The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Вижте резултатите от анкетата: Плазмен или LCD телевизор?
1. Плазма 59 57.28%
2. LCD 44 42.72%
Гласували: 103. Вие може да не гласувате в тази анкета

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #61  
Стар 09-11-2009
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jack Вижте мненията

Всъщност в моя случай ще е по-скъпо да си купя втори монитор на бюрото (а и естетически грозно и ненужно), вместо да използвам телевизора като втори монитор когато ми потрябва. Затова нека не обобщаваме под общ знаменател кое е по-скъпо и да не пренареждаме мебелите (пардон мониторите) на хората без да имаме поглед върху техните конкретни нужди.
Тъй като темата не е за твоите нужди трябва да се говори за общия случай кагато хората държат телевизора си в хола, а конпютъра на бюро в друга стая. Все ми се струва, че това е по-честия вариант.
Иначе обективни причини да не се купува плазма има и ползването за монитор е само едната. Друга е когато се гледа в прекалено светло помещение. От една страна тогава техния образ не е толкова ярък, а понеже те винаги са с отражателно покритие в тези условия е проблем.
Всъщност източника на спора ни започна от това, че според теб плазмите били с по-замазан образ и тн.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 09-11-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

А ти като си купуваш телевизор според твоите нужди или според общия случай го купуваш? Аз затова отсвирвам консултантите от техномаркетите като дойдат до мен и започнат да ми казват какво ми трябва, гледайки ме умно като теле с бяло петно на челото. Темата е всеки да каже гледната си точка и собствените си впечатления, иначе всички щяхме да говорим едно и също като роботи, а темата да се изчерпа след първите 2-3 поста.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #63  
Стар 09-11-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз бях също привърженик на LCD технологията, но си купих плазма от висок клас и вече ни искам да чуя за друго. Имам LCD Сони от D серията, която преди 1 година беше най-доброто на пазара и по тестове. Плазмата е Панасоник 46G15. Качеството на изображението е уникално, дебел е само 5 см (Сони-то е 10 см), консумацията му е с няколко вата повече от LCD със същият размер, работи прекрасно като монитор в 1920х1080 през HDMI. Превъзхожда LCD-то ми при всякакъв сигнал.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 09-11-2009
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony Вижте мненията
Аз бях също привърженик на LCD технологията, но си купих плазма от висок клас и вече ни искам да чуя за друго. Имам LCD Сони от D серията, която преди 1 година беше най-доброто на пазара и по тестове. Плазмата е Панасоник 46G15. Качеството на изображението е уникално, дебел е само 5 см (Сони-то е 10 см), консумацията му е с няколко вата повече от LCD със същият размер, работи прекрасно като монитор в 1920х1080 през HDMI. Превъзхожда LCD-то ми при всякакъв сигнал.
Наблюденията ти са напълно логични, но ако трябва да сме коректни трябва да сравняваш твоята плазма със някой от настоящите модели - примерно Sony 46W5500 или Samsung 46B650.
Аз и пред тях бих избрал плазмата, но избора ми би бил донякъде субективен.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 09-11-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно 46W мислих да си купувам и съм адски радостен, че се разколебах. Тази плазма 46G15 е просто прекрасна. Даже има и сателитен тунер, както и LAN. За съжаление няма начин да си добавя ccam и да го ползвам пълноценно , но пък си ъпдейтва фърмуера през интернет.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 09-11-2009
Аватара на Liberator
Liberator Liberator не е на линия
форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: София
Мнения: 75
Благодари: 205
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой може ли да каже нещо за трептенето на новите модели плазми на Панасоник. Забелязва се на статична картина и светъл фон. Странното е че например такова трептене липсва например при плазмите на LG. Чувал съм мнения, че панасониците са по чуствителни към ел. захранването ?
Отговори с цитат
  #67  
Стар 09-11-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз нямам подобно трептене. Може би зависи от модела.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 09-11-2009
Аватара на Liberator
Liberator Liberator не е на линия
форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: София
Мнения: 75
Благодари: 205
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony Вижте мненията
Аз нямам подобно трептене. Може би зависи от модела.
При G и V серийте се забелязва. Най-лесно е да се усети, когато се отклони леко погледа встрани от екрана и се наблюдава екрана с периферното зрение. Някой хора не го усещат, индивидуално е. Незнам, но това малко ме озадачава. Иначе плазмата за мен е перфектния телевизор.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 09-11-2009
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 не е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,621
Благодари: 750
Получил благодарност:
2,658 пъти в 885 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Само да ви кажа за това трептене има го и на ЛСД телевизор и се оправя като се оъбърне щепсела в контакта. Поне при мен е така и вече съм си белязал как трябва да бъдат щепселите на ТВ-то приемника и позиционера. Вече нямам проблем.
__________________
Отговори с цитат
  #70  
Стар 09-11-2009
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,568
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,192 пъти в 2,949 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно глупаците и в тая анкета са повече!Но и те, са необходимо зло!Винаги ще има бетонни тикви!!!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lcd, или, Плазма


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
плазма valu ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 10 13-12-2010 18:32


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.