The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 30-12-2012
Аватара на tchefo
tchefo tchefo не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 324
Благодари: 9
Получил благодарност:
99 пъти в 53 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз доколкото следя БТВ ги е яд, че Булсат не им плаща за реалния брой абонати, а не за официално деклариания и затова непрекъснато казват, че Булсат имали задължения към тях, но пак не е сигурно за какво става дума
Отговори с цитат
  #32  
Стар 30-12-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Абе какви антени ви гонят? Хората умишлено врътват поляризацията и слагат нови по-мощни и качествени предаватели, само и само да се хваща и с парче кабел, вие тука антени, че и специално за MPEG4. Обясни ви се поне 20 пъти за два дни, че няма антени за цифрова и аналогова телевизия, камо ли за MPEG4. И старите антени стават и няма да има проблеми с приемането, само тестовете да свършат. Още от 1 март ще може да се гледа почти навсякъде, а шестте месеца са за хората, които нямат в момента приемници и ще могат да си гледат аналоговата ТВ. Приемниците ще са около 40лв., няма как веригите за техника да не договорят цени за големи количества.
В Пловдив съм на километри от предавателя, в кооперация на първи висок етаж съм, телевизорът го сложих на максимално криво място /в да е в "дупка" от околните кооперации/ и точно с 10см. многожилен кабел излезе качество 98%. Приемаше се перфектно, а в Пловдив още не са сменени предавателите и поляризацията.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
GeorgiD (30-12-2012)
  #33  
Стар 30-12-2012
Аватара на SatBox EOOD
SatBox EOOD SatBox EOOD не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Царево
Мнения: 531
Благодари: 130
Получил благодарност:
196 пъти в 128 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Абе какви антени ви гонят? Хората умишлено врътват поляризацията и слагат нови по-мощни и качествени предаватели, само и само да се хваща и с парче кабел, вие тука антени, че и специално за MPEG4. Обясни ви се поне 20 пъти за два дни, че няма антени за цифрова и аналогова телевизия, камо ли за MPEG4. И старите антени стават и няма да има проблеми с приемането, само тестовете да свършат. Още от 1 март ще може да се гледа почти навсякъде, а шестте месеца са за хората, които нямат в момента приемници и ще могат да си гледат аналоговата ТВ. Приемниците ще са около 40лв., няма как веригите за техника да не договорят цени за големи количества.
В Пловдив съм на километри от предавателя, в кооперация на първи висок етаж съм, телевизорът го сложих на максимално криво място /в да е в "дупка" от околните кооперации/ и точно с 10см. многожилен кабел излезе качество 98%. Приемаше се перфектно, а в Пловдив още не са сменени предавателите и поляризацията.
Големите вериги в момента приемат оферти за стотици хиляди бройки МПЕГ4 приемници и засега най добрата оферта е над 40 лв без ДДС към тях така че няма как да се пусне приемника по малко от 55 лв с ДДС.Поне за момента ситуацията е такава
Отговори с цитат
  #34  
Стар 30-12-2012
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Днес си поиграх малко с ефирни антени (от години не съм ги ползвал), в момента ефирната във Варна е невероятно зле. Уж съм на високо място (Владиславово), но хващам по-добре 40-киловатовия от Слънчев бряг, отколкото 5-10-киловатовото излъчване от Франгата, където са и трите цифрака. Като си намеря евтин декодер, ще пробвам и цифровите, но не съм оптимист. Така че антена ще си трябва да не кажа масово, но поне - често. А към момента поне цената на декодер + сравнително свястна антена минава 100-те лева. (ако е HD, може и 150 да мине). Една такава инвестиция на баба и дядо на село определено ще им дойде нанагорно. Тъй че бачкайте, внуци и синове, да може да напълним добре гушките на фирмите

Едит: сега видях поста преди моя - ако се пуснат по 55 някакви SD-приемници, има и антени по 15-20 лева, тоест може да се очаква минимална инвестиция 75 лева.

