The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 03-07-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията

Иначе за Сънито ( @yavor1 ) - това което което казваш трябва да е валидно за ЦЯЛА БГ, не само за 1 място натъпкано с пияндури.
Освен това Съни бийч е МНОООГО далеч от СЕМЕЙНО място за почивка. То е всико друго, но не и семейно. Явно не си женен, защото щеше да знаеш, че бебе няма как да почива добре на крясъци, думкаща музика по 24 часа в денонощието и т.н. Да не говорим, че на децата им трябва място на плажа, за да ТИЧАТ - а плажно място и Съни бийч са несъвместими неща. Семейно място за почивка са две южни страни в Европа ( не споменавам кои, за да не парадирам ). Там плажове бол, с по 2ма човека на 2кв.км площ. Разкош за децата да викат на воля, да тичат на воля, да ритат топка, да скачат и т.н. Тук това не може да се случи без някой да те овика.
Joe, не те познавам, но и ти явно Слънчев бряг познаваш, колкото аз тебе

Не ми рекламирай гръцки и турски курорти, пълен отврат са , дори и испанските не са по-добри от Слънчев бряг
Това че от софето се правите на гооолямата работа и само по гръчко отивате, не е ни повод ни причина да си налагате пристрастията, може и гръцки роднини да имаш, но като си толкова пекан и обикалял всички морски курорти по света и у нас, би ли ми казал къде има по-безопасно море с голяма плажна ивица, за гръчко съм съгласен че олимпик бийч е голям и има малко и типово построени четириетажни хотелчета ( за икономия от асансьори ), чудесно място за скука , абе селска история , ама щом ти се нрави чудесно, въпрос на вкус , предполагам от софето си носиш всичко , защото там е в много пъти по-скъпо, но удоволствието от морските таралежи, медузи и други подобни , човековредни същества ти е мноого приятно , а и за децата е мнооого полезно да са обект на интервенция от тях - един вид имунизация
Според твоите умозаключения, пребиваването на деца е противопоказно на Слънчев бряг, ами какво да кажа, явно си жертва или участник в черния PR, добре че масовите посетители не разбират, а още по-малко четат или се съобразяват с подобни лъжливи твърдения
Казах неколкократно, специално за твоя информация , че няма наоколо друго курортно място с нетипово строителство, Гърция и Турция са с еднотипови комплекси, но явно тебе те влече нещо познато , ама не може и не трябва цял свят да е Люлин

Последно редактирано от yavor1 : 04-07-2014 на 00:07
Отговори с цитат
  #22  
Стар 03-07-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...B8%D1%86%D0%B0
Отговори с цитат
  #23  
Стар 04-07-2014
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Пак ще ме оплюете, ама моля, кирилицата е написана от двама СОЛУНСКИ братя. А както знаем Солун НЕ Е български. Демек, азбуката ни е дадена от гърците. Бай дъ уей, Солун или Тесалоники, НИКОГА не е бил българска територия. НИКОГА! Проверете ако не вярвате. Но иначе, да - гордея се с кирилицата. ТЯ Е УНИКАЛНОТО НЕЩО с което трябва да се гордеем.
Първо, кирилицата, на която пишем сега, не е онази азбука, която са измислили Кирил и Методий. Те са измислили глаголицата, която не се е наложила по нашите земи.
Второ, дали Солун някога е бил в България, може да се спекулира, но факт е, че цар Иван Асен подчинява Епирското деспотство и териториите му стават васални на България, а в тях влиза Солун. Моят дядо, по време на Втората световна война е бил в окупационния корпус именно в Солун. Поне така той ми е разказвал. После, след 9.9.44 са се юрнали към Унгария и е бил на Драва. Какви истории ми е разказвал, половината ако са верни, мога да кажа, че спокойно може да се направи супер трилър по тях. "Спасяването на редник Райън" ряпа да яде!

__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 04-07-2014
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Joe, съгласен съм с по-голяма част от написаното от теб, но за кирилицата бъркаш. Кирил и Методий не са я написали, а по-скоро са я популяризирали, както и учениците им. Опитали са се да направят същото и доста по-назапад от нас. Например в Чехия го водят великоморавската им мисия и също се чества с почивен ден, но то е само заради християнството, което са занесли, а не заради писмото. Не забравяй, че те са преди всичко хора на църквата (мисионери), а по онова време това са биле най-умните и уважавани хора.

