The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-06-2012
Аватара на aucislot
aucislot aucislot не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 194
Благодари: 46
Получил благодарност:
14 пъти в 13 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране помогнете да си настроя тотал тв антената че много ме изнерви вече !

така имам тази антена и ми върши добра работа , обаче до сега я държах на интелсат 45е на виваком тв, но реших да я настроя на хотбърд 13е че има повече канали фта.

ето тук се появи проблемът тъй като антената преди беше с моноблок, аз и намерих един преходник и сложих единичен конвентор , на 45е си има сигнал като я врътна към 13е не излиза нищо.


настройвам без уред но все някакви канали трявбаше да излязат ?

дали трябва да въртя и конвертора на някъде ?

към тотал тв антената е вързана и виваком тв антената и двете са по 80 см големи и са с дайсек ключ свързани .

от виваком тв антената ми изкарва сигнал , от тотал тв антената не идва , тя е настроена добре по вертикала и хоризонтала , защото на 45е градуса като беше тотал тв антената даваше към 16 децибела сила на сигнал .

какво да направя за да го хвана този хотбърд ? по едно време имаше някакви размествания на спътниците по позиции да не е станало и с него нещо ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-06-2012
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aucislot Вижте мненията
така имам тази антена и ми върши добра работа , обаче до сега я държах на интелсат 45е на виваком тв, но реших да я настроя на хотбърд 13е че има повече канали фта.

ето тук се появи проблемът тъй като антената преди беше с моноблок, аз и намерих един преходник и сложих единичен конвентор , на 45е си има сигнал като я врътна към 13е не излиза нищо.


настройвам без уред но все някакви канали трявбаше да излязат ?

дали трябва да въртя и конвертора на някъде ?

към тотал тв антената е вързана и виваком тв антената и двете са по 80 см големи и са с дайсек ключ свързани .

от виваком тв антената ми изкарва сигнал , от тотал тв антената не идва , тя е настроена добре по вертикала и хоризонтала , защото на 45е градуса като беше тотал тв антената даваше към 16 децибела сила на сигнал .

какво да направя за да го хвана този хотбърд ? по едно време имаше някакви размествания на спътниците по позиции да не е станало и с него нещо ?
Hotbird си е на 13 градуса. До колкото разбрах в момента имаш 2 антени(на виваком и на тотал тв) и са свързани към един приемник с diseqc. Ако е така си виж настройките на diseqc-а на приемника и провери този приемник какви diseqc ключове може да управлява(diseqc 1.0/2.0).

Също така антена 80см е малка и голяма част от каналите няма да можеш да хванеш от 13. Като търсиш спътника трябва да си на транспондер със силен сигнал.
__________________
xTrend ET6000 + IT9135; Ubutu Server + DLNA + tvheadend + oscam + TechniSat SkyStar HD + Tevii S660; Foxconn nT-A3500(openELEC + Mystique SaTiX-S2 Sky); Raspberry Pi(Raspbian + tvheadend + IT9135); Raspberry Pi(openELEC)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 01-06-2012
Аватара на mad_07
mad_07 mad_07 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 770
Благодари: 584
Получил благодарност:
210 пъти в 146 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Също така антена 80см е малка и голяма част от каналите няма да можеш да хванеш от 13. Като търсиш спътника трябва да си на транспондер със силен сигнал.[/QUOTE]

Отговори с цитат
  #4  
Стар 01-06-2012
Аватара на aucislot
aucislot aucislot не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 194
Благодари: 46
Получил благодарност:
14 пъти в 13 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ами да ти кажа че със 60тка антенка съм вадил всички канали на хотбърд 13 е , не знам защо според теб тоталската паница е малка , тя дори е 85 см голяма , въпроса е че съм с приемник на виваком и там няма как да видя на транспондер сигнал, нали ги знаеш техните приемници какво са чудо на техниката ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-06-2012
Аватара на todor58
todor58 todor58 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 77
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 6 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.satlex.net/bg/azel_calc.html
Оправи си конвертора!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-06-2012
Аватара на fakirastanly
fakirastanly fakirastanly не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 250
Благодари: 36
Получил благодарност:
28 пъти в 24 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Здр. юнак

за 13 East конвертора ти трябва да е завъртян на 7-часа (по часовниковите стрелки) погледнат отзад или на 5-часа поглeднат отпред.

Последно редактирано от fakirastanly : 01-06-2012 на 16:59
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-06-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

На сляпо се прави най-добре по следния начин.

1. Настройваш на транспондер
2. Настройваш елевацията 5-6 градуса по високо от колкото си мислиш, че трябва да е.
3. Правиш една дъга 20 градуса изток до 20 градуса на запад от азимута който си мислиш, че е
4. Сваляш градус, два от елевацията и циклиш на точка 3 и 4 докато намериш сигнал

Основен закон е, че елевацията никога не е тази, която си изчислил, а азимута не е там дето сочи компаса. За капак и стойката не е никога вертикална и не можеш само с въртене по азимут да местиш спътниците. И да не забравиш да врътнеш конвертора огледално на това което е бил досега спрямо вертикално положение
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-06-2012
Аватара на todor58
todor58 todor58 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 77
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 6 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 0
По подразбиране

PS. На RAi сигнала е достатъчно силен 10992V 27500 2/3.
Успех!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-06-2012
Аватара на aucislot
aucislot aucislot не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 194
Благодари: 46
Получил благодарност:
14 пъти в 13 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

въпрос хотбърд 13е още ли си е на същото място тоест няма промяна?

и пак казвам че не мога да гледам какво става на приемника , защото иначе трябва да вадя преносимия ми тв за и приемника за да виждам какво става на екрана .

преди като съм настройвал антена на 45е само я завъртам по памет , където мисля че е 13е и са ми излизали каналите , сега не знам къде греша , кофтито е че за да стигна до антената трябва сто пъти да се , качвам по една стълба и да я въртя побърква ме това много.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-06-2012
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aucislot Вижте мненията
въпрос хотбърд 13е още ли си е на същото място тоест няма промяна?

и пак казвам че не мога да гледам какво става на приемника , защото иначе трябва да вадя преносимия ми тв за и приемника за да виждам какво става на екрана .

преди като съм настройвал антена на 45е само я завъртам по памет , където мисля че е 13е и са ми излизали каналите , сега не знам къде греша , кофтито е че за да стигна до антената трябва сто пъти да се , качвам по една стълба и да я въртя побърква ме това много.
Hotbird не си е променял позицията, но се съмнявам да го намериш по памет.
__________________
xTrend ET6000 + IT9135; Ubutu Server + DLNA + tvheadend + oscam + TechniSat SkyStar HD + Tevii S660; Foxconn nT-A3500(openELEC + Mystique SaTiX-S2 Sky); Raspberry Pi(Raspbian + tvheadend + IT9135); Raspberry Pi(openELEC)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на iivailo за този полезен пост :
aucislot (01-06-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антената, вече, Да, изнерви, ме, много, НАСТРОЯ, помогнете, си, Тв, тотал, че


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
зимата идва не забравяйте да си почистите антената от сняг freesat ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 8 04-01-2011 15:42
Как да си настроя сателита chano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 47 18-01-2010 17:18
монтирах си антената Didko САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 13 17-10-2009 10:36
Много, много хитове - гледай през първия месец на Disney Channel ТИНТИН ДРУГИ 0 01-09-2009 20:13
с какво да си боядисам алуминиевата антената nasko77 Въпроси и отговори 6 05-05-2008 10:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.