The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #151  
Стар 20-02-2021
fox fox е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 634
Благодари: 139
Получил благодарност:
200 пъти в 86 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
С риск всички да ме нападнат ще кажа, че е крайно време средностатистическия българин да се научи да плаща за неща като авторско право, софтуер и да зачита интелектуалната собственост.
Няма друга държава в която населението да си мисли, че щом даден филм, музика или софтуер може да бъде изтеглен (свободно или не) от интернет, то той задължително трябва да бъде изтеглен, а храта които му го продават едва ли не се опитват да правят пари на негов гръб. Като му продават неща, които може да изтегли от интернет.

Време е средностатистическият българин да разбере, че зад направата на един филм, музика или софтуер стои екип от хора, които са вложили труд, време и усилия да го създадат, често не са спали с дни. А това си има своята цена, която в последните години се превърна в мръсна дума за нас, българите като цяло.
Пълни глупости са това , който иска да не му крадат софтуера и други може да ги направи напрактика не крадяеми с висока степен на защита .Има много начини да бъде направено , но не искат.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на fox за този полезен пост
Em (20-02-2021), teolink (22-02-2021), Атас (20-02-2021), Гепарда7472 (20-02-2021)
  #152  
Стар 20-02-2021
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
...че е крайно време средностатистическия българин да се научи да плаща...
Когато стандарта на живот се изравни с този на средностатистическият американец-тогава да идват да ми реват, че ги крадат. Само за плащане се говори, а никой не говори от къде да се изкарат пари за да им се плати... Гледам ги по разни реалитита-социално слаби, карат джипове, големи като междуградски рейс и по 300 кила станали от преяждане... Нашата управа да си гледа народа, не интересите на чужденците!!!
Отговори с цитат
Следните потребители (13) благодарят на woooow за този полезен пост
digimp (23-02-2021), Em (20-02-2021), fox (20-02-2021), manechi (22-02-2021), pe6o1975 (25-02-2021), sasho1bs (22-02-2021), slartibartfast (22-02-2021), teolink (22-02-2021), Атас (20-02-2021), Гепарда7472 (20-02-2021), НАА (20-02-2021), Светльо90 (24-02-2021), Тодор2410 (23-02-2021)
  #153  
Стар 20-02-2021
criminall criminall не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Oct 2020
Мнения: 54
Благодари: 3
Получил благодарност:
35 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
С риск всички да ме нападнат ще кажа, че е крайно време средностатистическия българин да се научи да плаща за неща като авторско право, софтуер и да зачита интелектуалната собственост.
Няма друга държава в която населението да си мисли, че щом даден филм, музика или софтуер може да бъде изтеглен (свободно или не) от интернет, то той задължително трябва да бъде изтеглен, а храта които му го продават едва ли не се опитват да правят пари на негов гръб. Като му продават неща, които може да изтегли от интернет.

Време е средностатистическият българин да разбере, че зад направата на един филм, музика или софтуер стои екип от хора, които са вложили труд, време и усилия да го създадат, често не са спали с дни. А това си има своята цена, която в последните години се превърна в мръсна дума за нас, българите като цяло.
Меко казано малоумен коментар... залагам си главата, че имам повече оригинални дискове с музика от теб.. даже с целият си акъл имам оригинален windows 7 за който бях платил една заплата навремето. Плащам и за хбо и на сто процента съм ходил по кина повече от тебе... ама с филмите и музиката която не можеш да си купиш тук какво правим? Какво правят хората по малките градове, които никога няма да имат кина? Айде и да не почваме с темата за покупателната способност на един кравар и на един българин. Време е и такива като тебе да се сетят, че света не е само в черно и бяло.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на criminall за този полезен пост
digimp (23-02-2021), manechi (22-02-2021), Атас (20-02-2021), Гепарда7472 (20-02-2021), ТИХОТОРЕС (25-02-2021)
  #154  
Стар 20-02-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,197
Благодари: 581
Получил благодарност:
784 пъти в 532 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от criminall Вижте мненията
Меко казано малоумен коментар... залагам си главата, че имам повече оригинални дискове с музика от теб.. даже с целият си акъл имам оригинален windows 7 за който бях платил една заплата навремето. Плащам и за хбо и на сто процента съм ходил по кина повече от тебе... ама с филмите и музиката която не можеш да си купиш тук какво правим? Какво правят хората по малките градове, които никога няма да имат кина? Айде и да не почваме с темата за покупателната способност на един кравар и на един българин. Време е и такива като тебе да се сетят, че света не е само в черно и бяло.
Дискове може да имаш, да. Нямам много музика, но си плащам за нея в различни музикални платформи, не купувам дискове. Филми не гледам, затова нямам, гледам каквото пуснат по телевизията. Това е и причината да не съм ходил на кино от ученическите си години. Лаптопа ми е купуван с лицензиран уиндоус 8, който получи безплатен ъпгрейд до 10. Филми и музика в днешно време няма как да не можеш да си купиш, има десетки музикални платформи където можеш да "купиш" музика с прилично качество, някои позволяват и да я изтеглиш след това, ако държиш на дискове - има десетки сайтове от които можеш да ги купиш с доставка до България. С филмите нещата стоят по подобен начин - ако не искаш да ги купуваш, може само да ги "наемеш" и пак да гледаш. Мнозинството които теглят музика и филми от замунда не ги интересува с какво качество са, важното е да има нещо.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #155  
Стар 20-02-2021
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
С риск всички да ме нападнат ще кажа, че е крайно време средностатистическия българин да се научи да плаща за неща като авторско право, софтуер и да зачита интелектуалната собственост.
Няма друга държава в която населението да си мисли, че щом даден филм, музика или софтуер може да бъде изтеглен (свободно или не) от интернет, то той задължително трябва да бъде изтеглен, а храта които му го продават едва ли не се опитват да правят пари на негов гръб. Като му продават неща, които може да изтегли от интернет.

