The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 10-02-2020
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пусни жалба до КЗП.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 10-02-2020
ЗЗлатев ЗЗлатев не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 327
Благодари: 372
Получил благодарност:
45 пъти в 30 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от редспас Вижте мненията
Пусни жалба до КЗП.
Като го вметнах(макар че блафирах), смениха тона и започнаха да прехвърлят топката един към друг. Честно да си призная, не съм се замислял сериозно за такъв сценарий.

Сега след сервиза и становището, че при тях не е се е проявил този проблем, телевизорът изпук 9 пъти за 1 час - ебахти атмосферните условия, ебахти пластмасата. Без HDMI, без коаксиал, само един Youtube.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 10-02-2020
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няколко пъти съм опирал до тях и винаги е имало ефект. При спор с търговец вече директно изпращам сигнал. Имат електронна форма в сайта.

Веднъж дори сезираха Европейския потребителски център, тъй като седалището на търговеца беше в съседна страна и оттам също обърнаха внимание на случая.

В случай, че не могат да ремонтират стоката можеш да искаш възстановяване на заплатените суми.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на редспас за този полезен пост :
ЗЗлатев (11-02-2020)
  #54  
Стар 11-02-2020
ЗЗлатев ЗЗлатев не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 327
Благодари: 372
Получил благодарност:
45 пъти в 30 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо няма да загубя, ако пробвам.

Благодаря ти
Отговори с цитат
  #55  
Стар 11-02-2020
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Опита ми показва, че обикновено проблема е в потребителя...

Няма идеална техника, когато си купуваш телевизор или каквото и да е, винаги ще намериш нещо което да те дразни... Я петно, я неравномерна подсветка.

По закон ситуацията е следната... Носиш на ремонт, ако не си доволен от заключението на сервиза , имаш право да го занесеш в друг сервиз по твой избор... Там ще ти направят независима диагностика, ако и там нещата не са в твоя полза, значи ти имаш проблем. Ако обаче втория сервиз каже че има проблем, то тогава това е в твоя полза и с КЗП 99% ще ти сменят телевизора....

Не занбравяй обаче, че има ситуации в които става дума за нормални производствени характеристики, демек че си е нормално да прави така, там също духаш супата. Като цяло мисля, че си се вглъбил в нещо несъществено.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 11-02-2020
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d.ivanov Вижте мненията
Опита ми показва, че обикновено проблема е в потребителя...

Няма идеална техника, когато си купуваш телевизор или каквото и да е, винаги ще намериш нещо което да те дразни... Я петно, я неравномерна подсветка.

По закон ситуацията е следната... Носиш на ремонт, ако не си доволен от заключението на сервиза , имаш право да го занесеш в друг сервиз по твой избор... Там ще ти направят независима диагностика, ако и там нещата не са в твоя полза, значи ти имаш проблем. Ако обаче втория сервиз каже че има проблем, то тогава това е в твоя полза и с КЗП 99% ще ти сменят телевизора....

Не занбравяй обаче, че има ситуации в които става дума за нормални производствени характеристики, демек че си е нормално да прави така, там също духаш супата. Като цяло мисля, че си се вглъбил в нещо несъществено.
Ако пукането е подобно на това от линка, прикачен в някой от предходните постове не мисля, че някой би го изтърпял.

Мисля, че в случая може да се използва текста на чл. 114 от ЗЗП, но за сигнала не е нужно да се цитира написаното в нормативната уредба, а по-скоро да се обясни детайлно случая. Следва КЗП да защити интересите на потребителя.

https://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2135513678

Съветът ми към колегата е комуникацията със сервиза и търговеца да е изцяло в писмена форма за да може да се приложи, ако е нужно в бъдеще.

Успех!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на редспас за този полезен пост :
ЗЗлатев (11-02-2020)
  #57  
Стар 11-02-2020
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пука пука,ама какво и как пука?
Някога имаше пукане ама имаше и ТХО захранващо напрежение 15или 18 хиляди волта за кинескопа,но пласмаса и искра пукат различно ,а в говорителите още по различно.За сервизите зависи каде и на кой майстор си попаднал. И аз мисля ,че чашата може и да замръзне.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 11-02-2020
ЗЗлатев ЗЗлатев не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 327
Благодари: 372
Получил благодарност:
45 пъти в 30 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d.ivanov Вижте мненията
Опита ми показва, че обикновено проблема е в потребителя...


Не занбравяй обаче, че има ситуации в които става дума за нормални производствени характеристики, демек че си е нормално да прави така, там също духаш супата. Като цяло мисля, че си се вглъбил в нещо несъществено.
Пич, кажи моля те, как точно аз бих причинил този проблем? Наистина, кажи ми какво може да съм направил.

https://www.youtube.com/watch?v=poGHO898u3M
Точно това прави телевизорът. Ако ти се случи на теб обаче, няма да мислиш, че си се вглъбил, сигурен съм.

Съгласен съм, че аз може да съм виновен. Нали великият Дзумба го каза и то лаконично. Как обаче? Една конзола PS4, която е закачена с HDMI от доста време без да се изкарва и вкарва кабела. Една енигма, която взех преди няколко месеца, която е настроена няколко пъти, докато е вързана към телевизора, след това Енигма > коаксиал > Kodi PVR на телевизора. Енигмата стои на stand by с коаксиала.

вассил46, https://www.youtube.com/watch?v=poGHO898u3M
Отговори с цитат
  #59  
Стар 11-02-2020
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Както долавям от записа ми се струва от аудиото, ти подобре можеш да прецениш. като намалиш звука на ХД и СД всетая ли е?Пак си пука
Отговори с цитат
  #60  
Стар 11-02-2020
ЗЗлатев ЗЗлатев не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2015
Мнения: 327
Благодари: 372
Получил благодарност:
45 пъти в 30 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дам, и без звук.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Телевизорапука


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (0 членове и 15 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Кой от 3-те телевизора да избера КоКоОо ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 22 30-04-2014 00:44
ТВ на два телевизора гогорог ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 5 27-07-2013 17:15
Пука ли ми за Бербатов?! Лягам и заспивам! Стоян СПОРТ 39 08-09-2012 20:11
5-телевизора - Как ? боббоб Въпроси и отговори 7 29-12-2011 15:58
Bulsatcom на два телевизора n1nJa7a ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 12-04-2010 09:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.