The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 28-12-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Ето снимки на бял Триакс, извадка от пост на "много отворения" Форумджията oт МЦА ( http://www.**********.com/memberlist.ph ... file&u=644 )












опигинална тема: http://www.**********.com/viewtopic.php ... p=481#p481
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28-12-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Това вече прилича на оригинален Triax. Само дето аз антена с изписан върху нея телефон не бих купил - голяма шарения е.
Да попитам притежателите на Triax 110 - вашите антени без крилчати гайки ли са? Моите два Triaxa съм ги купил с крилчати гайки, но антените ми са от другите размери на серията. Дали това на снимката е изключение или модела се продава с обикновени гайки?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28-12-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Цитирай:
Първоначално написано от Момчи
Да попитам притежателите на Triax 110 - вашите антени без крилчати гайки ли са? Моите два Triaxa съм ги купил с крилчати гайки, но антените ми са от другите размери на серията. Дали това на снимката е изключение или модела се продава с обикновени гайки?
Да, 78 и 88 са с крилчатки, ама 110 е с обикновенни 13-ки ...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28-12-2008
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Нетман е прав.
Комплектите са точно така
на 78 и 88 с крилчати, на 110 с обикновени
но за по-здраво затягане, при монтаж, винаги заменяме крилчатите с обикновени /на 78 и 88/.

Сега да го питам Нетман, как му се стори окачването на антената, че при оригиналният Триакс докато затягаш гаиките, антената все се измества на някаде.
Дори в "Coresnet ", техният монтажник беше сменил всички окачвания на антените Triax за да ги настрои по прецизно. И сега си стоят така.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28-12-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Triax 110 white series

А оригинален Триакс се настройва малко кофти, но става пак прецизно чак да се сменя окачване не виждам смисъл ... а на ментака дет настройвахме се държеше нормално (имаше интересни федерки + шайби на болтовете за вертикален наклон) поне аз не усетих изместване при затягане ... нека и pgi си каже мнението - той беше повече около антената, аз бях на прибора ... 8)

п.с. Ники, кат се знам как затягам едва ли бих сменил крилчатките а и са много удобни ... сега pgi ще спомене прословутия анкер 10-ка дет го скъсах с ключа на един покрив от пренатягане ...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28-12-2008
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Аз съм им свикнал, ама ако се слага за пръв път, човек не очаква на маркова антена да бяга настройката при затягането и.
Трябва някой път да ги снимам на "coresnet" антените и да ги постна тук, да видите как са побългарили технологията.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 29-12-2008
Аватара на Ланселот
Ланселот Ланселот не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: Разград/Казанлък
Мнения: 655
Благодари: 26
Получил благодарност:
134 пъти в 75 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Triax 110 white series

За сефте виждам Триакс менте! От кога почнаха и него да го "ментлажкат"? Нещо няма ли да си остане оригиналДЪ, ам все тря да "таковат" пейзажа!

Цитирай:
Първоначално написано от netman
А оригинален Триакс се настройва малко кофти
Мммм повярвай не е чак толкова кофти, сравнение с "НЕТА", можеш да се изядеш от кеф.
__________________

http://www.satshop.bg - Специализираният магазин за сателитна техника
Алоууу, спамерите, ако ви шибна по един шамар и с гугъл няма да ви открият после!

Отговори с цитат
  #18  
Стар 29-12-2008
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Само антената приличаше на Триакс. Всичко друго беше съвсем различно - и лепенката, и окачването, и книжката, и захвата на конвертора. Ако я нямаше лепенката с надпис Триакс, нямаше да разберем, че е "Триакс". Някой май се опитва да ни прави на балъци, язък за Андрей, че е убеждавал netman по телефона, че антената е Триакс. Ако бяхме в магазина му, в никакъв случай нямаше да я вземем. И все пак клиентът даже не знаеше какво иска да гледа с антената, към кой сателит, даже си е абонат на Булсатком с Делталайн, та му я врътнахме към Астра, пък и той реши в крайна сметка да погледа малко немски телевизии.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #19  
Стар 04-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Това, че клиентът не знае какво иска да гледа е съвсем друг въпрос...
Но-нейм антена от същия калибър се продава за 75 лв., а ментето на Триакс струва 115 лв.