От википедия: http://en.wikipedia.org/wiki/Cyrillic

Цитирай:
The Cyrillic script /sɨˈrɪlɪk/ is an alphabetic writing system employed across Eurasia. It is based on the Early Cyrillic, which was developed in the First Bulgarian Empire during the 9th century AD at the Preslav Literary School.[1][2] It is the basis of alphabets used in various languages, past and present, in parts of the Balkans and Northern Eurasia, especially those of Slavic origin, and non-Slavic languages influenced by Russian.
И после продължава:
Цитирай:
Cyrillic is derived from the Greek uncial script, augmented by letters from the older Glagolitic alphabet, including some ligatures. These additional letters were used for Old Church Slavonic sounds not found in Greek. The script is named in honor of the two Byzantine brothers,[4] Saints Cyril and Methodius, who created the Glagolitic alphabet earlier on. Modern scholars believe that Cyrillic was developed and formalized by early disciples of Cyril and Methodius.
...и още по-натам следва най-интересната част - History

Отговори с цитат
  #25  
Стар 04-07-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Joe, не те познавам, но и ти явно Слънчев бряг познаваш, колкото аз тебе

Не ми рекламирай гръцки и турски курорти, пълен отврат са , дори и испанските не са по-добри от Слънчев бряг
Това че от софето се правите на гооолямата работа и само по гръчко отивате, не е ни повод ни причина да си налагате пристрастията, може и гръцки роднини да имаш, но като си толкова пекан и обикалял всички морски курорти по света и у нас, би ли ми казал къде има по-безопасно море с голяма плажна ивица, за гръчко съм съгласен че олимпик бийч е голям и има малко и типово построени четириетажни хотелчета ( за икономия от асансьори ), чудесно място за скука , абе селска история , ама щом ти се нрави чудесно, въпрос на вкус , предполагам от софето си носиш всичко , защото там е в много пъти по-скъпо, но удоволствието от морските таралежи, медузи и други подобни , човековредни същества ти е мноого приятно , а и за децата е мнооого полезно да са обект на интервенция от тях - един вид имунизация
Според твоите умозаключения, пребиваването на деца е противопоказно на Слънчев бряг, ами какво да кажа, явно си жертва или участник в черния PR, добре че масовите посетители не разбират, а още по-малко четат или се съобразяват с подобни лъжливи твърдения
Казах неколкократно, специално за твоя информация , че няма наоколо друго курортно място с нетипово строителство, Гърция и Турция са с еднотипови комплекси, но явно тебе те влече нещо познато , ама не може и не трябва цял свят да е Люлин

Мислех да ти напиша дълъг отговор, но няма да го направя.
Само искам да цитирам самият теб: "но явно тебе те влече нещо познато , ама не може и не трябва цял свят да е Люлин"

Ивинявай, но Слънчев бряг с нищо не е по-различен от Люлин - високи и огромни блокове, асфалт, коли, тълпа. ТОВА, пичага, е ЛЮЛИН.

Аз затова не го харесвам и не ходя там. Защото търся по различно нещо, което тук никои не ми предлага. Търся природа, чиста вода, непренаселени плажове и вежливи хора, които те уважават, без да те питат от къде си и да ти гледат в рцете колко бакшиш ще оставиш.

PS. Морските таралежи ги има във всички морета, с изключние на блатото Черно море. Факт.
И не ходя по ол-инклузив места. Отвращават ме.
Както и не ходя на места където се струпват наши граждани. Много са шумни и с голямо самочувствие, без никакво покритие.Не обичам да гледат как се излагат.

И последен въпрос:
от двете снимки по-долу, ти на кое място би избрал да отидеш?






Ако ми кажеш на първото, значи нещо ти хлопа.

Последно редактирано от Joe : 04-07-2014 на 11:46
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Joe за този полезен пост :
register (05-07-2014)
  #26  
Стар 04-07-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
И последен въпрос:
от двете снимки по-долу, ти на кое място би избрал да отидеш?






