The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-10-2008
digital digital не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Unhappy Въпроси за ше...нг

Здравейте
Постнах една тема може би на грешно място и затова я копирам тук:
viewtopic.php?f=87&t=1858

Здравейте
Изчетох доста неща тук и ми стана доста интересно, но нещо не можах да разбера що е то ше...нг.
Нямам все още сателит но може би ще си купя този дриймбокс 500с. Мога да си инсталирам Гбокс без проблем, но не разбрах как точно работи тази ше...нг система.
Трябва ли да имам карта и да сам я шернал за да мога да ползвам други шернати карти? Мога ли да ползвам моята карта докато е шерната?
Какъв горе/долу трафик генерира този ше...нг?
До колкото знам свободните програми не са много интересни...на майка ми и бяха подарили някаква остаряла сателитна система и я инсталирахме наскоро(виканх техник защото се оказа че е по-пипкава работа отколкото очквах).
Сега предполагам и сам ще се справя...просто тези кабеларки вече станаха голям монопол а 25лв на месец не са никак малко за някакво отрепано аналогово качество та обмислям вариант за сателит. То дори булсат излиза по-евтино но проблема ми е със втория телевизор и допълнителния дриймбокс.

Моля дайте някакво инфо за ше...нга.
Благодаря ви предварително! Страхотен форум!
Редакция:
Значи четох на wikipedia следното - "Because the length of the control word is so small (often 16 bytes), delivery of the control words over wide area networks to many different set top boxes is easily possible on a home internet connection." Което предполагам значи не много голям трафик, но 16 байта през какъв интервал от време? Дори да са на секунда няма да е много.
Виждам че има и емулатори и кийове! Кой е най-разпротстранен (има най-много постнати кийове за него) или са съвместими? Кой е най-стабилен?
Основно ме интересуват да имам BTV, Nova, Dieam, Diema2,Kanal 1, Discovery i National Geographic...може и някоя друга музикална за жената.
Предполагам лесно мога да гледам гореизброените с някакви емулатори?

Мерси пак!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-10-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

Цитирай:
Първоначално написано от digital
Здравейте
Постнах една тема може би на грешно място и затова я копирам тук:
viewtopic.php?f=87&t=1858

Здравейте
Изчетох доста неща тук и ми стана доста интересно, но нещо не можах да разбера що е то ше...нг.
Нямам все още сателит но може би ще си купя този дриймбокс 500с. Мога да си инсталирам Гбокс без проблем, но не разбрах как точно работи тази ше...нг система.
Трябва ли да имам карта и да сам я шернал за да мога да ползвам други шернати карти? Мога ли да ползвам моята карта докато е шерната?
Какъв горе/долу трафик генерира този ше...нг?
До колкото знам свободните програми не са много интересни...на майка ми и бяха подарили някаква остаряла сателитна система и я инсталирахме наскоро(виканх техник защото се оказа че е по-пипкава работа отколкото очквах).
Сега предполагам и сам ще се справя...просто тези кабеларки вече станаха голям монопол а 25лв на месец не са никак малко за някакво отрепано аналогово качество та обмислям вариант за сателит. То дори булсат излиза по-евтино но проблема ми е със втория телевизор и допълнителния дриймбокс.

Моля дайте някакво инфо за ше...нга.
Благодаря ви предварително! Страхотен форум!
Редакция:
Значи четох на wikipedia следното - "Because the length of the control word is so small (often 16 bytes), delivery of the control words over wide area networks to many different set top boxes is easily possible on a home internet connection." Което предполагам значи не много голям трафик, но 16 байта през какъв интервал от време? Дори да са на секунда няма да е много.
Виждам че има и емулатори и кийове! Кой е най-разпротстранен (има най-много постнати кийове за него) или са съвместими? Кой е най-стабилен?
Основно ме интересуват да имам BTV, Nova, Dieam, Diema2,Kanal 1, Discovery i National Geographic...може и някоя друга музикална за жената.
Предполагам лесно мога да гледам гореизброените с някакви емулатори?