Цитирай:
Офсетова антена 100см Португалска

Антена 100см.
Фиксирано окачване, съвместимо с USALS H-H мотори.
Лесна за сглобяване и монтаж.
Електростатично-прахово боядисана
Цена: 75лв.
Много скъпа тази лепенка Триакс бе... цели 40 лв. Колкото един конвертор Инваком за офсет.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15-01-2009
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Triax 110 white series

Колеги, възмутен съм ... ще оставя следните постове без коментар ... извадка са от двб-то :

Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Netman с тази антена в Бургас хванах Setanta на Астра-28изток. Не е стабилно приемането / с Deltaline приемника на Булсатком ми отчете 7db/ , но е факт че като рефлектор се равнява на 120см парабола на Пасатските антени. Тестваи и новия конвертор на CHESS-0,1 db. Антената е от същия магазин на САТ+ .
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Netman премести антената на друго място и ще подобриш съотношението Сигнал/Шум. Там където е сега зад този орех не удачно место. Сега зимата пречат клоните но лятото ще имаш проблеми от листата. В Българово съм слагал такава антена купена от магазина на "САТ+" в Бургас и имам отлични резултати. Ако имаш проблем звани им-056/837567 ще ти пратят техник.
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Офсетката 110см с Последния модел LNB=CHESS-0,1db , които купих от "САТ+" Бургас ми дадоха отличен резултат на CNN= ASTRA-28 изток.
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Антената от "САТ+" Бургас е здрава, от дебела ламарина с цяла стойка, устоичива е на вятър. Болтовете са ф6мм. и нямат късане.Изобщо е подобрен вариант. Устоя на последните бурни ветрове преди 2 месеца и поставена на високо- вилната зона над Българово. На съседните вили имаше поне 2 антени Булсатком обърнати обратно от вятъра.
Цитирай:
Първоначално написано от kocetobs
Да и аз съм доволен от 110-та на САТ+ имам добри впечатления от антената.И новата им серия конвертори CHESS също е добра.
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Netman виждам че си я преместил вече антената, там е добро място.
Но ако завъртиш конвертора по оста му ще имаш по добър сигнал. Конвертора сочи надолу само когато се приема Астра-28 изток тъй като е на юг. Успех
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Patso важен е резултата. 110-та е с добри характеристики за размера си.Нетман на кой е звънял няма значение. Важно е, че клиента си е купил добра антена, на приемлива цена. Но това е само на половина свършена работа. Правилно настроената антена е есенцията на този бизнес. Ако ще и Параклипс да купиш ако не избереш мястото й, не настроиш фокусното разтояние на конвертора и я настроиш по азимут и елевация, нещата не стават. Успех
Цитирай:
Първоначално написано от kocetobs
Само да вметна, че и аз имам такава антена и мога да кажа, че работи доста по-добре от подобни аналози.Аз редовно си пазарувам от въпросния магазин "Сатплюс" в Бургас и съм много доволен от стоката им.Последно си закупих от тази новата серия на конверторите "Chess" 0.1dB ... и спокойно мога да кажа, че това за мен е най - добрият конвертор, който съм използвал някога.Такъв съм сложил на 110-ката и нямам абсолютно никакви проблеми.
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Tzvetan не съм сигурен че това е пределно ясно след като видях къде беше я сложил юнака. Относно топлата вода която си констатирал, не говори добре за изолирането на конвертора, така че го свали и се опитай да го исушиш, може би ще го спасиш /малко е вероятно/. Ако не се получи ще те насоча от къде да си купиш добър.
Относно ментетата опита ми подсказва да се доверявам на практиката си, така че 110-та на САТ+ си е добра независимо дали пише Тракс или Щракс, това е антена все пак а не билбоард.
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Сигурен ли си ? Питаи патило.
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Бре много шум, много нещо за... нищо.
Цитирай:
Първоначално написано от lightboy
Човека си купил антена, антената работи , ще работи и след 10 години, не е сгрешил. Да му е честито. А бръщолевници много- прах в очите. Айде със здраве.
п.с. patso = pgi
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
110, series, triax, white


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
YU-MA-TU PLUS series xa0015 YU-MA-TU / VOLTEL 22 10-01-2011 21:28
Батерия за Sony Vaio NR280E/White emskia КОМПЮТРИ и периферия 3 30-12-2010 21:25
Dreambox DM800HD Premium in White ТИНТИН DREAMBOX 0 26-06-2009 17:23
YU-MA-TU MX PLUS Series imported_admin YU-MA-TU / VOLTEL 17 23-09-2008 16:51
YU-MA-TU MX PLUS Series imported_admin YU-MA-TU инфо 3 03-03-2008 01:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.