Ако ми кажеш на първото, значи нещо ти хлопа.
Предполагам нито първото,нито второто място си виждал, за първото е ясно че не искаш да отиваш, а второто хммм , все пак до Тихия океан не вярвам да си ходил, още по-малко семейно с малки деца
Много е лесно да копнеш снимки от проспекти, за разлика от теб , аз съм ходил на подобни места, служебно естествено , мога и снимки да ти постна от най-красивия плаж , според мен естествено , иде реч за Бризбейн , Австралия, отсреща е Големия бариерен риф, но това не значи че мога да си пусна децата да плават там. Да не ти обяснявам защо , ти всичко знаеш и може да си направиш онлайн пътешествие
Бразилските плажове също са огромни, но ако ти постна снимки какви риби съм ловил там, то дори и ти не вярвам да си пуснеш децата да плават в Атлантика, може и още снимки от проспекти да копнеш за да заприличаш напълно на един бивш съфорумник - Тиесто
Отговори с цитат
  #27  
Стар 04-07-2014
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Предполагам нито първото,нито второто място си виждал, за първото е ясно че не искаш да отиваш, а второто хммм , все пак до Тихия океан не вярвам да си ходил, още по-малко семейно с малки деца
Това на втората снимка ми прилича по-скоро на Малдивите. Те са по-близо, в Индийския океан, но и там не е за малки деца. Първо полетът е убийствен за тях, второ - в тази лагуна ще умрат от скука, защото няма много забавления за тях.
Такива курорти са за релакс и романтика, а тези две неща нямат нищо общо с дечицата .
По нашето море има доста приятни тихи места за семейна почивка, има ги и по Средиземноморието, има ги и по Канарите, Азорите, Мадейра - все места, които са в "обсега ни на действие" .
Има хотели по схемата "all inclusive", които не са бетонни грамади, а по-скоро тип "ваканционно селище", с къщички и с голям комплекс за развлечения с много богата детска програма през целия ден.
Там е супер за семейства с деца.
Мисля, че и в БГ има такива ваканционни селища.
Само персоналът да почне по-често да се усмихва...
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ВалчоП за този полезен пост :
Joe (04-07-2014)
  #28  
Стар 04-07-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Първата снимка е на Слънчев бряг А Яворе в Бризбейн не съм бил, но съм бил в Дарвин, пак на същият континент. Там хората се къпят. Обаче за бариерният риф си прав. При познатите ми в Таунсвил половин година не влизат в океана заради медузите, а през другата половина не влизат заради акулите... Но всички си имат басейни. И не ме сравнявяй с Тиесто, защото въобще не ме познаваш, за да знаеш къде съм ходил

На Малдивите не съм бил. Снимката я сложи просто за сравнение. Бетонна джунгла срещу природа. Сами избирате пътя си. Нали така?

А пък за информация на Явор - предприятието в което работя има заводи въс Филипините, Китай, САЩ, Мексико, БГ и Чехия. Посетил съм повечето от заводите. Такава ми е работата. От време на време ги посещавам. При две от комадировките ми до Филипините, отскочих до Дарвин. Защото имах време, бях любопитен и харесвам климата им. Имам и познати в Сидни и Таунсвил. Там се срещнахме, защото не бяхме се виждали от години.


Send via Tapatalk

Последно редактирано от Joe : 04-07-2014 на 13:55
Отговори с цитат
  #29  
Стар 04-07-2014
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Офф. Как така не спомена Ситония. ()
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 04-07-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Офф. Как така не спомена Ситония. ()
Това не е актуално от много време вече. Гърция съм я опоскал цялата. Почти без изключение. Ситония е най-слабата им част.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
10, БЪЛГАРИЯ, За, знаем, които, неща, Ние, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Внимание! "Отпускат" ни бързи кредити без да знаем Слави2 Дъра-Бъра 12 12-12-2012 15:26
Купувам разни неща skyboy Приключили продажби 1 14-11-2012 10:54
Няколко неща които трябва да знаят абонатите на МТел Чък Норис GSM мобилни комуникации 13 12-12-2010 16:11
Какво трябва да знаем! ROCCO САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 0 19-12-2009 04:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.