The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 08-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е проблем в подсветката. То че има проблем и с подсветката е едно на ръка, ама дай да не го подхващаме и него. Тук проблема си е с матрицата.
За да не съм голословен и да не вземат пък да кажат че с фотошоп съм добавил линиите на снимките с които илюстрирам проблема, ще ви помоля да изгледате това румънско ревю на еди коя си версия на фърмуера на 42LB671V. Забелязва се и на други места, но може би ще видите линията, която си остава залепнала и прозира през изображенията в екраните на yuotube в клипа точно 3.58 минута и по-натакък. Вижте отново същата залепнала линия върху синия екран на Navigator web в минута 7.10 от клипа и то след като телевизора изобразява бялата хоризонтална линия от Smart share менюто за точно 20 секунди (от 6.50 до 7.10 мин.). Представете си какво се получава ако по-дълго стои в този екран. Имайте също предвид и факта, че камерата с която е сниман клипа до голяма степен намалява яркостта, заради автоматичната компенсация на експозицията и по този начин детайлите стават доста слабо забележими. Когато телевизорът е пред вас линията се вижда така ярко, че...абе на моите снимки в началото е видно. Разбира се, не твърде, че я има при всеки фон или меню. Има я при определени цветове - сиво, лилаво и др. Също така може и да не я забележите, гледайки клипа, ако монитора ви е прекалено свтъл или прекалено тъмен, но в крайна сметка се вижда. Та има я линията и в минута 15.05, макар и по-бледа, поради по-малкото време за което бе изобразена отново в меню Smart share.
След като това се вижда и на този румънски екземпляр...как смеят да твърдят, че няма проблем и че били проверили на "ниво Европа" и нямало проблем!!!
Това е клипа: http://www.youtube.com/watch?v=t5KQGmf1NA0
  #22  
Стар 09-10-2014
Аватара на star14
star14 star14 не е на линия
Burn in bulgaria
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 137
Благодари: 18
Получил благодарност:
55 пъти в 31 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Определено имат някакъв проблем . На клипа се вижда за момент същия ефект . Явно е че при по-висока яркост се изявява . Рано или късно клиентите им ще се разпищят .
  #23  
Стар 09-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от star14 Вижте мненията
Определено имат някакъв проблем . На клипа се вижда за момент същия ефект . Явно е че при по-висока яркост се изявява . Рано или късно клиентите им ще се разпищят .
Те клиентите би трябвало вече да пищят, а не да си мълчат, все пак идва края на годината. Тези модели са цяла година на пазара. Сега ги пласират на промоции в Карфур и къде ли не само да минат. За какво говорим...при цена в техно верига от почти 1200 лв. сега се предлагат в хранителните магазини за 899 лв.
Проблемът не е свързан с яркостта, контраста или силата на светене на подсветката. И на мен първо това ми мина през ума - да ги намаля. Пробвах с намалени всички тях. Същата работа, просто залепналото изображение се вижда малко по-малко, както разбира се е по-слабо контрастна и ярка картината на ТВ-то като цяло.
  #24  
Стар 09-10-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Много отдавна писах, че технотата внасят предимно шкарто, на половин цена, с малки изключения. Имам директни впечатления. Скъпа техника не се купува от България, а от по-големи пазари. За всеки случай. Гаранцията на тези уреди се поема от представителствата на съответната фирма в страната, поне при Самсунг е така.
  #25  
Стар 10-10-2014
комет комет не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте удовлетворен
=================================================

Все едно съм в 1975 година. Вместо да проверят определен брой телевизори, на колегата се казва - нали Ви върнахме парите, отървахме Ви от проблема, какво толкова, ами мълчете си, не охулвайте марката и т.н.
Напълно формален отговор. За всеки случай си купих Самсунг.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на комет за този полезен пост :
драгостоев (27-10-2014)
  #26  
Стар 10-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от комет Вижте мненията
Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте удовлетворен
=================================================

Все едно съм в 1975 година. Вместо да проверят определен брой телевизори, на колегата се казва - нали Ви върнахме парите, отървахме Ви от проблема, какво толкова, ами мълчете си, не охулвайте марката и т.н.
Напълно формален отговор. За всеки случай си купих Самсунг.
Досега 100 пъти да съм си купил и аз Самсунг, ама да му се не види и активната технология на 3д-то...
Вместо да проверят определен брой телевизори...те провериха сигурно петте, които имат в шоурума и видяха проблема, но разчитаха точно на това, че съм си взел парите и трябва да си трая с "чувството за удовлетвореност". Радвам се поне, че в темите за избор на 3д телевизори се появяват препратки към моята тема, че да са нащрек купувачите като стане дума за LG.
  #27  
Стар 24-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И още актуална информация по въпроса:
Въпреки усърдните твърдения на някои "осведомени разбирачи", че дискутирания проблем с LG тата е само в "малка серия, която е изтеглена от пазара", мога да ви кажа, че това е абсолютна лъжа. Днес ходих в Метро, а онзи ден в технополис. Тествах от новите партиди LBта. Проблема си го има и си е също толкова силно изразен както и преди.
Удовлетворява ме (както искаха от LG) само факта, че в магазините отиват хора и ги тестват и знаят за дефекта Така ми каза днес консултантката от Метро. Дори и тя чела за проблема, но не знаела как да го тества. Днес и го показах и се убеди сама. Това е новото - LG 4xLB65x/67x/7xx/ продължават да имат фабричен дефект.
Честито на невярващите собственици на LG.
Следните потребители (3) благодарят на детроник за този полезен пост
NickolaE (15-11-2014), vanko112 (24-10-2014), Пъстрина (27-10-2014)
  #28  
Стар 24-10-2014
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Тествах от новите партиди LBта
-няма НОВИ партиди от тази серия.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
  #29  
Стар 25-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-няма НОВИ партиди от тази серия.
OK. Значи няма и "изтеглени партиди" от тази серия
Пак честито на "печелившите"
  #30  
Стар 26-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще цитирам и изказването на един колега от подобен форум където също коментираме проблема:
"От началото на седмицата съм с тайванския фърмуер 04.34.23, но днес се сетих да погледна как стоят нещата с остатъчното изображение и о чудо. Не само се е засилило и вече го виждам и върху нормална картина, но и след изключване и включване на ТВ остава за дълго време. Иди кажи, че не зависи и от фърмуера. Другите параметри на тази версия са относително стабилни, сравнявайки с предишните.
Руски колеги бяха, писали до LG с предложение за пускане и на вариант на фърмуера за LB серията, базиран на NetCast 4.5. Не че някой от LG ще ги отрази."
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42lb671, 42lb671 дефект, lg, lg дефект, Дефектна, дефектна матрица, залепване, залепване на картината, ивица на екрана, картината, лента на екрана, матрица, на, проблем с lg, Серия, слепване, слепване на картината


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Матрица за NEO LED-32165 DL Мастика ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 02-03-2015 08:11
SONY KDL 40V3000 LCD ремонт на матрица ДЕЗМАН Въпроси и отговори 2 21-07-2013 14:10
Мачкането, серия 2 Зубър Кошче 18 18-09-2011 18:59
Voltel MX серия shemetcho YU-MA-TU / VOLTEL 15 12-12-2010 15:47
Италия Серия А dido sat 2010 ДИРЕКТНИ ИЗЛЪЧВАНИЯ 8 12-09-2010 19:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.