The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > БОРСА - Купува / Продава > АНТЕНИ, CA-МОДУЛИ, КОНВЕРТОРИ, МОТОРИ, ПОЗИЦИОНЕРИ и др. > КОНВЕРТОРИ

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 26-05-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

На колегата от Враца с антена 120cm/150cm може да му се е сторило,че е страхотен конвертор caonsat защото го сравнява с най-калпавият МСА Сат Ментака..но ако го сравнява с тези,които си е поръчал разликата ще е пренебрежимо малка...един конвертор на една дадена честота може да работи по-добре от друг конвертор,който пък евентуално ще работи по-добре на друга честота и когато тези честоти са слаби примерно на двуметрова антена и тогава на човек му се струва,че чуждата кокошка пуйка изглежда..слабата честота излезнала на ръба...А при триметрова антена същата честота излиза със голям запас с над 3dB в повече спрямо двуметровата...на по-слабият конвертор ще е примерно с 2.5dB над ръба на гледане..а с по-добрият конвертор ще е със запас 3dB и само 0.5dB по-добре от другият конвертор и тук ги възхваляваме кой е по по най...на друга честота пък нещата може да са обратното..
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AstraK за този полезен пост :
Вас (26-05-2020)
  #22  
Стар 26-05-2020
Аватара на Дакев
Дакев Дакев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не сравнявам нищо, виждам реално какво приемам и с каква сила на парабола 150см. Нека не звучи като заяждане, но е показателно 40e - 3922L - SNR 15,8db при максимум скала 16db. Това е с антена 150см. Вие ползвате 205см ако не се лъжа, видях във видеото Ви, че тази честота ви е на 18db което вероятно е вашия максимум на скалата. 3685L ви е на 17db, при мен е 14,6db което е 96-97% SNR. Още веднъж ще кажа не сравнявам нищо, но конвертора за мен е повече от добър при получените резултати на 150см парабола. Поздрави!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 26-05-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

