The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-02-2020
Аватара на Велиньо
Велиньо Велиньо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ при свързване на цифров декодер с аудио буфер

Здравейте,

Прикачвам следните снимки, по които могат да се видят жаковете, които имат двете устройства. Интересува ме какво още ми трябва (или трябва да сменя), за да свържа повече от 2 колонки към декодера и има ли начин изобщо? В момента двете устройства са свързани към телевизор, но в момента, в който включа трети говорител, нищо не се случва сякаш червено-белият кабел е ограничен до стерео с два канала.

Приемникът е от стандартните бели на Виваком, буферът е Thunder.

Бихте ли ми помогнали?

Благодаря.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12-02-2020
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей,
"Буфера" ти има два входа - стерео (aux) и 5+1 (dvd) чинчове - доста старичък. Сегашните са с hdmi и/или spdif.
Приемникът има стерео изход и до колкото виждам оптичен изход spdif.
Както ти си го вързал извеждаш стерео и слушаш стерео - имаш забодени само две колони. Трети говорител и да връзваш долу при белите няма нищо да се чува, защото няма кой да му даде сигнал горе (dvd).
За да слушаш 5+1 или 2+1 сигнал трябва да си вземеш или саундбар или уредба с hdmi или spdif вход и съответно да вържеш приемника, на който ще е пуснато HBO например, защото там филмите са 5.1
Само тогава ще ти работи всеки канал поотделно, иначе на БНТ1 например пак ще се чува от всички, но ще е стерео - като с чинчовете сега.
Дано си ме разбрал, успех.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12-02-2020
demmlik demmlik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 584
Благодари: 1,764
Получил благодарност:
94 пъти в 71 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране кабел

Цитирай:
Първоначално написано от Велиньо Вижте мненията
Здравейте,

Прикачвам следните снимки, по които могат да се видят жаковете, които имат двете устройства. Интересува ме какво още ми трябва (или трябва да сменя), за да свържа повече от 2 колонки към декодера и има ли начин изобщо? В момента двете устройства са свързани към телевизор, но в момента, в който включа трети говорител, нищо не се случва сякаш червено-белият кабел е ограничен до стерео с два канала.

Приемникът е от стандартните бели на Виваком, буферът е Thunder.

Бихте ли ми помогнали?

Благодаря.
rca x2 + y tip rca palell,няма зна4ение на изто4ника.Пц и усилвател параллелно"2"..Монакор
__________________
Japan
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-02-2020
Аватара на Велиньо
Велиньо Велиньо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Здравей,
"Буфера" ти има два входа - стерео (aux) и 5+1 (dvd) чинчове - доста старичък. Сегашните са с hdmi и/или spdif.
Приемникът има стерео изход и до колкото виждам оптичен изход spdif.
Както ти си го вързал извеждаш стерео и слушаш стерео - имаш забодени само две колони. Трети говорител и да връзваш долу при белите няма нищо да се чува, защото няма кой да му даде сигнал горе (dvd).
За да слушаш 5+1 или 2+1 сигнал трябва да си вземеш или саундбар или уредба с hdmi или spdif вход и съответно да вържеш приемника, на който ще е пуснато HBO например, защото там филмите са 5.1
Само тогава ще ти работи всеки канал поотделно, иначе на БНТ1 например пак ще се чува от всички, но ще е стерео - като с чинчовете сега.
Дано си ме разбрал, успех.
Здравей,

Благодаря за разяснението. Вероятно ще е невъзможно да се изкарат 5 канала, да, но дори стереото с включване на останалите 2 (мисля, че са) говорителя ще е някакъв успех. Просто тези цветове и имена по жаковете ме объркват и не знам какви кабели евентуално да търся за тази цел.

Цитирай:
Първоначално написано от demmlik Вижте мненията
rca x2 + y tip rca palell,няма зна4ение на изто4ника.Пц и усилвател параллелно"2"..Монакор
Можеш ли да го онагледиш това - със снимка някаква, например, че много не те разбрах?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-02-2020
Аватара на Велиньо
Велиньо Велиньо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Попаднах и на това нещо - https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603_ Дали, ако през него прекарам трите двойки червено-бели стерео кабела, ще излезнат в стерео на изхода и ще мога да си вържа останалите колонки?

Впрочем сега видях, че са още три колонките, не две, както бях написал.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-02-2020
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Велиньо Вижте мненията
Попаднах и на това нещо - https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603_ Дали, ако през него прекарам трите двойки червено-бели стерео кабела, ще излезнат в стерео на изхода и ще мога да си вържа останалите колонки?

Впрочем сега видях, че са още три колонките, не две, както бях написал.
Аз имам подобна уредба с 5 колонки, но като подам стерео, свирят всичките,, някакво псевдо 5+1, като натисна бутончето за 5+1, тогаз взема от другите 6 входа и всяка колонка си свири кото трябва. Ама освен от компа, няма от де другаде сигнал к'ъвто трябва... По-добре потърси конвертор от оптика към 5+1, въпреки, че съмсрещал само към стетео...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13-02-2020
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Велиньо Вижте мненията
Здравей,

Благодаря за разяснението. Вероятно ще е невъзможно да се изкарат 5 канала, да, но дори стереото с включване на останалите 2 (мисля, че са) говорителя ще е някакъв успех. Просто тези цветове и имена по жаковете ме объркват и не знам какви кабели евентуално да търся за тази цел.
Дали ще вържеш още колони на свободните изходи долу или паралелно на сегашните две още две е едно и също - винаги ще имаш само L и R стерео звук, защото горе подаваш такъв с червено-белия чинч.
Идеята на твоята уредба е, че ще изкара 5.1 само тогава когато всеки канал е вкаран със собствен кабел - чинч и съответно изкаран от долу. Като остава пак уговорката, че трябва да пуснеш 5.1 медия - било то тв канал или филм от двд плейър, например.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-02-2020
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На дистанционното нямаш ли бутони 2.1 и 5.1? Като ги натиснеш тях, би трябвало от стерео източник да се чува звук във всички 5+1 колони.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15-02-2020
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=Велиньо;523770]Здравейте,

Прикачвам следните снимки, по които могат да се видят жаковете, които имат двете устройства. Интересува ме какво още ми трябва (или трябва да сменя), за да свържа повече от 2 колонки

Повече от две няма как. Трябва ви премник с цифров изход. След него Долби съраунд декодер, с 5+1изходи аналогови и накрая е суббаса Тъндер.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
аудио, буфер, декодер, на, Помощ, при, Свързване, Цифров


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Свързване на Smart TV към буфер? Дато Въпроси и отговори 27 19-01-2019 04:46
ПОМОЩ! Мога ли да използвам Виваком IPTV Декодер в Германия? маринов92 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 35 08-12-2016 04:16
Купувам цифров ефирен декодер мровцп ПРИЕМНИЦИ 0 31-10-2015 05:01
CRT TV NEO мод. 1408 - свързване с декодер за ефирна цифрова тв Миро-Миро ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 5 15-08-2013 14:01
Помощ за свързване! Бобсано ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 8 29-07-2013 17:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.