The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-01-2008
Symptom Symptom не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за приемник..или кое как да..?

Имам такова питане,мъчи ме казуса... 1 Сат антена...3 тв- та вкъщи...
Какви а възможностите да имат сигнал и 3 те.Питах веднъж и ми казаха ,че трябвало 3 приемника.Ама на мен ми се види странно.Тогава кабелната тв как пуска сигнал по кабела и той носи само честоти,и не ме карат да си взимам приемник?
Моля да ми буде простено техническото невежество,но не съм се занимавал с Сат системи,.Има ли устройство което приема само "сдъвканите "честоти от ресивер-а и ги дели на останалите 2 тв-та ? 8)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-01-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Правилно са ти казали че не може. Може, ако приемника ти има RF изход може да свържеш към него и трите телевизора. Тогава обаче ще трябва да гледаш на всички еднакво.
В твоя случай наистина ще ти трябват 3 приемника без значение какви са (може и да не са еднакви). На антената монтираш един четворен конвертор и пускаш 3 кабела към 3 те приемника, като единия извод остава свободен.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-01-2008
Zahooo Zahooo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 41
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Прав е Иво,
Ако мога да бъда полезен за разясняването бих допълнил че телевизора най просто може да се раздели на монитор и тунер, само че този тунер е ефирен и аналогов, ако беше сателитен и цифров, тогава наистина нямаше да има нужда от отделни сателитни приемници а трите кабела от антената щяха да влизат директно в телевизорите.
По новите модели телевизори - плазми и LCDта имат вграден цифров тунер, само че е ефирен. С него могат да се гледат директно ефирни цифрови програми /за момента само за София/.
В твоя случай цифровия сателитен тунер се намира в цифровия приемник, а телевизора го ползваш само като монитор, затова са ти необходими 3 приемника - за 3 те телевизора.
__________________
Echosmart 791 , Inverto 0.3 db, Triax 88, H-H motor
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-01-2008
Symptom Symptom не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

8) Ух тайно се надявах да има някакво решение, верно не съм се ровил много, ама.. мух, добре де ,ако имаме ситуация.В коперация... една антена да кажем 10 тв -та... ко праим тогава...Требе да има устроиство, обединяващо сигналаи да го дистрибутира под вид готов за тв? Аиде градусите ще ги преживеем.Нека не ги броим тях.Тоест 1 антена,1 сигнал, в нещо...към 10 души...Ако има отделно устроиство,цифров тунер,както е написал колегата,които да върщи работа на приемника...за всеки тв.,и цифров разклонител саответно преди него.

То маи стана главоблъсканица ама ясно ко питам
Мерси предварително.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19-01-2008
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Има два варянта
1. една антена , четворен Quattro конвертор, мултиключ, кабели да всяка точка, т.е 10 кабела тръгват от мултиключа и всеки от тях отива в цифров приемник, 10 приемника. 10 телевизора

2. Вариант втори, да се изгради тип кабелна телевизия, но ще излезе доста по скъпо от вариант 1 и каналите ще са доста по малко.
За целта е необходима станция или сателитни приемници с RF модулатори. Колкото канала искате да пуснете, толкова приемници или модули от станцията ще са Ви необходими, след това сигнала тръгва по един кабел както е при кабелната TV.
Вариант 2 се практикува при повече от 30 или 50 крайни точки /т.е. телевизора/ иначе излиза много скъп.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19-01-2008
Symptom Symptom не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Туй си е една торба пари...нема сми...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Въпрос, да, за, как, кое, приемникили


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за 3D приемник mercy HDTV дискусии 18 12-01-2011 14:20
Въпрос за HD приемник ego ДРУГИ 8 30-03-2010 08:30
Въпрос за втори приемник кайо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 19-03-2010 06:47
Въпрос за приемник VOLTEL sevdohaymo YU-MA-TU / VOLTEL 11 17-10-2009 21:59
Въпрос за HD приемник magesian Въпроси и отговори 11 24-01-2009 23:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.