При мен са обърнати поляризациите според разположението на стъклото..при това положение силните сигнали заслабват малко..но пък някои слаби сигнали така са по-добре...Ти явно търсиш сравнение кой е по по най...има ли значение..топли ли те ако имам с един децибел по-добър сигнал...да ти направя клипчета на триметровата...Нещо,което е силно има ли значение за теб дали е 12dB или 15dB...ако пък нещо го няма и като обърнеш поляризациите като сложиш стъклото по вторият начин...и това,което го е нямало изведнъж е на ръба на приема без да насича като T2-MI Kenya 72.1E или 3647 Kenya на 10E...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 26-05-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Обяснявам ти Дакев на триметровата антена най-слабите сигнали излизат и с Norsat и с Panorama ER-861 13K и с DreamTech 12K като разликата в сигнала между различните конвертори е не повече от 1dB -1.5dB в най-добрият случай..на някои честоти единият конвертор е по-добре на други честоти другият конвертор..но няма случай нещо,което излиза с единият конвертор да не излиза с другият...писна ми да обяснявам на дървени глави...
До 2години ще ти трябва конвертор с филтър в градовете заради разгръщането на 5G мрежите...ти ми обясняваш за някакви децибели...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 26-05-2020
Аватара на Дакев
Дакев Дакев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Обяснявам за някакви децибели защото: Похвалих конвертора с който съм сега, и започна да ми се обяснява за това че аз не разбирам щото всичко друго след MCA било добро. Като последния конвертор няма никакво значение за темата!
Обяснявам за някакви децибели, защото:
Конвертора - Каонсат бил най обикновен но за сметка на това се получава че (без значение колко е силен спътника) се справя по добре на 150 см антена, от “панорама 13к” на антена 205см.
Не че има значение но съм си поръчал конвертори с филтри за уаймакс.
И никой не е искал от някого да обяснява каквото и да е, особено за MCA конверторите, в тема която търсех друго и която вече моля да иде в коша защото е безсмислена.
А това че съм дървена глава, благодаря.
Може и да съм нов в сателитната техника, но вече трийсет години работя с електроника и радиокомуникационна техника.
Останете си със здраве!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дакев за този полезен пост :
Ивелин71 (28-05-2020)
  #26  
Стар 26-05-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Не ти ли обяснявах на теб...не ти ли помогна това....?Сравни първо няколко конвертора ? Тогава се дръвчи...Ти почваш да обясняваш за накакъв Каун сат конвертор...при положение,че си сравнявал само на 40изток ..спътника с Най-силен сигнал...и си го сравнявал само с MCA sat и някакъв Panorama 15K дето обясняваше,че не бил добре...сравни 10различни конвертора и тогава кажи Каун сат е най-добрият...Сравни на слаби честоти от слаби спътници...Все едно да започна да сравнявам на 39E с булсаткомска антенка различни конвертори и да напиша на инверто имам 12dB...а на едикой си конвертор 13dB а пък на някоя си честота с друг конвертор съм имал 13.5dB...и какво от това...при всички конвертори ще гледаш...едно и също...сравняват се слаби честоти на слаби спътници...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 26-05-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Радвам се,че си ме послушал за филтъра...и си поръчал такъв конвертор..Да не напишеш,че работи по-слабо от Каун сат..защото попринцип филтъра зашумява но след няколко години само с този конвертор ще имаш шанс да гледаш що годе нормално C-Band...като разгърнат 5G мрежите в градовете..дано наистина помогне този филтър поне за силните спътници..
Отговори с цитат
  #28  
Стар 26-05-2020
Аватара на Дакев
Дакев Дакев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
При мен са обърнати поляризациите според разположението на стъклото..при това положение силните сигнали заслабват малко..но пък някои слаби сигнали така са по-добре...Ти явно търсиш сравнение кой е по по най...има ли значение..топли ли те ако имам с един децибел по-добър сигнал...да ти направя клипчета на триметровата...Нещо,което е силно има ли значение за теб дали е 12dB или 15dB...ако пък нещо го няма и като обърнеш поляризациите като сложиш стъклото по вторият начин...и това,което го е нямало изведнъж е на ръба на приема без да насича като T2-MI Kenya 72.1E или 3647 Kenya на 10E...
При мен ако сте забелязали също са разменени поляризациите. Нищо не ме топли, нито ме интересува. Вашето мнение не съм искал особено тук където не се обсъждаше изобщо каквито и да е показатели а бе тема за това че търся конвертор за закупуване и исках да затворя темата.
Държа да отбележа че се обръщам към вас на Вие, не си позволих обиди на лична основа нито да си Ти-каме.
За триметровата или двуметровата антена, на мен ми трябва нещо което ще гледам не е само за да уловя сигнал, нито разбирам “урду, хинди или корейски”, ито пък ме “грее” кой какво хваща. Просто се дразня че темата бе за друго не за това колко “захлупен” съм видиш ли щото имам MCA консертор, мога и ще имам много други неща и по голяма антена мога да си взема за експерименти, но не ми е жизненоважна, ако ми беше мога да си позволя да си купя и нова “три метрова” но не смятам че ми е от жизнена необходимост.
По важно е дали имаш или не елементарно възпитание.
Това е от мен, темата е за коша.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26-05-2020
Аватара на Дакев
Дакев Дакев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
Не ти ли обяснявах на теб...не ти ли помогна това....?Сравни първо няколко конвертора ? Тогава се дръвчи...Ти почваш да обясняваш за накакъв Каун сат конвертор...
Кое ми обяснявахте? Да си отрежа стъкло за пластина, нещо което знаех много преди да започна опити за прием на ц банд с кръгова поляризация или ми обявнявахте, че трябва да си отрежа парче ламарина за облъчвател, зная че облъчвателя трябва да е фуниевиден, какъвто е за всяка офсет антена, кое научих от вашия опит? Че приемниците ми които поддържат T2MI не поддържат този стандарт? Че и се дръвча? Не, неприятно ми е да че получавам обиди на лична основа и че темата бе за друго не за MCA конвертори. Темата се превърна в бълвоч. Бъдете здрав!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 26-05-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Не разбрахте ли,че в тази конкуренция за да се вместят горе долу в една ценова рамка..всички конвертори не само C-Band но и Ku-Band предлагат горе долу сходни характеристики защото използват подобни компоненти и като цена и като качество..за да си купиш конвертор струващ 30лева с доставката...как може да очакваш чудеса...вярно от много бройки може да има някой,който случайно ще изкара с половин децибел по-добър сигнал...Момчил от Търговище е тествал и поръчал повече от 20различни марки и модела конвертори...и пълно щастие няма..единият на някоя определена честота се справя по-добре от останалите и обратното..но малка разлика не повече от 1dB...но съм против да възхваляваме определена марка особенно от тия дето ги правят на едно и също място дори може и в една и съща фабрика и после им слагат различни лепенки...има и такива като МСА които са поръчали от възможно най-ефтините и им лепнали SKY SAT или други лепенки MCA SAT...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
13k, банд, конвертор, търся


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам Ц банд конвертор Накатанико КОНВЕРТОРИ 1 13-05-2020 12:50
Търся бяло инверто фланцово и ц-банд конвертор 13к Trend КОНВЕРТОРИ 0 15-02-2017 17:13
Търся HGLN конвертор сателита КОНВЕРТОРИ 1 19-11-2015 06:43
продавам конвертор за ц-банд biser Приключили продажби 5 30-05-2011 16:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.