и съответно производителите трябва да го напасват. Десетки пъти сме го казвали, но някои продължават да се инатят като магаре на мост и да не си признават истината. Докато при богоизбраните имаме 1 устройство и това е. А ако в такава ситуация не работеше добре не знам какво трябваше да кажем. И ако трябва всичко да е напълно коректно, тръгнеш ли да правиш сравнения за работата на iOs и Android не е ли коректно това сравнение да се прави между устройста от една ценова категория? А и на малките деца вече е ясно, че телефоните с Android от ценовия сегмент на iPhone просто го мажат и като хардуер и като тестове.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 27-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цецо, тротоара най-вероятно говори за модните аксесоари, а не за самите ОС. Дори малките деца вече знаят, че андроид е по-добра ОС от иОС, но някои потребители не ги интересува каква им е ОС, интересуват се само устройството да е "модерно" и "работещо", в момента обаче точно с модерното от епъл се оср*ха, защото не изкараха нов моден аксесоар, а само напомпаха старият, което не се вижда от манекенките.

Отговори с цитат
  #29  
Стар 27-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Цецо, тротоара най-вероятно говори за модните аксесоари, а не за самите ОС. Дори малките деца вече знаят, че андроид ОС е по-добра от иОС, но някои потребители не ги интересува каква им е ОС, интересуват се само устройството да е "модерно" и "работещо", в момента обаче точно с модерното от епъл се оср*ха, защото не изкараха нов моден аксесоар, а само напомпаха старият, което не се вижда от манекенките.
Ами всъщност не е и точно така. Това в края на краищата са телефони. За мен важното е да мога да говоря по него, да си проверявам пощата и да мога да броузвам в интернет. Не ми пука дали е последна дума на модата, дали има 50 МП камера и дали мога да контролирам МКС с него.
Единственото задължително което ме интересува е да има хардуерна qwerty клавиатура, затова и все още ползвам Desire Z.

Същия принцип важи и при вечния спор Уиндоус/ МакОС/ Линукс.
Свободния софтуер е хубаво нещо но за разработчиците и маниаците. На крайния потребител не му пука от нищо друго освен устройството (телефон или компютър) което си е купил да работи безпроблемно, а в това отношение и МакОС и иОС нямат конкуренция според мен. И го казвам като човек който се е сблъсквал с всичките тези ОС.
Макар и да съм ползвал АйФон само за около 2 месеца, бяха ми дали един тестов преди да си купя този с който съм в момента, не ми се наложи да го рестартирам нито веднъж, за сметка на това старото ХТЦ с УинМобайл поне веднъж в седмицата трябваше да се рестартира, при новото е по-добре положението но се налага и там от време на време. Като цяло не останах очарован, но определено е добър телефон.

Прав е Цветан когато казва че голяма част от проблемите на андроид идват от хардуера, но това е негатив който си понасят и гугъл като основен разработчик. Същото важи и за ПС-та, като имаш китайски сбирток от 5 различни производители на хардуер не можеш да очакваш същата стабилност като да кажем от един Епъл или ДЕЛЛ независимо от ОС-а който е на него и че всичките са произведени в китай.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 27-10-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Ами всъщност не е и точно така. Това в края на краищата са телефони. За мен важното е да мога да говоря по него, да си проверявам пощата и да мога да броузвам в интернет.
Ами там е работата колега че не е телефон а смартфон т.е. умен телефон. Телефонния модул е вече само функция на един смартфон за провеждане на разговори.



__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, Да, Джобс, Искам, Стив, унищожа


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
bTV излъчва биографичният филм за Стив Джобс ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 1 13-10-2011 17:14
„Как Стив Джобс промени света”-филм на Discovery Channel kabel ДОКУМЕНТАЛНИ 0 12-10-2011 15:03
Почина Стив Джобс михоф33 Дъра-Бъра 18 07-10-2011 09:11
Стив Джобс подаде оставка от Apple Музикантът КОМПЮТРИ и периферия 2 30-08-2011 13:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.