Време е средностатистическият българин да разбере, че зад направата на един филм, музика или софтуер стои екип от хора, които са вложили труд, време и усилия да го създадат, често не са спали с дни. А това си има своята цена, която в последните години се превърна в мръсна дума за нас, българите като цяло.
Такава простотия само човек, който няма идея как работи мултимедийната индустрия, може да напише.

Музикантите и актьорите печелят най-много, когато ходиш на кино и на концерт. Всичките тези стрийминг платформи и дискове всъщност ограбват въпросните артисти. От тях печелят техните създатели (на платформите) и държателите на авторски права, които стоят между теб и създателите на съдържание. Ако искаш да помогнеш на тези, които наистина са вложили труд, време и усилия ходи на концерти и кино.

Да не говорим, че сега всяка платформа си "произвежда" собствено съдържание, като филми и сериали, които не можеш да гледаш никъде другаде. Така ако искаш да гледаш всичко, ще трябва да плащаш едно 100-200 долара всеки месец за съдържание. Дори и да нямаш проблем с това, повечето платформи имат проблем с нашите ширини. Което означава, че законно нямаш достъп до голяма част от филми и сериали така или иначе у булгаристан.
Да не повдигаме и въпроса с какво право една държава ще казва на друга какво трябва да прави или да не прави. Живееш си в България или някоя друга забравена от бог територия. Не нарушаваш местните закони и си живееш почтено, но идва някой си кравар и ти казва, че си нарушил някакъв американски закон, затова ще влезеш в затвора. В случая дори не говоря за авторските права. Нямаш си на идея колко народ е екстрадиран в щатите от собствените им държави, щото са нарушили някой американски закон. Цялата тази олигофрения ми се вижда толкова нелепа.... ама може би това е просто защото аз съм свободомислещ и не обичам да ми казват какво мога и какво не мога да правя.

Ти иначе си спазвай законите и си плащай за каквото пожелаеш.... Само гледай да платиш за авторските права на снимката от аватара ти, че барем те опандизят.
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на johnfogerty за този полезен пост
digimp (23-02-2021), pe6o1975 (25-02-2021), Гепарда7472 (20-02-2021), йо-йо-йо (22-02-2021), някой (22-02-2021), светльок (22-02-2021), Хишникът (25-02-2021), Ченгел (21-02-2021)
  #156  
Стар 20-02-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,167
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,143 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Абе докато не ви почукат на вратата и ви кажат, че дължите 5 цифрена сума за сийдване на филм, много ме кефи как подскачате, като ви кажат, че няма как да думкате на ден две кутии цигари за 10лв, а да се правите на цигани за интелектуалната собственост

Ама българите сме така, много сме ербапи на маса и по форуми...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на дрим за този полезен пост
bu12tras (21-02-2021), polomski (20-02-2021), vasilstf (20-02-2021), ЗЗлатев (21-02-2021), сонисат (21-02-2021)
  #157  
Стар 20-02-2021
fox fox е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 634
Благодари: 139
Получил благодарност:
200 пъти в 86 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Абе докато не ви почукат на вратата и ви кажат, че дължите 5 цифрена сума за сийдване на филм, много ме кефи как подскачате, като ви кажат, че няма как да думкате на ден две кутии цигари за 10лв, а да се правите на цигани за интелектуалната собственост

Ама българите сме така, много сме ербапи на маса и по форуми...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Преди на нас да ни почукат за тези дреболии на други трябва да почукат за милионите. Не да се правят на разсеяни за едни милиарди.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на fox за този полезен пост
digimp (23-02-2021), Гепарда7472 (20-02-2021), ТИХОТОРЕС (25-02-2021)
  #158  
Стар 20-02-2021
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fox Вижте мненията
Преди на нас да ни почукат за тези дреболии на други трябва да почукат за милионите. Не да се правят на разсеяни за едни милиарди.

Те тия с милиардите преди да станат така са били като нас цървули ма дребно, всеки политик е извадка на народа си....
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на d.ivanov за този полезен пост
komar1 (21-02-2021), polomski (20-02-2021), zita74 (22-02-2021), йо-йо-йо (22-02-2021)
  #159  
Стар 20-02-2021
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

https://it.dir.bg/web/balgapiya-iska...-dpygi-topenti
Отговори с цитат
  #160  
Стар 20-02-2021
Атас Атас не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 137
Благодари: 456
Получил благодарност:
86 пъти в 42 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
.... хора, които са вложили труд, време и усилия да го създадат, често не са спали с дни.
Оооо, ама какви дни колега, не само денем, те дори и нощем не спят, гледай по новините - виж само колко mee-too-тутки са изчукани по хотели и павильони през последните 20 години, нямаш си на идея какъв зор е това.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Атас за този полезен пост :
digimp (23-02-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zamundanet


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със Zamunda.net GeorgiD Дъра-Бъра 13 01-12-2010 17:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.