The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 09-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Blu-Ray

С такава даунлоад/ъплоад скорост мислиш ли, че ми пука дали интернета ми ще "изпуши"?



__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #32  
Стар 10-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
Само забележи, че цените на плеърите не са паднали от 1 година.
1вия плейър на Sony ,S1, тръгна от 1600лв в БГ. В момента е 650лв + 1 филм на Blu-Ray. И според мен не са паднали цените
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Аз тегля редовно 8-12 GB-ови рипове. С 3МБ/с не отнема кой знае колко време. А съм стигал коефициент 18(!) , така че не берете грижа на нета и на коефициентите си в замунда. Аз от ноември не съм теглил друго освен HD и съм с коефициент 5 ( 4.8 TB качени)
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от hank87
Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
Само забележи, че цените на плеърите не са паднали от 1 година.
1вия плейър на Sony ,S1, тръгна от 1600лв в БГ. В момента е 650лв + 1 филм на Blu-Ray. И според мен не са паднали цените
S1E модела още си е над 1000 лева в България и е модел на повече от година, който даже не е профил 1.1, няма HDMI 1.3 и е супер бъгав като управление.
Най-евтиното Сони за 650 лв /S300/ е доста орязан плеър без HD аудио декодери, без поддръжка на BD Java и със посредствени възможности като плеър.

Общо взето високи цени и неизчистени бъгове. Единствения добър Блу-рей на прилична цена за момента е Playstation 3. Доста добър като блу-рей плеър, отличен двд плеър и уникална конзола за игри.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 10-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18

Общо взето високи цени и неизчистени бъгове. Единствения добър Блу-рей на прилична цена за момента е Playstation 3. Доста добър като блу-рей плеър, отличен двд плеър и уникална конзола за игри.
Аз и в статията написах,че е най-популярния глобално и никак не е учудващо, имайки предвид че може да се гледа/слуша всичко с него и работи най-бързо от всички плейъри И за геймърите е яко - пускал съм си игри на 1920х1080 на Тв-то и е определено яко
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #36  
Стар 10-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Говори се, че Сони продавали конзолата на загуба само и само да зарибяват хората и да печелят от скъпите игри.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 10-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
Говори се, че Сони продавали конзолата на загуба само и само да зарибяват хората и да печелят от скъпите игри.
Не мога да кажа. Ама и така да е-няма нищо лошо. Щом хората си купуват,значи са доволни. Пък и наистина много функционана машина. Пазаря се с един приятел да ми даде неговата за седмица да погледам филми,ама се прави нещо А случайно да си влизал в някоя от видеотеките ,които дават Blu-Ray под наем? Ако има достатъчно заглавия(и постоянно взимат нови), бих си взел един Playstation3.
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #38  
Стар 11-07-2008
ITVSAIDIOTI ITVSAIDIOTI не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 19
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от hank87
Форматът Blu-Ray (няма правописна грешка, така си се пише) стана доста популярен по света, особено в САЩ. Тук все още едва прохожда но е ясно че следващите 5-8 години това ще бъде доминиращия формат. ...При сравнение с DVD най-често се споменава изречението „качество 5 пъти по-добро от DVD”. Много важно е да се отбележи,че звука също е 5 пъти по-добър, ако може така да се каже....
Абе то може така да се каже. )
Но човешкото ухо си граници в които чува и колкото и да се напъваш от едноо ниво нататък (което отдавна е минато) ... просто си даваш парите за гупости.
Ако ще не 20-20 000 Нz лента да напишат, ами 16-40 000 Hz, ти отдавна не чуваш над 15 000 нищо, да речем наборите преди 80та
Усилвателят ти може да е най-перфектия с най-хидеално равна характеристика, но колоните ти кривят поне 1% По какви параметри го дават 5 пъти по-добър :roll:
А иначе поживем, увидем. VHS-ките знаете как стана на времето - не бяха най-добри но ... В случая не точно така, но ... на нормалните хора не им пука че звука освен да е стерео, би бил 5.1, 7.2, ... m-найсе канална super-duper какафония и ще се завре на 50 см от 1.50м екран да гледа хай-дефинишън, голямо важно :/
Отговори с цитат
  #39  
Стар 11-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Защо си мислиш, че човек усеща музика само с ухо? Да не мислиш, че при изработката на музикалните инструменти някой им ограничава честотите до тези, които уж чува ухото? Я чуй една цигулка на живо и после я запиши и чуй на система до 15kHz и виж дали няма разлика и то огромна. Ниските честоти например, се усещат с цялото тяло. Има куп статии по въпроса.
По-качествения звук в новите формати идва най-вече от липсата на компресия. Dolby TrueHD и DTS HD MA са loseless формати с огромен битрейт и разликата с DD 640 kbps е огромна.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 11-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

В http://www.blu-ray.com прочетох че битрейта само нa един Blu-Ray диск е по-висок отколкото на целия интернет преди 10 години Последния рип(!), който изтеглих беше с 12Mbps само за видеото. Смятай
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bluray


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.