Последно редактирано от Пламен Тачев : 30-12-2012 на 18:36
Отговори с цитат
  #35  
Стар 30-12-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Айде пак да обясним, че в момента всичко е тестове и ту има, ту няма, ту е добре, ту е леш. Въпрос на малко време е. Няма да ви трябват нови антени. В най-лошия случай ще си ползвате старите ефирни. Ти сам си написал, че хващаш от Сл. Бряг, който е на майната си, но го хващаш. Той явно е ок. А сега си представи като настроят Франгата, как ще изкърти скалата.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 30-12-2012
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Айде пак да обясним...
Ясно е, че до март ще е тест. Моя грешка е, че не подчертах, че тествах аналоговите. Пълна скръб са на моето място поне, дали заради околните блокове, дали нещо друго, но само да погледна антената и губи сигнал. Отделно се хващат само трите национални, разните регионални ефирки дори не спира тунерът на честотите им. Та, ако не надънят повечко сила на цифровите, пак няма да мога да гледам нищо (не че съм заритал, принципно говоря). А не съм някъде из гората все пак.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 30-12-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Антената ти вертикално ли е разположена или хоризонтално? Имам спомен, че във Варна вече е врътната поляризацията, което засяга и аналоговите канали, та ако ти е хоризонтално антената, може от това да са част от проблемите. Би трябвало аналоговите да са добре, стига да не ровят и там.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 30-12-2012
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Допреди час танцувах всякак с антената Отделно имам и две телескопични пръчки от радио, които също са вързани като една антена, и на милиционер се правих с тях, понеже също бях чел някъде, че са врътнали вече поляризацията. Просто ми беше любопитно какво се случва и не останах очарован. ТВ-то е Samsung LE40A450, стар HD-ready модел, само с аналогов тунер, но и на едно старо crt-телевизорче в кухнята е същото, явно просто съм в някаква сянка и ще чакаме цифрака да го пуснат на макс, за да пробвам пак.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 30-12-2012
Gena_Bs Gena_Bs не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма как, дори теоретично, цифровите предаватели с по-малка мощност да покриват дори сегашните зони на аналоговото радиоразпръскване! Би трябвало поне това да е известно на членовете на специализираните форуми. Независимо от поляризацията на сигнала.
Има едни пари от EU, които трябва да се "усвоят" от точно определени хора в БГ. Не забравяйте и факта, че идват ИЗБОРИ, на които "електората" трябва да плати масрафа. Няма да се учудя, ако повишат с някакъв номер и цената на LCD / Plasma TV, защото имат DVB-T тунери. С около 100-на лева или цената на STB + съответната комисионна. Не знам как е в другите държави, но при нас "цифровизацията на ефира" ще ни излезне почти колкото нова атомна, или както сега е модерно - ядрена централа. Да сте срещнали някъде колко ни струват до момента мултиплексите? Не, нали? Но за сметка на това БГ и друга уж руска банка ги придоби за жълти стотинки, барабар с НУ РТС и БТК.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Gena_Bs за този полезен пост :
  #40  
Стар 30-12-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Колеги как няма да спират предавателя като настройват антеите, има ли доброволци да екепериментират с работещи антени с мощност 10 киловата на 1 метър от тях? Затова се спира и пуска. Спокойно, с обикновени антени ще се хваща съвсем нормално ПРИ ОФИЦИАЛНИЯ старт на мултиплексите.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
битки, война, ефира, За, предстоящата, Първи


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изритаха "Господари на ефира" от ефира! Досев Дъра-Бъра 77 13-04-2012 21:20
За първи път в ТВ ефира: Film+ излъчва хокей на живо от NHL! ТИНТИН СПОРТ 5 07-10-2010 23:32
Легенди на хип-хопа оценяват танцови битки в Jam On It 10 ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 15-09-2009 16:07
“Военачалници” - виж психологическите битки на II световна война ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 01-09-2009 20:24
Първи сняг, първи проблем Anthony Въпроси и отговори 79 19-03-2009 00:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.