Мерси пак!
Сега едно по едно:

1.Шерингът е в буквален превод споделяне на карта/карти, т.е. получаваш кодовете за криптирани програми по интернет, като някой ти е дал данни за логване в сървъра му, шерването на локална карта не е задължително, но пожелателно.Ако ще ползваш платен при шейх не ти тр карта, но ако ще разменяш (излиза по евтино)
тр да имаш локална ...
2,Трафикът е средно 0.5 - 23.0 kbps в двете посоки, различно според натоварването и кокло хора взимат от теб, т.е. нищожна скорост.
3.КЛючетата са едни разхвърлени са в различни формати за различните приемници - софтуерни разлики.Изброените канали не се гледат с емулатори под формата на ключове, няма такива за тях ... има Гама карти за БулСат, но те са по-скъпи от едногодишен абонамент за оператора на фул пакет. Вече ако говорим за Дрийм емутата могат да ползват шери там се отварят, както и с по-новите сат приемници, поддържащи някой протоколи.
4.За желаните от теб програми може избереш всеки от бг операторите ... аз лично предпочитам БулСат (тва не съм го казал, че змея ще удари г*з* в тавана ... ) ...

Дано съм бил полезен ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-10-2008
digital digital не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

Благодая ти нетман за изчерпателният отговор. Виждам че си доста активен във форума.
Нека да забия още един тъп начинаещ въпрос.
Тези емулатори предполагм искат само кий за да може да се гледа някоя криптирана ТВ?
Ок доколкото виждам мога да хвана БТВ безплатно предполагам има кийове за discovery i national които да могат да се ползват с емулатор без шеринг?
Бих минал моментално на булсат но проблема е че искам поне 2 телевизора да ползвам и цената ми отива вече на цената на кабеларка....да не говорим за вториа декодер.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-10-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

Цитирай:
Първоначално написано от digital
Благодая ти нетман за изчерпателният отговор. Виждам че си доста активен във форума.
Нека да забия още един тъп начинаещ въпрос.
Тези емулатори предполагм искат само кий за да може да се гледа някоя криптирана ТВ?
Ок доколкото виждам мога да хвана БТВ безплатно предполагам има кийове за discovery i national които да могат да се ползват с емулатор без ше...нг?
Бих минал моментално на булсат но проблема е че искам поне 2 телевизора да ползвам и цената ми отива вече на цената на кабеларка....да не говорим за вториа дек..дер.
За БТВ на 57Е има ключове, за др бг версийте няма, мисля че на ПолСат на 13Е се отварят, но са на полски и се чака всеки момент да угасне на емулатор, защото минават на нова кодировка ... за NGC и др тр шер вече ... ами най-евтино е един дрийм и един Волтел примерно и шерваш или още по-евтино два Волтела по ком кабел, и втория ТВ излиза без такса за ТВ, но взимаш приемник, втория вариант е около 200лв, а първия около 260, тва само за приемниците ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19-11-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

тия руснаци освен newcamd друг протокол не знаят ли?
Ровейки се из техните сайтове намерих MPCShell и ще го кача на ъплоуда ако на някой му потрябва.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-11-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow
тия руснаци освен newcamd друг протокол не знаят ли?
Ровейки се из техните сайтове намерих MPCShell и ще го кача на ъплоуда ако на някой му потрябва.
Ми перат си на newcs хората, хем за линукс става с N линий, хем за всевъзможни дръвчета, защото те все пак само това подържат ... и са солидна част от клиентите ползващи шеринг, а и не всеки би дал 180лева за ДМ 500 като има Волтел/Юмату/Оптикум ФТА за по 80 лв ... какво му пречи дет ще е вързан за компа ...


p.s. я да го видиме тоя mpcs hell какво му е различното от стандартния ...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-11-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

на ъплоуда е пък и вчера намерих mpcs-0.8k-gbox (гледам и за ехото има тук) ама треа некой да помохне с настройките , кое как е..
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-11-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow
на ъплоуда е пък и вчера намерих mpcs-0.8k-gbox (гледам и за ехото има тук) ама треа некой да помохне с настройките , кое как е..
Добре е направен, ама настройките му са кофти кат му копна файла с конфига от друг мпцс на готово и тръгва, кат задам данните в GUI не ще ... хм странна работа ... :?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-11-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Въпроси за ше...нг

аз в неговата директория копирах модифицитания МПЦС за гбокс и сега се боря с настройките ама нещо нямам връзка
само отвреме на време ми изписва: anonimous()получил ключ(0604§000000) за 11мс ама образ нъц.
иначе си върви ERROR ioctl и ERROR flush каквото и да значи както и нещо от сорта too many errors,reiniting
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Въпроси, За, шенг


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпроси за NEXT YE-18500HD свет NEXT 4 05-04-2011 21:32
Въпроси за SecondStage Жоржи DREAMBOX 3 29-05-2010 21:18
Въпроси за избор на ЛСД телевизор mg87 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 31 13-05-2010 08:38
въпроси,въпроси,въпроси.... вимпел Въпроси и отговори 7 21-01-2010 17:27
Въпроси за приемника ! jumper Въпроси и отговори 4 28-06-2008 16:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.